Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Wygrywa dobra marka, zaufanie i przywiązanie do dostawcy

Wygrywa dobra marka, zaufanie i przywiązanie do dostawcy

Konrad Słowinski przy maszynie Summa

Powielarnia Madas, mająca swoje lokalizacje w Żyrardowie i Milanówku, niedawno zdecydowała się na zakup plotera stołowego Summa F1612 z modułami tnącym i bigującym. To kolejna inwestycja w urządzenie z oferty firmy Amagraf – w ostatnich latach zarząd firmy, stawiając na jej rozwój, zakupił od tego dostawcy: plotery Mutoh XpertJet 661 UF i XpertJet 1641, ploter tnący Summa D120 serii S-One oraz produkcyjną maszynę drukującą Canon ImagePress C710; wcześniej zaś Amagraf dostarczył urządzenia do wykańczania marki Duplo: dwa multifinishery Docucutter-615 Pro oraz DF-1000.

Madas to rodzinna powielarnia, która powstała na początku lat 90. ubiegłego wieku w Grodzisku Mazowieckim. Obsługuje swoich zleceniodawców kompleksowo i stawia przede wszystkim na wysoką jakość oferowanych produktów. Od lat inwestuje w urządzenia oparte na najnowszych technologiach – w tym na druku cyfrowym, co pozwoliło jej na intensywny rozwój. Jej obecni właściciele: Magdalena i Konrad Słowińscy, wzorem lat minionych – nadal rozwijają firmę inwestując w nowe maszyny.

„Zależy nam na tym, aby za wszystko co robimy brać pełną odpowiedzialność, dlatego nie mamy żadnych podwykonawców. Do tego potrzebny jest sprzęt wysokiej jakości. Markę Summa zdążyliśmy już poznać i wiemy, że są to bardzo dobre urządzenia. Zakupiony przez nas wcześniej model – Summa D120 serii S-One – przyspieszył niemal dwukrotnie procesy cięcia w naszej firmie, więc korzyść z tego zakupu była od razu widoczna. A ponieważ zleceń nam stale przybywa, a nasi klienci są wymagający, musimy tak inwestować, aby sprostać ich oczekiwaniom. Nowy model Summa F1612 to ploter stołowy, który posiada jeszcze większe możliwości. Dzięki jego wdrożeniu w naszym zakładzie w Żyrardowie w jeszcze większym stopniu przyspieszyliśmy produkcję, zapewniając jej jeszcze wyższą jakość. Możemy teraz wycinać dowolne kształty na przeróżnych materiałach, w tym na PCV (na czym bardzo nam zależało), a także na pleksi, tekturze, tekstyliach, materiałach syntetycznych, filcu, drewnie, korku, grubych i sztywnych foliach i wielu innych – w różnych formatach. Mogliśmy też poszerzyć zakres oferowanych przez nas usług m.in. o pudełka kartonowe. Proces znacząco polepszył nam proces produkcji kalendarzy ściennych. Co więcej – kolejne modułowe opcje narzędziowe, jakie można dodawać do plotera (korzystamy obecnie z cięcia i bigowania) pozwalają na ustawienie urządzenia tak, by wszystkie procesy wykańczania wykonywane były w jednym przebiegu. To ważna jego cecha, bo ogranicza liczbę pracowników przy kolejnych procesach, a problemy kadrowe stają się coraz większe w naszej branży oraz generuje oszczędności czasowe i finansowe. Przykładem niech będzie tu proces wycinania 30 tys. naklejek, który wcześniej zajmował 24 godziny, a teraz zaledwie 2. To ogromna zmiana” – mówi Konrad Słowiński.

Amagraf jest od lat dostawcą maszyn do drukowania, powielania, a także wykańczania oraz materiałów do produkcji; oferuje również doradztwo i serwis, co dla firmy Madas ma ogromne znaczenie i taki rodzaj współpracy bardzo sobie ceni. „Biorąc pod uwagę wszystkie te elementy, mimo iż pojawiła się u nas konkurencja Amagrafu i oferowała nawet nieco lepsze warunki cenowe – mówi Konrad Słowiński – patrząc na całość naszej współpracy (Amagraf to solidna i sprawna firma) doszliśmy do wniosku, że pewne rzeczy są nieprzeliczalne, takie jak choćby zaufanie. Dlatego po raz kolejny zdecydowaliśmy się na współpracę z Amagrafem i wybraliśmy maszynę z jej oferty, z której jesteśmy bardzo zadowoleni”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.