Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Ricoh wchodzi na rynek kolorowych urządzeń szerokoformatowych

Ricoh wchodzi na rynek kolorowych urządzeń szerokoformatowych

Z myślą o rozwijającym się rynku CAD Ricoh Europe zaprojektował Aficio MP CW2200SP – unikalne, kolorowe urządzenie szerokoformatowe, znakomite rozwiązanie dla branży architektonicznej, inżynieryjnej, konstrukcyjnej czy budowlanej. Dzięki zastosowaniu nowego, szybko schnącego płynnego żelu Ricoh Liquid Gel, urządzenie jest oszczędne, wydruki nie rozmazują się, a całość zapewnia znakomitą precyzję przy drukowaniu bardzo cienkich linii. Aficio MP CW2200SP będzie dostępne w Polsce na przełomie jesieni i zimy br.

Na rynku CAD zazwyczaj stosowane były urządzenia monochromatyczne. Obecnie następuje zwrot w kierunku najwyższej jakości druku w kolorze. Architekci stosujący kolor, aby ich projekty były czytelniejsze, mogą podkreślić obszary takie jak detale elektroniczne na czerwono czy takie jak infrastruktura wodna na niebiesko.
Wbudowany kolorowy skaner pozwala na swobodną digitalizację dokumentów tworzonych ręcznie i na archiwizację starszych dokumentów. Dla każdej firmy, która aktualnie wykorzystuje dwa urządzenia (skaner i drukarka), MP CW2200SP jest doskonałą alternatywą, którą cechuje niski koszt utrzymania i ogromna oszczędność miejsca w biurze.
Jak podaje producent, MP CW2200SP zużywa tylko 10% mocy pobieranej przez inne konkurencyjne urządzenia tej klasy, co pozwoli zdecydowanie obniżyć rachunki za prąd. Urządzenie wyposażone jest w duży i czytelny kolorowy panel operatorski, który pozwala na wykorzystanie wszystkich funkcji urządzenia za pośrednictwem intuicyjnego interfejsu. Prędkość druku to, odpowiednio, 1,8 str. A0/min. (mono) oraz 0,6 str. A0/min. (kolor). Krótki czas nagrzewania (40 sekund) umożliwia wydrukowanie pierwszych pięciu stron znacznie szybciej niż w przypadku modeli LED-owych lub atramentowych tej klasy. Dodatkowym udogodnieniem dla użytkowników jest również zewnętrzny port USB, który pozwoli na szybkie zapisywanie i odczytywanie dokumentów bez potrzeby używania komputera.
Maksymalna szerokość wydruku na urządzeniu Ricoh MP CW2200SP to 914 mm dla wydruków powyżej formatu A0. Zastosowano tutaj również nowy system do pobierania papieru, który umożliwia „zassanie” papieru do urządzenia, co sprawia, że podawanie papieru jest bardziej precyzyjne i zdecydowanie szybsze. Standardowo urządzenie ma odbiornik papieru na 20 arkuszy i drugą rolę do podawania papieru.
Pierwsza prezentacja najnowszego urządzenia kolorowego MP CW2200SP odbędzie się na stoisku Ricoh na targach drupa 2012.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.