Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Trzy instalacje w ciągu dwóch lat

Trzy instalacje w ciągu dwóch lat

Brytyjski producent opakowań z tektury falistej – Manor Packaging, należący do Grupy Fencor Packaging – w 2020 r. zakupił pierwszą maszynę z portfolio BOBST. Była to składarko-sklejarka nowej generacji: FFG 8.20 Discovery. Zalety urządzenia oraz serwis okołosprzedażowy spowodowały, że zaraz po instalacji firma z Peterborough zdecydowała się na kolejną inwestycję, tym razem nowoczesną sztancę płaską VisionCut 1.6. Inwestycja szybko się opłaciła, pojawiła się natomiast potrzeba dalszego rozwijania parku maszynowego. I znów wybór padł na rozwiązanie szwajcarskiego producenta – latem 2021 r. pracę w zakładzie rozpoczęła składarko-sklejarka ExpertFold 165.

„Usprawnienie jednego obszaru produkcji często prowadzi do wyzwań pojawiających się w innym miejscu lub wskazuje, gdzie można wprowadzić dalsze ulepszenia. Właśnie taka historia przydarzyła się nam. Zanim zdecydowaliśmy się na zakup pierwszej maszyny BOBST, zlecenia wykonywaliśmy z wykorzystaniem niezbyt nowoczesnych urządzeń. Pomimo regularnej konserwacji byliśmy bardzo narażeni na ryzyko awarii i potrzebowaliśmy dodatkowej wydajności, aby dotrzymać terminów realizacji wymaganych przez naszych klientów. Po rozmowach ze specjalistami BOBST zdecydowaliśmy się na zakup składarko-sklejarki, i nasza praca bardzo przyspieszyła. Zauważyli to też nasi klienci, więc poszliśmy za ciosem. Nie szukaliśmy innego dostawcy, tylko ponownie, niemal od razu zdecydowaliśmy o kolejnej inwestycji, a to szybko nam uświadomiło, że musimy wesprzeć się kolejną maszyną, żeby móc sprawnie realizować zlecenia, i to zlecenia bardziej różnorodne i skomplikowane” – podkreśla David Orr, dyrektor zarządzający Fencor Packaging Group.

Jak dodaje, oczywistą zaletą maszyn BOBST są ich rozwiązania technologiczne, zwiększające prędkość, precyzję i komfort pracy, ale to nie wszystko, na co warto zwrócić uwagę. Istotna jest modułowa konstrukcja, umożliwiająca późniejsze dodanie opcjonalnych funkcji, jeśli zajdzie taka potrzeba, a także fakt, że BOBST zatrudnia inżynierów mieszkających w Wielkiej Brytanii, którzy znają maszyny od podszewki.

„Współpracując z BOBST nie otrzymaliśmy po prostu maszyny – to cały pakiet. Inwestycje w ostatnich latach były dla nas znaczącym wydatkiem, ale zbieramy ich owoce w postaci zwiększonej wydajności, elastyczności i większej odporności na zawirowania rynkowe. Już teraz wiemy, że to nie koniec naszej wspólnej podróży” ​– podsumowuje David Orr.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.