Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Więcej możliwości w zadruku tekstyliów

Więcej możliwości w zadruku tekstyliów

Mimaki TxF150-75

Mimaki rozszerza swój asortyment urządzeń przeznaczonych dla branży tekstylnej o drukarkę atramentową, przeznaczoną do druku w technologii Direct-to-Film. Maszyna TxF150-75, oparta na uznanym modelu 150, to pierwsze urządzenie w portfolio producenta do druku DTF.

Druk DTF to łatwy i niedrogi proces zdobienia odzieży, zwykle koszulek. Projekt jest najpierw drukowany bezpośrednio na specjalnej folii transferowej, następnie posypywanej proszkiem termotopliwym. Po podgrzaniu i wysuszeniu arkusz transferowy jest gotowy do nałożenia na tkaninę za pomocą prasy termicznej.

Wykorzystująca tę metodę ozdabiania odzieży drukarka Mimaki pozwala na uzyskanie wysokiej jakości spersonalizowanych produktów – koszulek bawełnianych, odzieży sportowej i innych tekstylnych materiałów promocyjnych. Wbudowany system cyrkulacji tuszu i konstrukcja odgazowanego opakowania z atramentem zapobiegają typowym problemom DTF, takim jak słaby wyrzut tuszu i zapychanie się dysz białym tuszem. Te podstawowe ulepszenia, obejmujące również system kontroli i regeneracji dysz, zapewniają wydajny przebieg procesów przy minimalnej interwencji operatora.

Wchodząc do nowego segmentu, firma Mimaki opracowała ponadto własną gamę wodnych tuszy pigmentowych (PHT50), specjalnie dla zastosowań w technologii DTF. Tusze te uzyskały certyfikat Oeko-Tex Eco Passport. W przeciwieństwie do drukarek termosublimacyjnych DTF, model TxF150-75 jest o wiele bardziej wszechstronny jeśli chodzi o używane materiały. Maszyna została wyposażona w RIP RasterLink7. W regionie EMEA będzie dostępna komercyjnie od kwietnia br.

„Zdobienie odzieży to niezwykle popularny i dynamiczny sektor, w którym już działamy dzięki naszym innym technologiom tekstylnym. Jednak odnotowaliśmy, jak wielki wpływ na branżę wywarła w ostatnich latach technologia DTF. Pozwala ona uniknąć wielu czasochłonnych procesów przygotowawczych, znanych choćby w sitodruku. Technologia ta umożliwia również tworzenie dynamicznych wzorów dzięki drukowaniu w pełnym kolorze. Jesteśmy dumni, że możemy wprowadzić na rynek rozwiązanie wyróżniające się użytecznością, niezawodnością i jakością, przydatne zarówno osobom już działającym w sektorze odzieży zdobionej, jak i tym, które dopiero chcą się tym zająć” – komentuje Mark Sollman, starszy kierownik produktu w Mimaki Europe, odpowiedzialny za rynek EMEA.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.