Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Stołowy ploter gadżetowy LED UV o szerokości 1,4 m

Stołowy ploter gadżetowy LED UV o szerokości 1,4 m

Mutoh XpertJet 1462UF o powierzchni zadruku 1420 × 700 mm to najnowszy ploter LED UV typu flatbed od firmy Mutoh. Urządzenie, wyposażone w dwie głowice piezoelektryczne marki Epson o rozdzielczości 1440 dpi, można skonfigurować w kolorach CMYK lub CMYK + biały + lakier. Ploter przeznaczony jest do bezpośredniego precyzyjnego druku na różnorodnych materiałach, w tym na trójwymiarowych obiektach o grubości do 15 cm. Jak podkreśla polski dystrybutor rozwiązań Mutoh, firma Atrium Centrum Ploterowe, tak duża maksymalna wysokość przedmiotów, na których można drukować, jest unikalna w klasie ploterów gadżetowych.

Drukowanie na ciemnych lub przezroczystych podłożach jest możliwe dzięki zastosowaniu atramentu białego. Dodatkowy szósty kolor (lakier) pozwala uszlachetniać wydruki na całej powierzchni lub wybiórczo. Dzięki specjalnym lampom LED UV i uniwersalnemu lakierowi można osiągnąć rezultat błyszczący lub matowy na drukowanych powierzchniach. Specjalne efekty druku można w łatwy sposób osiągnąć dzięki dołączanemu do plotera profesjonalnemu oprogramowaniu Mutoh VerteLith. Na szczególną uwagę zasługuje bardzo prosty sposób tworzenia/drukowania wielu warstw w tym oprogramowaniu.

Ploter oferuje: cztery strefy podsysu, cyrkulację koloru białego, automatyczne wykrywanie i czyszczenie zatkanych dysz, automatyczne wykrywanie wysokości materiału, opcjonalny jonizer do usuwania ładunków statycznych.

Druk dwuwarstwowy bez utraty prędkości jest możliwy dzięki dwóm naprzemiennie ustawionym głowicom drukującym do osobnego druku CMYK i koloru białego/lakieru oraz dwóm zupełnie nowym lampom utwardzającym UV o szerokości 4 cali. Atramenty do plotera mają certyfikat GreenGuard.

Mutoh XpertJet 1462UF umożliwia jednoczesne seryjne drukowanie wielu elementów na nietypowych rodzajach podłoża, np. plastiku, metalu, szkle, backlitach, frontlitach, foliach, skórze, drewnie, PCV, plexi, papierze, itd. Do druku seryjnego, np. futerałów na telefon, breloczków czy długopisów mogą służyć specjalne wielopozycyjne szablony.

XpertJet 1462UF jest produkowany w fabryce Mutoh w Japonii. To urządzenie pozwalające zwiększyć wydajność i zaoferować produkcję wysokomarżowych zleceń z użyciem atramentu białego i lakieru. Ploter jest polecany drukarzom poszukującym wysokiej jakości, precyzji i możliwości realizacji wydruków specjalnych (np. tabliczek z alfabetem Braille’a), oraz produktywności bez negatywnego wpływu na środowisko.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.