Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Szwajcarzy inwestują w wydajność

Szwajcarzy inwestują w wydajność

Firma Model AG, producent opakowań i rozwiązań ekspozycyjnych z tektury falistej, złożyła w firmie Koenig & Bauer Celmacch zamówienie na wysoko zautomatyzowaną maszynę Chroma X Pro o szerokości roboczej 2,1 m, wyposażoną w siedem zespołów drukujących. Nowa linia, mająca pracować z prędkością 14 tys. ark./ godz., zostanie dostarczona latem 2024 r. do jednego z trzech zakładów produkcyjnych firmy – w szwajcarskim Weinfelden.

Maszyna wyposażona jest w bezrolkowy system podawania, dzięki czemu arkusze tektury falistej są przekazywane do maszyny w sposób chroniący materiał przed uszkodzeniem. Transport rolkowy oparty na podciśnieniu w obrębie urządzenia zapobiega zużyciu elementów maszyny i zapewnia znacznie niższe koszty części zamiennych i konserwacji. Czyszczenie klischee w zespole drukującym, proces mycia oraz wysuwanie pojemników są w pełni zautomatyzowane i kontrolowane przez maszynę, co oznacza dodatkowe skrócenie czasu narządzania. Jednocześnie personel obsługujący maszynę jest odciążony i może zająć się innymi zadaniami. System kontroli registru oraz obrazu druku są również częścią wyposażenia urządzenia, podobnie jak funkcja Easy Job Change, która w połączeniu z cyfrowym Workflow maszyny Chroma X Pro umożliwia rozpoczęcie nowej produkcji w ciągu 180 s. Kolejne zlecenie może być ładowane i ustawiane wstępnie już podczas trwającej produkcji.

Funkcja Flying Job Change umożliwia zmianę zlecenia dla powiązanych zmian zleceń bez zatrzymywania maszyny – dla całej linii. Interfejsy przekazują informację o zmianie zlecenia, tworzona jest luka, która wynosi jedynie dwa arkusze. Ponadto system Advanced AutoSet określa i wstępnie ustawia optymalne ustawienia i parametry dla nowych zleceń w oparciu o poprzednie dane druku.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.