Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Wieloletnia współpraca oparta na zaufaniu

Wieloletnia współpraca oparta na zaufaniu

Magdalena i Konrad Słowińscy

Powielarnia Madas, mająca swoje lokalizacje w Żyrardowie i Milanówku, w ostatnim czasie zainwestowała w cztery nowe maszyny z oferty firmy Amagraf – dwa plotery marki Mutoh: XpertJet 661 UF i XpertJet 1641, ploter tnący Summa D120 serii S-One oraz produkcyjną maszynę drukującą Canon ImagePress C710. Zakup ten stanowi znaczący krok na drodze rozwoju tej działającej od dziesięcioleci firmy poligraficznej.

Madas to rodzinna firma, która powstała na początku lat 90. ubiegłego wieku w Grodzisku Mazowieckim. Początkowo opierała swoją działalność na prostych kserokopiarkach i świadczyła usługi z zakresu drukowania różnych instrukcji. Nieco później zaczęła inwestować w analogowe maszyny drukujące, a następnie – wraz z rozwojem technologii – w cyfrowe. Jej obecni właściciele: Magdalena Słowińska – córka Dariusza Stępniewskiego, założyciela firmy i Konrad Słowiński – jej mąż, nie poprzestali na kontynuowaniu działalności firmy, ale – wzorem lat minionych – nieustannie ją rozwijają. W parku maszynowym we wszystkich lokalizacjach firmy pojawiają się więc nowe urządzenia.

Po inwestycjach w maszyny drukujące mało- i wielkoformatowe kilka lat temu Dariusz Stępniewski – ówczesny właściciel firmy – zdecydował się na doposażenie firmy w urządzenia do wykańczania marki Duplo. Wszystkie – dwa multifinshery Docucutter-615 Pro (które pracują w Żyrardowie i Milanówku) oraz DF-1000 (pracujący w Żyrardowie) dostarczył Amagraf. Ponieważ właściciele Madasu bardzo pozytywnie oceniają wieloletnią współpracę z tym dostawcą, zadecydowali, że po raz kolejny sięgną po urządzenie z jego oferty. „Inwestycje te okazały się prawdziwym wiatrem w nasze żagle. Jednak m.in. sytuacja związana z wybuchem wojny w Ukrainie nieco skomplikowała nam sprawy finansowania ich zakupu. Ale również w tej kwestii Amagraf okazał się dla nas bardzo przyjazną i profesjonalną firmą – pomógł nam uzyskać leasing na satysfakcjonujących nas warunkach. Wszystko więc mogło dalej przebiegać zgodnie z planem i maszyny pojawiły się w naszej firmie. Obsługujemy zleceniodawców kompleksowo, nie mamy żadnych podwykonawców. Za realizację prac bierzemy całkowitą odpowiedzialność, dlatego staramy się gromadzić sprzęt wysokiej jakości. Tak było również tym razem” – mówi Magdalena Słowińska.

Jak podkreślają właściciele firmy Madas dodaje, za sprawą plotera UV firmy Mutoh XpertJet 661 UF niemal od pierwszego dnia odczuli pozytywne aspekty inwestycji – drukowanie na tej maszynie było nową usługą w portfolio i otworzyło ogromne możliwości. Ploter drukuje bowiem na PCV, szkle, metalach, plastiku, kafelkach, drewnie i wielu innych materiałach. Model 661 UF wykorzystuje nowoczesne lampy LED-UV z kontrolowanymi strefami, umożliwiającymi uzyskanie różnych efektów uszlachetniania w jednym przelocie. Urządzenie zainstalowane w firmie Madas zostało skonfigurowane z atramentami aplikowanymi w trybie: CMYK + biały + bezbarwny lakier do uszlachetniania i efektów specjalnych, umożliwiających tworzenie np. wypukłych elementów i tekstu, alfabetu Braille’a, a także tworzenie niestandardowych faktur dla materiałów itp. Z kolei biały atrament może służyć jako podkład lub niezależny kolor, dzięki czemu firma znacząco przyspieszyła realizację wielu od lat wykonywanych produktów.

Kolejne trzy maszyny pracują w Żyrardowie. Mutoh XpertJet 1641 drukuje z wykorzystaniem tuszy ekosolwentowych nowej generacji. Zapewniają one – jak podaje producent – wydruki z wysoką gęstością do długoterminowych zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych. „Ploter ten poszerzył nasze możliwości w zakresie szerokości zadruku – mówi Konrad Słowiński. – 160 cm szerokości rolki pozwala na przyspieszenie realizacji wielu zleceń, a także poszerza nasze możliwości obsługi w zakresie większych plakatów czy banerów. Również jakość, jaką oferuje to urządzenie, jest bardzo wysoka. Wszystko to powoduje, że po raz kolejny możemy zaproponować naszym klientom jeszcze lepszy produkt”.

„Warto podkreślić, że nasi lokalni klienci w Milanówku są bardzo wymagający i oczekują od nas nie tylko pięknych wydruków, ale także szybkiej realizacji swoich zleceń. Stąd decyzja o kolejnej zakupionej przez nas maszynie – dodaje Magdalena Słowińska. – Wycinarka Summa D120 serii S-One Summa przyspieszyła niemal dwukrotnie procesy cięcia w naszej firmie. Jesteśmy więc bardzo zadowoleni również z tego zakupu”.

Jako ostatnia do firmy Madas w całym cyklu inwestycyjnym trafiła maszyna Canon ImagePress C710. „To urządzenie oferujące wysoką jakość druku produkcyjnego, z dodatkowymi opcjami wykańczania oraz możliwością obsługi różnych rozmiarów papieru, w tym formatu SRA3 i A4, kopert, ciężkich nośników o gramaturze do 350 g/m², a także funkcją przetwarzania długich arkuszy banerowych do 1,3 m – podkreśla Konrad Słowiński. – Maszyna zwiększyła też znacząco naszą wydajność i podniosła w jeszcze większym stopniu jakość, która jest dla nas absolutnym priorytetem. Zależy nam, by to się nie zmieniło, dlatego musimy stale inwestować” – podsumowuje Konrad Słowiński.

  • Obecnie 5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 5/5 (2 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.