Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Wydruk doposaża introligatornię

Wydruk doposaża introligatornię

Michał Baran przy maszynie Duplo

Drukarnia Wydruk z Katowic po raz kolejny zdecydowała się na zakup urządzenia z oferty Duplo. Tym razem wybrała system zbierająco-broszurujący 600i. Od jakiegoś czasu w firmie pracuje również bigówko-falcerka Multigraf Touchline CF-375 oraz automatyczna linia do oprawy zeszytowej iSaddle – oba urządzenia z oferty Duplo Polska. Dostawcą wszystkich tych maszyn była tu firma Tadan, jej lokalny dealer.

Zakupione przez Wydruk maszyny Duplo – jak twierdzi Michał Baran, właściciel drukarni – miały znaczący wpływ na podniesienie wydajności tego działającego z sukcesami od początku lat 90. zakładu. „Wysoka jakość i skuteczność – podkreśla – a także profesjonalizm w obsłudze klienta, terminowość wykonania zlecenia to cechy, na które od początku zwracaliśmy uwagę i które przyciągają do nas klientów, z czego bardzo się cieszymy. Jednak ich wdrożenie w naszym zakładzie nie byłoby możliwe bez inwestycji, dlatego nieustannie się rozwijamy i kupujemy nowe maszyny, które pomagają w realizacji naszych planów i oczekiwań klientów, które są dla nas priorytetowe”.

Michał Baran – jak mówi – zdaje sobie sprawę, że przez ostatnie lata wiele zmieniło się w branży poligraficznej, zarówno w kontekście nowych technologii i maszyn, jak też oczekiwań zleceniodawców i konsumentów. „Dlatego tak ważne jest śledzenie tych zmian i podążanie za nimi w miarę swoich możliwości – podkreśla. – Te zmiany zachodzą również w introligatorni, która dla wielu drukarń ma obecnie kluczowe znaczenie, gdyż w ogromny sposób wpływa na czas realizacji zlecenia, który jest dla klientów niezmiernie ważny. Dlatego, jeśli tylko dostrzegamy taką potrzebę inwestycji w tym dziale naszego zakładu, staramy się znaleźć sprzęt, który najlepiej nam pomoże w rozwiązaniu problemu, z którym się borykamy. Tak było również i tym razem. Potrzebowaliśmy systemu zbierająco-broszurującego, który usprawniłby procesy z tym związane. Okazało się, że system Duplo 600i spełnia nasze oczekiwania i dlatego zdecydowaliśmy się na zakup tego właśnie modelu”.

Potrzeby firmy Wydruk w zakresie nowych maszyn do introligatorni generowała rosnąca liczba zleceń (zakład obsługuje klientów z całej Polski, a także z zagranicy), przy jednoczesnym, obserwowanym od lat spadku pojedynczych nakładów. „Zakupione już jakiś czas temu dwie maszyny z oferty Duplo Polska bardzo nam pomogły w realizacji tego typu zleceń, dlatego wiedzieliśmy już jak bardzo może wpłynąć na całość produkcji odpowiednia maszyna w introligatorni”. A ponieważ oferta drukarni Wydruk uwzględnia kompleksową obsługę – od pomocy w zakresie projektowania i składu komputerowego poprzez przygotowanie, druk i oprawę, kończąc na usługach transportowych i magazynowania różnego rodzaju produktów z zakresu szeroko pojętego akcydensu – maszyny mające realny wpływ na dotrzymanie terminów, jakość wydruków, ich dobrą cenę są dla firmy bardzo ważne.

Takim też okazał się dla firmy nowy system broszurujący Duplo 600i. Jego główną zaletą dla Drukarni Wydruk jest możliwość produkcji małych użytków. „Już wcześniej mieliśmy tego typu zlecenia, ale ponieważ generowały one sporą ilość pracy (głównie przy cięciu), czas realizacji takiego zlecenia nie był satysfakcjonujący, podobnie jak jego cena – podkreśla Michał Baran. – Obecnie, dzięki nowej maszynie możemy nie tylko wykonać tego typu prace szybko, precyzyjnie i w wysokiej jakości, ale także w atrakcyjnej dla klientów cenie. Wystarczy tylko wspomnieć o przykładowym nakładzie ok. 10 tys. szt. instrukcji obsługi – wcześniej wykonanie tego typu pracy zajmowało nam do trzech dni. Obecnie takie zlecenie możemy nie tylko wykonać w ciągu jednego dnia, ale także ograniczyć wpływ czynnika ludzkiego na produkcję, co praktycznie wyeliminowało reklamacje na tego rodzaju produkty. To również duża oszczędność wobec rosnących cen papieru, energii, itd.”.

Działanie systemu jest oparte na podciśnieniowych wieżach zbierających DSC-10/60i z możliwością pobierania po kilka lub po jednym arkuszu z każdej półki. Pracuje z prędkością do 5200 broszur na godzinę. Dodanie do urządzenia opcjonalnego trójnoża DKT-200 z wycinką zwiększa możliwości produkcyjne urządzenia do 9 tys. broszur/godz. i umożliwia ich kompletną produkcję. Programowanie prac odbywa się tu za pomocą dotykowego panelu sterującego. Dodatkowo system można rozbudować do sześciu wież zbierających. Dzięki wieżom DSC-10/60i możliwe jest pobieranie po kilka arkuszy z półki i łączenie wydruków offsetowych z cyfrowymi.

„Dla nas jednak najważniejszą jego cechą była możliwość realizowania wysokowydajnej produkcji. Oprócz wspomnianych instrukcji obsługi możemy wykonywać teraz sprawnie również broszury w formacie albumowym i szyte oczkowo, katalogi, kalendarze, fotoalbumy, karty menu, książeczki CD, raporty finansowe i wiele innych produktów, bo nasze portfolio usług jest ogromne. Dzieje się to oczywiście z zachowaniem wysokiej jakości tychże produktów. Okazało się, że system Duplo 600i spełnia nasze oczekiwania i dostarcza nam jeszcze wielu innych korzyści – nasza produkcja stała się jeszcze bardziej wydajna, lepsza jakościowo, możemy bezpiecznie dotrzymywać terminów, a przy tym możemy oferować klientom przyjazne ceny. Jesteśmy więc z tego zakupu bardzo zadowoleni, podobnie jak z obsługi zarówno przez firmę Tadan (za pośrednictwem której kupiliśmy już sześć maszyn), jak i Duplo Polska”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.