Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Spektrofotometr z pozycjonowaniem pomiarów na ekranie

Spektrofotometr z pozycjonowaniem pomiarów na ekranie

X-Rite Incorporated oraz Pantone LLC wprowadzają na rynek eXact 2 – bezdotykowy ręczny spektrofotometr nowej generacji, ułatwiający przepływ zleceń w druku, w produkcji farb i przetwórstwie opakowań. Goście Kongresu Etykiety Samoprzylepne 2022 (9–10 czerwca br.) mieli okazję uczestniczyć w przedpremierowej prezentacji urządzenia podczas wystąpienia Leszka Bartkowiaka z firmy Reprograf-Grafikus.

Spektrofotometr eXact 2 to pierwsze urządzenie do pomiaru barwy, które łączy się z pełnym ekosystemem narzędzi, w tym z oprogramowaniem InkFormulation, pakietem ColorCert do kontroli jakości druku, cyfrowymi bibliotekami barw PantoneLIVE, NetProfiler do optymalizacji urządzeń oraz X-Rite Link – platformą do zarządzania wszystkimi urządzeniami pozwalającą na monitorowanie w czasie rzeczywistym statusu urządzeń. Wykorzystując opatentowaną technologię Mantis, służącą do pozycjonowania pomiaru na ekranie oraz interfejs z ekranem dotykowym, gdzie znalezienie danej funkcji wymaga nie więcej niż dwóch przełączeń między ekranami menu, eXact 2 umożliwia operatorom dwukrotnie szybsze i dokładniejsze mierzenie barw i sprawną weryfikację wymagań klientów.

Technologia Mantis firmy X-Rite pozwala na pozycjonowanie pomiaru na ekranie. Wykorzystuje kamerę o wysokiej rozdzielczości i wyświetlacz większy o 30%, ułatwiając operatorom znalezienie dokładnego obszaru pomiarowego – mogą oni oglądać, powiększać i zapisywać obraz kontrolowanego pola na ekranie urządzenia, a także zawsze mieć pewność, że mierzą właściwe miejsce.

eXact 2 ułatwia komunikację o barwie i jest zintegrowany za pośrednictwem Wi-Fi z ekosystemem oprogramowania X-Rite pozwalającym na specyfikację barw, tworzenie receptur farb i kontrolę jakości. Wbudowane narzędzia do kontroli procesu dla mieszalni i drukarni obsługują standardy: G7, PSO i Japan Color. Zintegrowane aplikacje obejmują X-Rite NetProfiler do optymalizacji urządzeń, oprogramowanie InkFormulation, ColorCert Suite do kontroli jakości druku i raportowania oraz PantoneLIVE do cyfrowej specyfikacji standardów barw i wymiany informacji o nich. Funkcje te umożliwiają drukarniom i przetwórcom opakowań spełnienie standardów jakości o 17% szybciej.

Każdy model eXact 2 jest wyposażony w nową platformę X-Rite Link – intuicyjny pulpit nawigacyjny oparty na chmurze, który zapewnia wgląd w czasie rzeczywistym w działanie urządzenia. Z jednej centralnej lokalizacji klienci mogą weryfikować stan wszystkich urządzeń, konfigurować i dystrybuować aktualizacje oraz biblioteki i nie tylko. Dzięki temu operatorzy mogą mieć pewność, że wszystkie urządzenia są w doskonałym stanie.

Urządzenie ma nowy, regulowany, odchylany ekran dotykowy i łatwą w użyciu strukturę menu, gdzie znalezienie potrzebnej funkcji wymaga nie więcej niż dwóch przełączeń między ekranami. Funkcja cyfrowej lupy zapewnia możliwość dynamicznego powiększania w celu uchwycenia i sprawdzenia właściwego miejsca pomiaru bez uwzględniania defektów druku. Obraz pomiaru jest zapisywany. Ponadto bezkontaktowy sposób pomiaru urządzeniem eXact 2 umożliwia pomiar mokrej farby bez zanieczyszczeń, co zapewnia większą dokładność, redukcję odpadów i wyeliminowanie konieczności powtarzania pomiarów.

Spektrofotometr eXact 2 jest dostępny w trzech konfiguracjach. Dzięki eXact 2 operatorzy mogą mierzyć barwę na podłożach papierowych, tekturowych i kartonowych. Z kolei eXact 2 Xp mierzy na folii, plastiku, folii z białym nieprzezroczystym podkładem i innych unikalnych podłożach. Urządzenie eXact 2 Plus oferuje zaawansowaną kontrolę papieru i folii z możliwością pomiaru metameryzmu, krycia oraz bezwzględnej i względnej siły barwy.

Właściwa premiera spektrofotometru eXact 2 odbędzie się 16 czerwca podczas organizowanej przez firmę X-Rite wirtualnej prezentacji.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI (spółka należąca do Siris Capital Group LLC) poinformowała, że jej dział Fiery, zajmujący się procesami workflow, stał się niezależną firmą, pozostającą własnością Grupy Siris.

Na zlecenie firmy Konica Minolta zbadano aktualne podejście przedsiębiorstw do transformacji cyfrowej. Wyniki opisano w bezpłatnym raporcie pt. „Od prowizorycznej do świadomej transformacji w sektorze MŚP”.

Drukarka sublimacyjna Durst P5 TEX iSUB, wykorzystująca autorskie atramenty sublimacyjne Sublifix, uzyskała certyfikat Eco Passport, wydawany przez Oeko-Tex. Substancje chemiczne opatrzone znakiem Eco Passport spełniają wymagania dotyczące zrównoważonej produkcji tekstylnej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.