Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / X-Rite wprowadza nową wersję pakietu rozwiązań do profesjonalnego zarządzania barwą

X-Rite wprowadza nową wersję pakietu rozwiązań do profesjonalnego zarządzania barwą

X-Rite Inc. wprowadza nową wersję pakietu rozwiązań do profesjonalnego zarządzania barwą i1, które zostały dodatkowo wzbogacone o nowo zaprojektowany spektrofotometr i1Pro 2. Bazujący na sukcesie spektrofotometru X-Rite i1Pro (który stał się w ciągu ostatniej dekady standardem branżowym) nowy i wzbogacony model i1Pro 2 został zaprojektowany na nowo w taki sposób, by zapewnić swoim użytkownikom jeszcze wyższy poziom dokładności pomiarów, wszechstronności, ergonomii i funkcjonalności.

W połączeniu z niedawno wprowadzonym na rynek oprogramowaniem do profilowania i1Profiler v 1.3, będącym owocem bogatych doświadczeń firmy X-Rite, nowy pakiet i1Pro 2 składa się z czterech różnych produktów. Wychodzą one naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom firm z segmentów fotografii cyfrowej, prepressu, druku cyfrowego i wydawniczego. Jak zapewnia producent, każdy z nich stanowi wyjątkową wartość w niezwykle atrakcyjnej cenie.
Nowy zestaw rozwiązań obejmuje stworzone przez X-Rite modele i1Basic Pro 2, i1Photo Pro 2, i1Publish Pro 2 i i1Publish. Każdy z nich bazuje na zaawansowanej technologii i aplikacjach. W skład wszystkich produktów wchodzi nowy spektrofotometr drugiej generacji i1Pro 2 – zdaniem producenta: najbardziej dokładne i przyszłościowe narzędzie do profilowania dostępne dziś na rynku, uwzględniające trzy warunki pomiarów w ramach jednego urządzenia. Chodzi o najczęściej stosowane oświetlenie M0 (standardowy iluminant A), stosowane od niedawna oświetlenie M1 (iluminant D50) oraz M2 (znany też pod nazwą UV-cut). W skład pakietu wchodzi też i1Profiler – stworzone przez X-Rite nowej generacji oprogramowanie do profilowania, oprogramowanie aktualizacji bazy barw Pantone Color Manager oraz oprogramowanie do kalibracji aparatów ColorChecker.
„Wyjątkowa dokładność pomiarów kolorystycznych i kalibracji to podstawy profesjonalnego systemu workflow – mówi Vic Stalam, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu X-Rite. – Powtarzalny, przewidywalny pomiar barw to kluczowa kwestia dla firm działających na rynkach prepressu, druku cyfrowego i fotografii – obszaru obejmującego niezwykle liczną rzeszę użytkowników rozwiązań X-Rite. Wprowadzając do naszej oferty nowe rozwiązania, po raz kolejny staramy się dostarczać profesjonalistom z zakresu zarządzania barwą produkty uwzględniające ważne, nowo powstające standardy kolorystyczne”.
Wprowadzony właśnie na rynek spektrofotometr i1Pro 2 oferuje zupełnie nowy poziom dokładności pomiarów, większą łatwość użytkowania i rozbudowany zestaw zaawansowanych funkcji, kompatybilnych z najnowszymi standardami w zakresie pomiarów kolorystycznych. Rozwiązania wchodzące w skład pakietu i1Pro 2 mają maksymalizować wydajność i minimalizować stratę czasu, farby i papieru, oferując jednocześnie pewność, że stosowany przez użytkownika system workflow został idealnie i w profesjonalny sposób skalibrowany i sprofilowany.
Nowy spektrofotometr oferuje m.in. nowe rozwiązanie iluminantu, pozwalające na uzyskanie trzech standardowych warunków oświetlenia (ISO 13655 M0: Tungsten; ISO 13655 M1: D50 oraz ISO 13655 M2: UV-cut) oraz optyczną kompensację jasności (OBC), bez konieczności wymiany filtra czy zastosowanie dodatkowego urządzenia.
Rozbudowana funkcja kompensacji wpływu wybielaczy optycznych pozwala na bardziej dokładne profilowanie w oparciu o współcześnie stosowane podłoża drukowe. Dzięki niej użytkownicy mogą w bardziej wiarygodny sposób przewidzieć wygląd barw wydrukowanych na podłożu zawierającym wybielacze optyczne, biorąc pod uwagę różne warunki oświetlenia – wszystko przy użyciu jednego, ręcznego urządzenia.
Wbudowany czujnik detekcji pozycji umożliwia precyzyjny proces skanowania nawet w przypadku specjalnych podłoży i drukarek oferujących niską rozdzielczość. Pozwala bowiem na pomiar pasków kolorystycznych o rozmiarze minimalnym 7 mm w trybie ręcznym, zapewniając jednocześnie podwójny pomiar w warunkach OBC, M1 i M2. Nowa dioda LED informuje użytkownika o przebiegu procesu pomiaru i dostarcza informacji o statusie urządzenia, znacznie poprawiając komfort pracy. Nowy, ergonomiczny projekt spektrofotometru zwiększa funkcjonalność, elastyczność, czystość, bezpieczeństwo i poprawia warunki przechowywania i1Pro 2.
Firma X-Rite zadbała także o wyższą stabilność temperatury i wyższy poziom jasności, poprawiające pomiary w świetle emitowanym. W efekcie urządzenie pozwala na niezwykle dokładną kalibrację i profilowanie monitorów i projektorów. Wbudowana, nowa technologia kalibracji opartej na długościach fali pozwala na przeprowadzenie samodiagnozy optycznego odchylenia w odniesieniu do czujnika podczas kalibracji bieli (dodatkowo dostępne są funkcje automatycznej korekty i powiadomień).
Jak zapewnia producent, konserwacja i ochrona nowego spektrofotometru jest łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Podobnie rzecz się ma z bezpieczeństwem samej inwestycji. Samoczyszcząca szybka chroniąca układ pomiarowy i pokrywa systemu kalibracji zapewniają dodatkową ochronę przez kurzem i brudem.

