Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Więcej możliwości w zadruku tekstyliów

Więcej możliwości w zadruku tekstyliów

Mimaki TxF150-75

Mimaki rozszerza swój asortyment urządzeń przeznaczonych dla branży tekstylnej o drukarkę atramentową, przeznaczoną do druku w technologii Direct-to-Film. Maszyna TxF150-75, oparta na uznanym modelu 150, to pierwsze urządzenie w portfolio producenta do druku DTF.

Druk DTF to łatwy i niedrogi proces zdobienia odzieży, zwykle koszulek. Projekt jest najpierw drukowany bezpośrednio na specjalnej folii transferowej, następnie posypywanej proszkiem termotopliwym. Po podgrzaniu i wysuszeniu arkusz transferowy jest gotowy do nałożenia na tkaninę za pomocą prasy termicznej.

Wykorzystująca tę metodę ozdabiania odzieży drukarka Mimaki pozwala na uzyskanie wysokiej jakości spersonalizowanych produktów – koszulek bawełnianych, odzieży sportowej i innych tekstylnych materiałów promocyjnych. Wbudowany system cyrkulacji tuszu i konstrukcja odgazowanego opakowania z atramentem zapobiegają typowym problemom DTF, takim jak słaby wyrzut tuszu i zapychanie się dysz białym tuszem. Te podstawowe ulepszenia, obejmujące również system kontroli i regeneracji dysz, zapewniają wydajny przebieg procesów przy minimalnej interwencji operatora.

Wchodząc do nowego segmentu, firma Mimaki opracowała ponadto własną gamę wodnych tuszy pigmentowych (PHT50), specjalnie dla zastosowań w technologii DTF. Tusze te uzyskały certyfikat Oeko-Tex Eco Passport. W przeciwieństwie do drukarek termosublimacyjnych DTF, model TxF150-75 jest o wiele bardziej wszechstronny jeśli chodzi o używane materiały. Maszyna została wyposażona w RIP RasterLink7. W regionie EMEA będzie dostępna komercyjnie od kwietnia br.

„Zdobienie odzieży to niezwykle popularny i dynamiczny sektor, w którym już działamy dzięki naszym innym technologiom tekstylnym. Jednak odnotowaliśmy, jak wielki wpływ na branżę wywarła w ostatnich latach technologia DTF. Pozwala ona uniknąć wielu czasochłonnych procesów przygotowawczych, znanych choćby w sitodruku. Technologia ta umożliwia również tworzenie dynamicznych wzorów dzięki drukowaniu w pełnym kolorze. Jesteśmy dumni, że możemy wprowadzić na rynek rozwiązanie wyróżniające się użytecznością, niezawodnością i jakością, przydatne zarówno osobom już działającym w sektorze odzieży zdobionej, jak i tym, które dopiero chcą się tym zająć” – komentuje Mark Sollman, starszy kierownik produktu w Mimaki Europe, odpowiedzialny za rynek EMEA.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.