Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Ricoh AficioSP C830DN/SP C831DN – szybkie i ekologiczne kolorowe drukarki A3

Ricoh AficioSP C830DN/SP C831DN – szybkie i ekologiczne kolorowe drukarki A3

Ricoh Polska wprowadza do oferty dwie nowe kolorowe drukarki laserowe: SP C830DN i SP C831DN. Są to pierwsze drukarki wyposażone w nowej generacji kontroler GWNX firmy Ricoh, który zapewnia najnowsze standardy w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Nowe drukarki są łatwe w obsłudze dzięki dużemu, kolorowemu panelowi dotykowemu o przekątnej 4,3 cala. Łatwość użycia, oszczędność czasu i wzrost wydajności zapewnione są przez wysokiej wydajności kontroler GWNX firmy Ricoh, który pozwala skonfigurować ustawienia urządzenia, monitorować jego stan i tworzyć raporty użytkowania.

Ricoh Aficio SP C830DN/SP C831DN to znakomite rozwiązanie dla większych środowisk biurowych. Bezpieczeństwo dokumentów może być zapewnione poprzez odblokowywanie wydruków na urządzeniu poprzez autoryzację.
„Te dwa nowe urządzenia zostały zaprojektowane po to, aby sprostać zwiększającemu się zapotrzebowaniu klientów na rozwiązania przyjazne dla środowiska, które przy tym zapewniają wyjątkową jakość druku” – mówi Joanna Marczak, Product Manager w Ricoh Polska.
Znaczące korzyści ekologiczne i jeszcze lepsza jakość wydruku są możliwe dzięki nowemu systemowi utrwalania Ricoh Quick Start Up Direct Heating (QSU-DH). Zamiast wałka utrwalania, urządzenia te wyposażone są w grzałkę z cienkim paskiem utrwalania, co zmniejsza zużycie energii elektrycznej i skraca czas powrotu do stanu gotowości. Drukarki posiadają również nowy Ricoh ECO Night Sensor, który automatycznie wyłącza główne zasilanie, kiedy natężenie światła w pokoju spadnie poniżej pewnego poziomu. ECO Night Sensor wykrywa zarówno zmiany oświetlenia naturalnego, jak i sztucznego.
Drukowanie dokumentów kolorowych w trybie ECOnomy Color znacznie zmniejsza koszty. Funkcja ta dzieli dane na tekst, obrazy, rysunki i linie. Tekst drukowany jest w normalnym nasyceniu, ale nasycenie obrazu jest zmniejszane o połowę, a rysunków i linii o 30 procent.
SP C830DN/SP C831DN drukują z prędkością 45/55 stron na minutę, obsługują gramatury papieru od 52 do 300 g/m2. Standardowa kaseta na papier mieści 550 arkuszy, podajnik ręczny 100, a dwie opcjonalne kasety – 3200 arkuszy, co daje całkowitą pojemność 4400 arkuszy. Opcje obróbki końcowej zawierają 2000-arkuszowy finiszer broszurujący, 3000-arkuszowy finiszer i dziurkacz. Dzięki 4-półkowej tacy odbiorczej użytkownicy mogą z łatwością oddzielać i odbierać swoje dokumenty.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.