Najnowsza wersja oprogramowania do profilowania i1Profiler v 1.3 zawiera szereg udoskonaleń wprowadzonych przez firmę X-Rite w swoim sztandarowym narzędziu do zarządzania barwą. Jak zapewnia producent, dostarcza ono bezprecedensowej elastyczność i oferuje unikalne funkcje w zakresie zarządzania barwą, takie jak: zastosowanie profili do optymalizacji, tworzenie profili z użyciem światła otaczającego, kompensacja wpływu wybielaczy optycznych w papierach, prostą w zastosowaniu i jednocześnie zaawansowaną kontrolę separacji czerni, możliwość uzyskania znaczących oszczędności w zużyciu farb oraz szerokie spektrum możliwości w zakresie procesu kontroli tworzenia profesjonalnych profili jakościowych. Użytkownik może wybrać jeden z dwóch wariantów oprogramowania: podstawowy interfejs (sterowany w standardowy sposób) bądź też sterowany we własnym zakresie interfejs, pozwalający na tworzenie wysokiej jakości, precyzyjnych i dostosowanych do indywidualnych potrzeb profili kolorystycznych dla monitorów, projektorów, drukarek i maszyn drukujących.
Wśród najważniejszych funkcji nowej wersji oprogramowania i1Profiler warto wymienić:
- kompatybilność spektrofotometru i1Pro 2 z narzędziami do profilowania monitorów, projektorów i drukarek
- możliwość pomiarów typu M1
- edycję punktu bieli w odniesieniu do bieżącego pomiaru, zachowanego wcześniej pomiaru, profilu ICC lub własnych ustawień użytkownika
- poprawiony moduł odczytu CGATS
- udoskonaloną obsługę w zakresie pomiaru testowych wydruków drukarki
- standardowy rozmiar paska kolorystycznego zredukowany do 7 mm
- dwa nowe workflow w zakresie pomiarów: Measure Chart – uwzględniający liczbę wierszy i kolumn, oraz Measure Reference Chart – uwzględniający import danych referencyjnych CGATS z programu ProfileMaker 5
- poprawione generowanie profili CMYK+n
- obsługę w języku rosyjskim.

