Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Spektrofotometr z pozycjonowaniem pomiarów na ekranie

Spektrofotometr z pozycjonowaniem pomiarów na ekranie

X-Rite Incorporated oraz Pantone LLC wprowadzają na rynek eXact 2 – bezdotykowy ręczny spektrofotometr nowej generacji, ułatwiający przepływ zleceń w druku, w produkcji farb i przetwórstwie opakowań. Goście Kongresu Etykiety Samoprzylepne 2022 (9–10 czerwca br.) mieli okazję uczestniczyć w przedpremierowej prezentacji urządzenia podczas wystąpienia Leszka Bartkowiaka z firmy Reprograf-Grafikus.

Spektrofotometr eXact 2 to pierwsze urządzenie do pomiaru barwy, które łączy się z pełnym ekosystemem narzędzi, w tym z oprogramowaniem InkFormulation, pakietem ColorCert do kontroli jakości druku, cyfrowymi bibliotekami barw PantoneLIVE, NetProfiler do optymalizacji urządzeń oraz X-Rite Link – platformą do zarządzania wszystkimi urządzeniami pozwalającą na monitorowanie w czasie rzeczywistym statusu urządzeń. Wykorzystując opatentowaną technologię Mantis, służącą do pozycjonowania pomiaru na ekranie oraz interfejs z ekranem dotykowym, gdzie znalezienie danej funkcji wymaga nie więcej niż dwóch przełączeń między ekranami menu, eXact 2 umożliwia operatorom dwukrotnie szybsze i dokładniejsze mierzenie barw i sprawną weryfikację wymagań klientów.

Technologia Mantis firmy X-Rite pozwala na pozycjonowanie pomiaru na ekranie. Wykorzystuje kamerę o wysokiej rozdzielczości i wyświetlacz większy o 30%, ułatwiając operatorom znalezienie dokładnego obszaru pomiarowego – mogą oni oglądać, powiększać i zapisywać obraz kontrolowanego pola na ekranie urządzenia, a także zawsze mieć pewność, że mierzą właściwe miejsce.

eXact 2 ułatwia komunikację o barwie i jest zintegrowany za pośrednictwem Wi-Fi z ekosystemem oprogramowania X-Rite pozwalającym na specyfikację barw, tworzenie receptur farb i kontrolę jakości. Wbudowane narzędzia do kontroli procesu dla mieszalni i drukarni obsługują standardy: G7, PSO i Japan Color. Zintegrowane aplikacje obejmują X-Rite NetProfiler do optymalizacji urządzeń, oprogramowanie InkFormulation, ColorCert Suite do kontroli jakości druku i raportowania oraz PantoneLIVE do cyfrowej specyfikacji standardów barw i wymiany informacji o nich. Funkcje te umożliwiają drukarniom i przetwórcom opakowań spełnienie standardów jakości o 17% szybciej.

Każdy model eXact 2 jest wyposażony w nową platformę X-Rite Link – intuicyjny pulpit nawigacyjny oparty na chmurze, który zapewnia wgląd w czasie rzeczywistym w działanie urządzenia. Z jednej centralnej lokalizacji klienci mogą weryfikować stan wszystkich urządzeń, konfigurować i dystrybuować aktualizacje oraz biblioteki i nie tylko. Dzięki temu operatorzy mogą mieć pewność, że wszystkie urządzenia są w doskonałym stanie.

Urządzenie ma nowy, regulowany, odchylany ekran dotykowy i łatwą w użyciu strukturę menu, gdzie znalezienie potrzebnej funkcji wymaga nie więcej niż dwóch przełączeń między ekranami. Funkcja cyfrowej lupy zapewnia możliwość dynamicznego powiększania w celu uchwycenia i sprawdzenia właściwego miejsca pomiaru bez uwzględniania defektów druku. Obraz pomiaru jest zapisywany. Ponadto bezkontaktowy sposób pomiaru urządzeniem eXact 2 umożliwia pomiar mokrej farby bez zanieczyszczeń, co zapewnia większą dokładność, redukcję odpadów i wyeliminowanie konieczności powtarzania pomiarów.

Spektrofotometr eXact 2 jest dostępny w trzech konfiguracjach. Dzięki eXact 2 operatorzy mogą mierzyć barwę na podłożach papierowych, tekturowych i kartonowych. Z kolei eXact 2 Xp mierzy na folii, plastiku, folii z białym nieprzezroczystym podkładem i innych unikalnych podłożach. Urządzenie eXact 2 Plus oferuje zaawansowaną kontrolę papieru i folii z możliwością pomiaru metameryzmu, krycia oraz bezwzględnej i względnej siły barwy.

Właściwa premiera spektrofotometru eXact 2 odbędzie się 16 czerwca podczas organizowanej przez firmę X-Rite wirtualnej prezentacji.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.