Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Visual Promotion z dwoma nowymi ploterami

Visual Promotion z dwoma nowymi ploterami

Visual Promotion – firma z podkrakowskiego Kokotowa – realizująca kompleksowe kampanie reklamowe dla krajowych i europejskich sieciowych sieci handlowych z branży sportowej, odzieżowej, budowlanej czy spożywczej, kilka miesięcy temu wymieniła dwa starsze plotery Canon Arizona na najnowsze modele z serii Arizona 2360 XTF, które teraz są sercem parku maszynowego. Inwestycja zbiegła się w czasie z przeprowadzką do nowo powstałej przestrzeni produkcyjnej, gdzie wraz z dwiema siostrzanymi spółkami – Brand Creation i VColor – firma zamknęła całą produkcję pod jednym dachem.

W przypadku Visual Promotion, wymiana starszych maszyn (460 XT i 2260 XT) na dwa nowe modele 2360 XTF oznacza znaczący wzrost wydajności. Nowe plotery są w stanie wyprodukować o 25% więcej wydruków niż 460 XT, co oznacza więcej realizacji w krótszym czasie. Ale, jak przyznają przedstawiciele firmy, plotery Arizona to również synonim niezawodności i bezproblemowej pracy, tak ważnej dla zachowania ciągłości produkcji w okresach spiętrzenia zleceń.

„Na wcześniej użytkowanych maszynach w ciągu kilku lat zadrukowaliśmy ponad 380 tys. m2 materiałów, praktycznie bez większych przestojów. Możemy polegać na tych maszynach w każdej sytuacji, a ciągłość produkcyjna, przy zachowaniu powtarzalności i wysokiej jakości druku są w naszym biznesie fundamentalne – dla nas i dla naszych klientów” – tłumaczy Mariusz Lenart, współzałożyciel Visual Promotion.

Plotery płaskie Arizona 2360 XTF wykorzystują technologię UV LED, która zużywa mniej energii niż tradycyjne lampy UV i generuje niższe koszty eksploatacji. W urządzeniach zoptymalizowano system dysz i atramentów, które pozwalają na jeszcze bardziej precyzyjną i równomierną aplikację na nośnik, jednocześnie minimalizując ich zużycie. Dodatkowo atramenty UV LED Canon mają certyfikat UL GreenGuard Gold, potwierdzający możliwość bezpiecznego użycia wydruków w miejscach użyteczności publicznej.

„Klienci Visual Promotion coraz częściej oczekują rozwiązań przyjaznych środowisku. Plotery Arizona 2360 XTF są wyposażone w nowoczesny system utwardzania oparty na technologii UV LED, są tańsze w eksploatacji, mają certyfikaty środowiskowe na bezwonny druk. To wszystko przekłada się na środowisko, bezpieczeństwo odbiorców, a także niższe koszty użytkowania samych urządzeń” – mówi Tomasz Miękus, Product Manager, Canon Polska.

„Wykonujemy dużo aplikacji do zastosowań wewnętrznych, dlatego wybierając technologie zadruku np. elementów meblowych musimy brać pod uwagę aspekt środowiskowy. To dodatkowa wartość dla naszych klientów. Plotery UV LED w połączeniu z bezrozpuszczalnikowymi atramentami pozwalają drukować materiały bezwonne i bezpieczne dla użytkownika. Potwierdzają to zresztą liczne certyfikaty jak UL GreenGuard Gold, TUV czy DGUV” – dodaje Mariusz Lenart.

Dodatkowo przy zakupie nowych urządzeń Arizona klienci Canon mają możliwość poddania starszych modeli procesowi refabrykacji. Oznacza to, że producent może odkupić takie urządzenia od klienta i po gruntownym serwisie maszyny ponownie trafiają na rynek.

„VP tworzy zespół znakomitych specjalistów w swoich dziedzinach, którzy współpracują ze sobą od lat i w tym czasie zrealizowali setki fantastycznych kampanii dla naszych klientów. A ponieważ realizujemy naprawdę złożone kampanie dla wymagających klientów, technologie, z których korzystamy muszą być maksymalnie wydajne, niezawodne i powtarzalne pod kątem jakości wydruku czy stabilności kolorystycznej. Musimy dostarczać materiały w najwyższej dostępnej jakości, dlatego systematycznie rozbudowujemy nasz park maszynowy o nowe urządzenia, w których coraz ważniejszą rolę – dla nas i naszych klientów – odgrywa aspekt ekologiczny. Mamy ogromny apetyt na zdobywanie kolejnych rynków dla naszych produktów i usług, dlatego z pewnością będziemy jeszcze bardziej koncentrować się na kierowaniu oferty do klientów spoza Polski” – podsumowuje Mariusz Lenart.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.