Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Setny ploter VUTEk Qr w szwajcarskiej firmie

Setny ploter VUTEk Qr w szwajcarskiej firmie

André Stutz przy zakupionej maszynie EFI VUTEk Q5r

Firma Electronics For Imaging poinformowała, że firma poligraficzna Richnerstutz AG nabyła setny egzemplarz superszerokoformatowej drukarki VUTEk z serii Qr. Rolowy ploter LED Q5r zastąpi używany od 13 lat model VUTEk GS5000r. Inwestycja ta nie tylko zwiększy możliwości produkcyjne firmy – dzięki temu, że nowa maszyna oferuje zadruk inline powłoką EFI UltraClear Coat, Richnerstutz stanie się jedyną firmą w Szwajcarii, która będzie realizować wielkoformatowe grafiki zewnętrzne do samodzielnego przylepiania z bezbarwną warstwą ochronną.

Jak podkreśla André Stutz, współwłaściciel firmy, domeną przedsiębiorstwa jest produkcja takich prac jak zadrukowane plandeki na samochody ciężarowe, grafiki targowe, oznakowania i fasady budynków, unikalne zastosowania architektoniczne, wystrój wnętrz i wiele innych. Dlatego szukając nowej maszyny drukującej, priorytetem było znalezienie maszyny wszechstronnej i wydajnej, by móc obsłużyć cały rodzimy rynek.

Drukarki z serii EFI VUTEk Qr, dostępne w szerokości 5 m i 3 m, zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić pełny przepływ pracy w jednym przebiegu. Obsługują różnego rodzaju podłoża giętkie, zapewniają maksymalne wykorzystanie nośnika (strata przy załadowaniu nowej roli to jedynie 40 cm podłoża), drukują z rozdzielczością do 1200 dpi z prędkością do 672 m2/godz. Obydwa modele są oferowane z atramentami CMYK oraz opcjonalnymi atramentami LC, LM, LK, białym i przezroczystym z opcją jednoczesnego drukowania białego i przezroczystego. Bezbarwna powłoka (EFI UltraClear Coat) może być używana do zastosowań dekoracyjnych, jak również końcowego powleczenia ochronnego; jest nakładana w linii, jednocześnie z obrazem, co oszczędza czas w porównaniu z oddzielnym systemem powlekania offline i pozwala uzyskać błyszczące lub matowe wykończenie.

„Fakt, że jako jedyna firma będziemy oferować ochronny lakier bezbarwny w linii, zapewni nam ogromną przewagę konkurencyjną, szczególnie w zastosowaniach zewnętrznych, w których się specjalizujemy. Ale nie tylko to zrobiło na nas ogromne wrażenie – maszyna VUTEk Q5r pozwala na wydajne wykańczanie w linii, zarówno jeśli chodzi o cięcie wzdłużne, jak i poprzeczne. Do tego trzeba dodać automatyczny druk dwustronny i znakowanie Backprint do drukowania informacji o klientach na tylnej stronie nośnika w kolorze czarnym lub białym. Wszystkie te funkcje wpływają na obniżenie kosztów produkcja i zwiększenie wydajności” – podkreśla André Stutz.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.