Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Udoskonalony karton Performa White

Udoskonalony karton Performa White

Koncern Stora Enso poinformował o wprowadzeniu na rynek udoskonalonej wersji kartonu Performa White, przeznaczonego do produkcji opakowań na kosmetyki i perfumy. Tym samym oferta działu Renewable Packaging skandynawskiego producenta została poszerzona o kolejny, wysokogatunkowy materiał dedykowany dla tego segmentu rynkowego.

„Stale wzbogacamy i rozwijamy ofertę usług i produktów, by wyjść naprzeciw rosnącym potrzebom naszych klientów, producentów luksusowych opakowań kartonowych, jak też ich odbiorców, wśród których znajdują się właściciele prestiżowych marek z przemysłu perfumeryjnego, kosmetycznego i środków pielęgnacyjnych. Wszyscy oni mogą polegać na dostarczanych przez nas najwyższej jakości kartonach, które spełniają rynkowe oczekiwania pod względem estetycznym, jakościowym, serwisowym i środowiskowym” – mówi Hervé Vue, dyrektor sprzedaży Stora Enso Renewable Packaging we Francji.
Ciągłe starania Stora Enso w oferowaniu najwyższej jakości kartonów opakowaniowych zaowocowały ostatnio wprowadzeniem do oferty firmy wzbogaconych i udoskonalonych wersji trzech jego gatunków: Performa White, Performa Bright i Performa Cream. Za sprawą kilku innowacji technologicznych wprowadzonych w zakładzie Stora Enso w szwedzkim Fors, kartony te oferują większą gładkość, wytrzymałość i parametry wizualne.
„Wsłuchując się w głosy drukarzy i właścicieli marek staraliśmy się zapewnić, by kartony z rodziny Performa cechowały możliwie najwyższa wytrzymałość i drukowność. Te oczekiwania, wyrażane przez naszych klientów, połączyliśmy z nowymi możliwościami rozbudowanej maszyny do produkcji tektury w fabryce Fors – mówi Eva Lundqvist, menedżer produktu w zakładzie Fors. – Pod względem możliwości zadrukowywania kartony te uległy znaczącej poprawie, przede wszystkim za sprawą wprowadzonej w nich wzbogaconej powłoki oraz większej gładkości. Z kolei wyższa wytrzymałość wpłynęła pozytywnie na kwestie związane z całą obróbką kartonów i ich zachowaniem w różnych maszynach”.
Dzięki większej gładkości i lepszym parametrom wizualnym karton Performa White stał się atrakcyjnym wyborem dla firm z niezwykle wymagającego segmentu opakowań na kosmetyki i środki pielęgnacyjne. Co więcej, można go także zadrukowywać w maszynach rotograwiurowych, które wymagają podłoży o wysokiej jakości powierzchni.
„Karton staje się w oczach wielu klientów coraz bardziej wartościowym materiałem. Także właściciele marek coraz częściej uznają go za najlepszą opcję, pozwalającą na wykonanie opakowania przyjaznego środowisku. W branży perfumeryjnej i kosmetycznej rośnie liczba konsumentów oczekujących opakowań nie tylko prestiżowych, ale też proekologicznych” – mówi Yrjö Aho, dyrektor sprzedaży Stora Enso Renewable Packaging w Szwajcarii. Widzi on również duży potencjał w innowacjach oraz ściślejszej współpracy między firmami, tworzącymi cały łańcuch dostaw: „Obecne czasy sprzyjają innowacjom, tego też oczekują od nas właściciele marek. Dzielenie się informacjami i ścisła współpraca przy rozwoju opakowań między firmami tworzącymi cały łańcuch dostaw mogą pozwolić na wygenerowanie bardzo innowacyjnych rozwiązań w zakresie pakowania wyrobów. Obserwujemy ten rynek wspólnie z wieloma właścicielami marek i jesteśmy świadomi, jak wielu informacji oni oczekują. Jesteśmy jednocześnie gotowi, by zaangażować się w nowe projekty badawczo-rozwojowe wspólnie z działami marketingu właścicieli marek oraz projektantami opakowań. Poza tradycyjnymi partnerami biznesowymi, budujemy też bliższe relacje z agencjami projektanckimi i instytucjami edukacyjnymi w dziedzinie sztuki i wzornictwa”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.