Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Technologia zwiększająca wydajność fleksodruku

Technologia zwiększająca wydajność fleksodruku

Firma Miraclon wprowadza na rynek rozwiązanie UV Choice Printing, dostępne dla użytkowników technologii Kodak Flexcel NX. Dzięki technologii zaawansowanego patterningu powierzchni płyt umożliwia ono zwiększenie wydajności i stabilności produkcji fleksograficznej, szczególnie z zakresu druku wąskowstęgowego.

Technologia UV Choice Printing obsługuje wiele rodzajów podłoży (w tym folie i nośniki do zadruku etykiet niepowlekanych i powlekanych); optymalizuje przenoszenie atramentu UV i zwiększa jego gęstość nawet o 15%, minimalizując problemy związane z jakością w maszynie i zapewniając lepszą reprodukcję apli, cienkich linii, wyraźne kody kreskowe i tekst przy mniejszym zużyciu atramentu. Kolejną korzyścią jest skrócenie czasu konfiguracji maszyny nawet o 20% (jak podaje producent, technologia ta umożliwia maszynom szybsze uzyskiwanie docelowego koloru, także w szerszym zakresie warunków drukowania, ponadto wzrost wydajności i jakości druku jest zauważalny również w przypadku starszego sprzętu lub mniej doświadczonych operatorów maszyn). Co więcej, UV Choice Printing umożliwia skrócenie czasu naświetlania płyt nawet o 50% dzięki optymalizacji obszaru obrazu (w porównaniu do naświetlania bez zaawansowanego patterningu powierzchni płyt).

Użytkownicy korzystający z technologii Flexcel NX mogą subskrybować rozwiązanie UV Choice Printing w ramach pakietu Flexcel NX Print Suite do druku wąskowstęgowego, w pełni zintegrowanej platformy do optymalizacji wydajności drukowania oferowanej przez Flexcel NX System. Subskrybenci mają natychmiastowy dostęp do nowych funkcji i innowacji do zastosowań wąskowstęgowych, gdy tylko staną się one dostępne, a zespół wyjazdowy firmy Miraclon może zapewnić specjalistyczną pomoc na etapie wdrażania i szkolenia, audyty produkcji płyt i narzędzia, które pomagają zmaksymalizować korzyści. Pakiet obejmuje także rozwiązanie PureFlexo Printing, służące do kontroli niepożądanej rozlewności farby – teraz dostępne do zastosowań wykorzystujących tusze na bazie wody.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.