Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Ricoh Aficio MP 6002/MP 7502/MP 9002 – nowy wymiar personalizacji i bezpieczeństwa

Ricoh Aficio MP 6002/MP 7502/MP 9002 – nowy wymiar personalizacji i bezpieczeństwa

Najnowsze monochromatyczne urządzenia wielofunkcyjne Ricoh Aficio MP 6002/MP 7502/MP 9002 to znakomite rozwiązanie dla firm, które wykonują duże ilości wydruków miesięcznie (20 tys. i więcej), wymagają ponadprzeciętnej prędkości i zależy im na zaawansowanej obróbce końcowej dokumentów.

Ricoh Aficio MP 6002/MP 7502/MP 9002 mają najkrótszy czas nagrzewania (3,9 sekundy) i duże prędkości druku: 60, 75 lub 90 stron na minutę. Urządzenia wyposażone są w komplet kaset na 4300 arkuszy, z możliwością rozszerzenia do maksymalnie 8300 arkuszy. Dupleks pozwala na drukowanie dokumentów dwustronnie bez utraty prędkości. Urządzenia zostały zaprojektowane z myślą o efektywnym i ekologicznym miejscu pracy. Funkcja szybkiego wybudzania z trybu uśpienia pozwala na regularną oszczędność energii i stawia urządzenie w pełnej gotowości w zaledwie kilka sekund.
Najnowsze urządzenia Ricoh są wyposażone w duży, kolorowy, intuicyjny i w pełni personalizowany panel dotykowy. Każdy użytkownik może w prosty i szybki sposób dopasować panel urządzenia pod funkcje, z których korzysta najczęściej, a dzięki prostej funkcji kopiowania ustawień może go mieć na każdym urządzeniu Ricoh znajdującym się w firmie. W panelu znajduje się również wejście USB/SD.
Urządzenia znacznie upraszczają monitorowanie kosztów. Na panelu można wyświetlić najważniejsze informacje, takie jak np. procent wydruków dwustronnych w całości czy ilość zużytego papieru. Administratorzy mogą skorzystać z dedykowanych ustawień do ograniczania liczby wydruków na użytkownika lub grupę użytkowników.
Aficio MP 6002/MP 7502/MP 9002 znacznie usprawniają obieg dokumentów. Dzięki ultraszybkiemu skanowaniu w dupleksie (178 obrazów na minutę) można zarchiwizować dużą ilość dokumentów w zaledwie parę chwil. Funkcje skanowania do e-maila, folderu i FTP/URL pozwolą usprawnić i zautomatyzować procesy dokumentowe pomiędzy działami.
Opcjonalny moduł przeglądarki internetowej daje możliwość przeglądania i drukowania różnych stron www oraz innych materiałów online. Z myślą o specyficznych sektorach rynkowych, jak administracja czy przemysł farmaceutyczny, najnowsze urządzenia Ricoh zostały wyposażone w innowacyjne rozwiązanie – Numerację Bates'a. Narzędzie to pozwoli całkowicie zautomatyzować proces numeracji dokumentów.
Ricoh Aficio MP 6002/MP 7502/MP 9002 oferują zaawansowane narzędzia zarządzania: Power Consumption Measurement pomaga zredukować zużycie energii i koszty z nią związane; @Remote pozwala zaoszczędzić czas poprzez zdalne zarządzanie urządzeniami; Web Image Monitor sprawdza online stan urządzeń wielofunkcyjnych, a Equitrac Office umożliwia przydział kosztów do określonych użytkowników.
Urządzenie może być wyposażone również w unikalną opcję mutli-fold, która pozwala na składanie np. wykresów i tabel w formacie A3 do całej dokumentacji formatu A4. Można również tworzyć profesjonalnie wyglądające dokumenty: 2000-arkuszowy finiszer oraz 50-stronicowy dziurkacz umożliwiają profesjonalne złożenie zestawów.
Te zaawansowane urządzenia wielofunkcyjne obsługują standardy PDF/A, które ułatwiają długoterminowe przechowywanie dokumentów. Bezpieczeństwo dokumentów jest zwiększone m.in. dzięki funkcji „kontroli nieautoryzowanego kopiowania”. Dane są bezpieczne m.in. dzięki Data Overwrite Security i HDD Encryption, które są dostępne w standardzie.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.