Podstawowa wersja nowego rozwiązania to i1Basic Pro 2. Jest ona przeznaczona do profilowania monitorów i projektorów, weryfikacji jakości monitora i druku oraz mierzenia kolorów specjalnych. Zaprojektowany z myślą o specyficznych wymaganiach profesjonalistów z dziedziny obrazowania, zestaw i1BasicPro to – zdaniem firmy X-Rite – idealne podstawowe narzędzie systemu zarządzania barwą. W jego skład wchodzą: programy i1Profiler i Pantone Color Manager oraz spektrofotometr i1Pro 2.
Pakiet i1Photo Pro zaprojektowano z myślą o potrzebach profesjonalistów z rynku usług fotograficznych, którzy oczekują wydajnego systemu zarządzania plikami RGB – od zgrania ich z aparatu cyfrowego, poprzez wyświetlanie na monitorze czy projektorze, po uzyskanie finalnego wydruku. Osoby profesjonalnie zajmujące się fotografią będą mogły z powodzeniem korzystać z jego zaawansowanych funkcji, pozwalających na uzyskiwanie jasnych i ciemnych detali oraz wyższej dokładności kolorystycznej w przypadku bardziej neutralnych odcieni szarości i półtonów w kolorze cielistym. Nowa funkcja Optical Brightener Compensation (optyczna kompensacja jasności) pozwoli na optymalizację wydruków poprzez uwzględnienie wpływu wybielaczy optycznych w podłożu (często spotykanych w papierach fotograficznych) oraz na tworzenie profili uwzględniających specyficzne warunki oświetlenia w studiach, galeriach bądź innych miejscach gdzie wydruk będzie eksponowany.
Narzędzie i1Publish Pro 2 to kompletne, bogato wyposażone rozwiązania do tworzenia profili ICC, dedykowane dla profesjonalistów z rynku poligraficzno-wydawniczego, dla których niezbędne są programy do organizacji i zarządzania przepływem prac w dziale prepress, wykorzystujących przestrzenie RGB, CMYK oraz CMYK+N (CMYK + cztery dowolne barwy). Zostały one wyposażone w certyfikaty zgodności oraz zaawansowane funkcje weryfikacji. Wśród nich są: funkcja QA (kontrola jakości), pozwalającą na sprawdzanie soft proofów oraz funkcja QA, umożliwiająca kontrolę jakości druku przy użyciu pasków kontrolnych ISO 12647-7 (IDEAlliance Digital Control Strip, FOGRA Media Wedge, Japan Color Control Strip). Funkcja Optical Brightener Compensation (OBC) pozwala na dostosowanie się użytkownika do dowolnych, niestandardowych warunków otoczenia. Z kolei funkcja pomiaru M1 umożliwia bazowanie na stałych pomiarach przy dopasowywaniu wzrokowym, przy uwzględnieniu nowych standardów przemysłowych w zakresie warunków otoczenia.
W skład pakietów i1Photo Pro 2 i i1Publish Pro 2 wchodzą: oprogramowanie i1Profiler, spektrofotometr i1Pro 2, program Pantone Color Manager, wzornik ColorChecker Proof (do bezpośredniej analizy wzrokowej wzornika ColorChecker względem wybranego przez użytkownika koloru oraz pozwalający na zastosowanie funkcji Optical Brightener Compensation), wzornik mini ColorChecker Classic oraz program do kalibracji aparatów ColorChecker. Pakiet i1Publish (dostępny jako osobna wersja pudełkowa) zawiera wszystkie ww. elementy poza spektrofotometrem.

Nowe rozwiązania do zarządzania barwą i1Pro 2 są dostępne poprzez internetowy sklep firmy X-Rite (dla rynku północnomaerykańskiego) oraz za pośrednictwem globalnej sieci resellerów i autoryzowanych dystrybutorów firmy X-Rite. Ponadto pakiet i1Publish Pro 2 będzie oferowany z dwiema opcjami rozbudowy, bazującymi na oryginalnie zakupionym rozwiązaniu.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.