Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Wodne atramenty dla wydajniejszego druku

Wodne atramenty dla wydajniejszego druku

Kodak poinformował o wprowadzeniu na rynek nowych atramentów wodnych do druku produkcyjnego – Kodachrome. Jak podkreśla producent, umożliwiają one maszynom drukującym korzystającym z technologii Ultrastream Continuous Inkjet (np. niedawno wprowadzony na rynek model Prosper Ultra 520) osiągnięcie bardzo wysokiego poziomu odwzorowania kolorów, stabilności obrazu i szczegółowości na różnorodnych podłożach.

Jest to możliwe dzięki opatentowanemu przez firmę Kodak procesowi mikromielenia pigmentu, który tworzy cząsteczki pigmentu o wielkości mniejszej niż 50 nanometrów. Drobniejsze pigmenty oznaczają krótszy czas schnięcia atramentu i pozwalają na nanoszenie bardzo cienkich warstw atramentu, a to z kolei skutkuje mniejszym rozpraszaniem światła, bogatszymi i czystszymi kolorami o wysokiej wyrazistości oraz wyjątkowo szeroką paletą kolorów bez utraty trwałości obrazu. Atramenty Kodachrome zapewniają o 95% szerszą gamę kolorów niż SWOP (offset rolowy) i o 39% większą gamę niż GRACoL (offset arkuszowy). W praktyce oznacza to mniejsze zużycie atramentu i możliwość redukcji kosztów eksploatacji maszyny atramentowej.

Jak podkreśla producent, używanie atramentów Kodachrome wpływa na bardziej zrównoważoną produkcję. Nowe wodne atramenty są bardziej ekologiczne niż konwencjonalne atramenty rozpuszczalnikowe, nie zawierają PVC ani szkodliwych ftalanów. Wraz z zastrzeżoną gamą środków optymalizujących (podkładów) firmy Kodak, atramenty Kodachrome można wykorzystywać do drukowania na niemal każdym podłożu. Środki optymalizujące poprawiają wchłanianie atramentu, jego przyczepność, odporność na ścieranie i jakość obrazu na większości rodzajów papieru, plastiku i folii.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.