Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Urządzenie nowej generacji do komercyjnego druku rolowego

Urządzenie nowej generacji do komercyjnego druku rolowego

Canon poszerzył rodzinę urządzeń do szybkiego druku rolowego ProStream o najnowszy model – 3000. Jak podaje producent, maszyna oferuje bardzo wysoką prędkość druku, jakość porównywalną z drukiem offsetowym, i możliwość wykorzystania jeszcze szerszej gamy podłoży, wliczając w to papier o wyższej niż dotychczas gramaturze.

Nowe urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach. ProStream 3080 może zadrukować 80 m podłoża/min, zaś ProStream 3133 – aż 133 m/min. Obydwa modele obsługują nośniki o szerokości do 558 mm i długości strony wynoszącej 1524 mm. Ich wydajność w przeliczeniu na strony wynosi 11,3 tys. str. B2/godz. lub 1790 str. A4/min, co odpowiada aż 58 mln zadrukowanych stron A4 w ciągu miesiąca (w przypadku wyboru podłoża niewymagającego spowolnienia pracy maszyny: papiery powlekane i niepowlekane, nośniki o grubości do 300 g/m2).

Aby zagwarantować najwyższą, porównywalną z offsetem jakość druku przy najwyższej możliwej prędkości i wykorzystaniu różnorodnych nośników, Canon ProStream 3000 został wyposażony we wbudowany system suszący, zapewniający opływ powietrza wokół ścieżki podawania papieru. Nowy, asymetryczny wygląd maszyny pozwala na skuteczne suszenie wydruków bez konieczności dotykania papieru, co zapewnia bezpieczeństwo podłoża nawet w przypadku najbardziej wrażliwych na zarysowania nośników.

Stały poziom wysokiej jakości druku oraz wierne odwzorowanie żywych kolorów jest możliwe dzięki piezoelektrycznym głowicom drukującym typu drop-on-demand o rozdzielczości 1200 dpi, a także wykorzystaniu polimerowych atramentów na bazie wody. Nad jakością czuwa ponadto Smart ColorGrip, technologia inteligentnego, automatycznego nakładania określonej ilości płynu ColorGrip na wybrane obszary podłoża, by zapewnić najwyższą jakość i oszczędności (teraz dostępna także jako opcja w modelu Canon ProStream 1000).

Automatyzacja druku uzupełniona jest przez system kamer Inline Quality Control, który samodzielnie sprawdza, czy cały proces przebiega bez zakłóceń. Ponadto nowy model ProStream wykorzystuje mniej energii niż jego poprzednicy i może być podłączony do gniazda o mniejszej mocy, a moduły suszenia i chłodzenia oraz zasilacz zostały przeniesione miejsce zapewniające operatorom lepszy dostęp.

Pierwsza maszyna Canon ProStream 3000 będzie zainstalowana we włoskiej firmie Pixartprinting Group. Dołączy do trzech już wykorzystywanych modeli ProStream 1800, które do tej pory służyły firmie do wypełnienia luki pomiędzy produkcją offsetową i cyfrową.

„Klienci na całym świecie docenili już wyjątkową produktywność serii ProStream w każdym zakresie – sprawdziła się zarówno przy wysokonakładowym druku książek, jak i przy wysyłkach bezpośrednich do klientów. Większość z nich docenia minimalny poziom wytwarzania odpadów i wysoką wydajność maszyn w codziennej pracy. Przedstawiając nowy model ProStream 3000, rozwijamy tę istotną w portfolio Canon serię, gwarantując jeszcze lepszą prędkość i wydajność, a także obsługę szerszego wyboru różnorodnych podłoży. Dzięki tym cechom dostawcy usług druku mogą przenieść część pracy z maszyn offsetowych na cyfrowe, z czym wiąże się większa dostępność cyfrowego druku na żądanie, wyższy obrót przedsiębiorstwa, lepsze wykorzystanie czasu pracy i ograniczenie odpadów. Wszystko to pozwala drukarniom na dynamiczny rozwój i lepsze dostosowanie do rynku” – mówi Jennifer Kolloczek, European Planning, Marketing & Innovation Senior Director, Production Print w Canon Europe.

Nowe modele zostały zaprezentowane podczas odbywających się w Szwajcarii Hunkeler Innovationdays. Goście wydarzenia mogli obserwować Canon ProStream 3000 w pracy z różnego rodzaju podłożami. Urządzenia od razu trafiły do sprzedaży, zarówno bezpośrednio od Canon, jak i poprzez akredytowanych partnerów producenta.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.