Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Udany debiut Shiki PJ Series w Polsce

Udany debiut Shiki PJ Series w Polsce

Jak poinformowała gdyńska firma Digital Label Machines (DLM), pierwszy rok swojej działalności, zakończony sprzedażą trzech maszyn, ocenia jako sukces. DLM to spółka działająca od początku 2018 r., powołana w celu dystrybucji urządzeń do cyfrowego druku etykiet japońskiej firmy Shiki Corporation na terenie Europy.

Podczas gdy analogowe maszyny Shiki są znane od 40 lat na polskim rynku, cyfrowe urządzenia UV Led tego producenta są nowością. Jak zapewnia dystrybutor, maszyna cyfrowa inkjet UV LED do średnich i dużych nakładów etykiet oferuje wysoką precyzję i jakość wydruków, szczególnie przy małej czcionce i druku w kontrze. Jest to możliwe dzięki zastosowanym głowicom Kyocera o zmiennej wielkości kropli od 3 do 13 pikolitrów, w technologii drop-on-demand. Zmienna kropla jest podsuszana po każdym kolorze w systemie Pinning UV LED, zanim zostanie ostatecznie wysuszona zimnymi lampami ledowymi. W efekcie użytkownicy otrzymują precyzyjne wydruki, oszczędność energii, niewielkie zużycie tuszu, dłuższe życie lamp i ekologiczność procesu. Ponadto możliwość druku nie tylko na zwykłych podłożach do flekso, foliach, kartonach, laminatach do tub czy tekstyliach, ale też na materiałach wrażliwych na temperaturę lub trudno przyjmujących tusze, jak np. bardzo cienkie folie termokurczliwe. Maszyna Shiki PJ Series występuje w trzech standardowych szerokościach wstęgi (tj. 120, 250 i 350 mm) oraz konfiguracji CMYK + biały, korona i pinning UV LED w standardzie.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.