Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Udoskonalona inspekcja druku

Udoskonalona inspekcja druku

Firma EyeC poinformowała o dostępności nowej aktualizacji dla rozwiązania Proofiler, które oferuje zintegrowaną kontrolę kolorów i obsługę cyfrowych bibliotek kolorów. Nowością jest także EyeC Color Book Editor, który wspiera zarządzanie cyfrowymi wzornikami kolorów oraz indywidualnymi referencjami kolorów, a jednocześnie umożliwia płynny proces inspekcji. Udostępniając tę aktualizację dostawca systemów do inspekcji druku odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na kontrolę jakości wydruków, szczególnie w branży dóbr konsumenckich i luksusowych oraz w przemyśle farmaceutycznym.

Aktualizacja oprogramowania EyeC Proofiler zapewnia zintegrowany pomiar koloru bez konieczności stosowania zewnętrznego urządzenia pomiarowego. Umożliwia losowe mierzenie dowolnej liczby plam kolorystycznych na próbce i niezawodne sprawdzanie wcześniej zdefiniowanych punktów pomiarowych. Kolory są oceniane podczas pomiaru jako wartości barw CIELab, które są następnie określane jako różnice kolorów ΔE w porównaniu z referencyjnymi wartościami kolorów. Pomiaru można dokonywać na pliku PDF (porównanie PDF do PDF) lub na zeskanowanej próbce fizycznej (porównanie PDF do skanu lub skan do skanu).

Nowa aktualizacja zawiera również EyeC Color Book Editor. Ten przyjazny dla użytkownika program umożliwia jeszcze efektywniejsze i szybsze wprowadzanie najbardziej odpowiednich kolorów referencyjnych poprzez importowanie książek kolorów specyficznych dla klienta, bibliotek Pantone, jak również ręczne wprowadzanie wartości kolorów referencyjnych CIELab. Poszczególne wartości kolorów mogą być edytowane i zarządzane za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Inteligentna funkcja oferuje użytkownikom EyeC Proofiler dodatkową opcję powtarzalnego i automatycznego stosowania wartości kolorystycznych z bezpiecznym procesem pomiaru koloru. Ponadto do każdego koloru można przypisać dokładne wartości CIELab oraz wartości tolerancji ΔE. Błędy wprowadzania danych są niezawodnie eliminowane poprzez wybór predefiniowanych referencyjnych wartości kolorów.

Dzięki nowej wersji EyeC Proofiler użytkownicy zyskali możliwość wykonywania zarówno relatywnej kontroli procesu, jak i bezwzględnego pomiaru kolorów w CIELab. Wśród najważniejszych korzyści są więc oszczędność czasu przeznaczanego na pomiar barw oraz pewność, że kolory zawsze spełnią oczekiwania klientów.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 14–16 marca 2023 r. w centrum wystawienniczym w Monachium kolejny raz odbędzie się połączone wydarzenie, skupiające globalny przemysł przetwórczy, papierniczy i poligraficzny. Mowa o targach CCE International (wystawa dla przemysłu tektury falistej i litej), ICE Europe (wystawa poświęcona obróbce papieru, folii i taśm) i InPrint (koncentrująca się na technologii druku przemysłowego).

Fujifilm ogłosił zamknięcie linii produkcyjnej płyt offsetowych w niderlandzkim mieście Tilburg i przeniesienie jej do fabryk w Japonii i Chinach. Zakończenie procesu ma nastąpić z końcem 2023 r. Powodem tej decyzji jest ciągły spadek zapotrzebowania na płyty offsetowe, wynikający z przechodzenia drukarń na technologię cyfrową (trend ten został przyspieszony przez pandemię). Nie bez znaczenia jest także pogarszająca się w Europie sytuacja rynkowa – wzrost kosztów surowców, niestabilność rynku energii oraz wpływ wyższej inflacji.

Pod koniec listopada br. blisko 50 pracowników firm Aquila i VPK Packaging Polska wzięło udział w warsztatach sadzenia drzew, sprzątaniu lasu i zazielenieniu przestrzeni zrujnowanej przez nawałnice w Wielkopolsce. W ramach akcji posadzono drzewa na obszarze Nadleśnictwa Gniezno, niedaleko centrali firmy we Wrześni.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.