Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Włosi zainwestowali w pięć ploterów tnących

Włosi zainwestowali w pięć ploterów tnących

System Elitron Kombo SD

Włoska firma Sismaitalia, specjalizująca się w usługach poligraficznych z zakresu komunikacji wizualnej, kupiła pięć ploterów tnących marki Elitron, by wesprzeć proces dywersyfikacji swojego biznesu i przejść na produkcję przemysłową.

Przez ponad 30 lat istnienia firmy jej działalność ewoluowała od usług w obszarze przesyłek reklamowych, przez włączenie do oferty cyfrowych usług wielkoformatowych, po czas obecny, kiedy zarząd zdecydował o dalszym rozwoju i dywersyfikacji portfolio. Sismaitalia wraz ze zwiększaniem bazy klientów, wolumenu produkcji oraz obrotów, uzupełniała także park maszynowy o kolejne maszyny cyfrowe, m.in. jako pierwsza firma we Włoszech zakupiła drukarkę 3D MASSIVit 1800. W ślad za tym powstała także potrzeba zainwestowania w rozwiązania do cięcia – wybrano urządzenie marki Elitron. Wybór okazał się trafną decyzją, pandemia bowiem stworzyła nowe możliwości, a firma potrafiła z nich skorzystać. Sismaitalia opracowała wysokiej jakości przyłbicę dla medyków z wymienną osłoną, wycinaną przy użyciu maszyny Elitron, i produkt ten stał się na włoskim rynku bardzo popularny.

Po tym pomyśle zarząd drukarni zauważył potencjał także w innych obszarach. W ramach tej strategii wytyczono cztery obszary do zagospodarowania – produkcję ekspozytorów handlowych z różnych materiałów (m.in. tektury), kartonowych displejów, różnych rodzajów opakowań niezagospodarowanych jeszcze przez druk cyfrowy, a także włączeniu do oferty usług szybkiego prototypowania. W tym celu utworzono specjalne działy i zatrudniono specjalistów, potrzebne były także maszyny do wykrawania i obróbki różnorodnych materiałów w różnych formatach, grubościach i gęstościach. Sismaitalia zwróciła się z tą potrzebą do firmy Elitron i po testach z udziałem dostawców materiałów dokonano decyzji o zakupie pięciu ploterów tnących skonfigurowanych do potrzeb drukarni.

Do obróbki tektury falistej oraz opakowań kartonowych i displejów drukarnia zakupiła trzy systemy Elitron Kombo SD 31.20 w szerokości 3100 × 2000 mm, wyposażone w wielonarzędziową głowicę do cięcia, bigowania i frezowania oraz Seeker System do automatycznego rozpoznawania punktów. Oprócz tego zainwestowano w maszynę Kombo T 16.20 w formacie 1600 × 1200 mm z systemem umożliwiającym cięcie pianki o grubości do 120 mm, wyposażoną w pneumatyczny nóż oscylacyjny wraz z mazakiem oraz systemem wideo do projekcji grafiki, by maksymalnie ograniczyć kosztowne odpady. Piątą maszyną jest model Spark 19.16, służący do usług szybkiego prototypowania. Ploter w formacie 1900 × 1600 mm wyposażony jest w pas transmisyjny, wielonarzędziową głowicę z nożem oscylacyjnym oraz narzędzia do bigowania i frezowania.

W Polsce dostawcą rozwiązań Elitron jest firma LFP Industrial Solutions.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.