Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Zmiany w Adobe Creative Cloud

Zmiany w Adobe Creative Cloud

Firma Adobe ogłosiła 11 grudnia ważną aktualizację usługi Creative Cloud. Podczas internetowej konferencji Create Now firma zaprezentowała ponad tuzin nowych funkcji w programie Photoshop, które będą dostępne dla użytkowników Creative Cloud. Ogłoszono też, że liczba darmowych i płatnych członkostw w usłudze przekroczyła milion (w tym ponad 326 tys. płatnych, stan na koniec listopada 2012).

Dodatkowo firma przedstawiła nową usługę Creative Cloud dla zespołów, ułatwiającą kreatywnym profesjonalistom pracę w grupach; zaprezentowała nowe możliwości tworzenia mobilnych stron WWW przy pomocy Adobe Muse; pokazała aplikację Creative Cloud Connection, umożliwiającą synchronizację i współdzielenie plików, Szkolenia Creative Cloud, bibliotekę szkoleń wideo, przygotowanych przez wiodących partnerów, a także zaprezentowała nielimitowany dostęp do usługi Digital Publishing, wykorzystywanej przez największych światowych wydawców do tworzenia interaktywnych treści na iPady.
Nowe funkcje w programie Photoshop CS6, dostępne dla użytkowników Creative Cloud obejmują:
- natychmiastowe wsparcie dla wyświetlaczy HiDPI (Retina) w nowych MacBookach Pro; ta funkcja jest dostępna za darmo również dla posiadaczy stałych licencji
- wsparcie inteligentnych obiektów dla galerii Rozmyć i filtru Skraplanie
- szybki eksport CSS tekstów i obiektów oraz import próbek kolorów, na potrzeby tworzenia stron WWW
- nowe skróty ułatwiające obieg pracy, w tym usprawnienia kadrowania
- usprawnienia w pracy z obiektami 3D, w tym ulepszony podgląd na żywo (OpenGL) efektów cienia oraz dodatkowe kontrolery oświetlenia, wykorzystujące 32-bitowy próbnik kolorów do tworzenia efektów Blask
- akcje warunkowe, automatycznie dobierające odpowiednie działanie w oparciu o zdefiniowane przez użytkownika reguły, usprawniające i przyspieszające edycję obrazów Creative Cloud dla zespołów.

Creative Cloud dla zespołów to nowość ułatwiająca kreatywnym profesjonalistom pracę w grupach. Ma wszystkie zalety Creative Cloud dla użytkowników indywidualnych – wszystkie dostępne narzędzia komputerowe, usługi internetowe, umożliwiające publikowanie i współdzielenie plików oraz aktualizacje w momencie ich wydania. Dodatkowo usługa oferuje prostą administrację wirtualnych grup roboczych, 100 GB powierzchni dyskowej w chmurze dla każdego użytkownika (w porównaniu do 20 GB dostępnych w Creative Cloud dla użytkowników indywidualnych), wsparcie ekspertów, scentralizowane zarządzanie usługą, ułatwiające dodawanie nowych stanowisk oraz zarządzanie płatnościami i licencjami.
Pozostałe nowości w Creative Cloud obejmują aktualizację Adobe Muse, aplikacji, która pozwala projektantom tworzyć profesjonalne strony HTML bez potrzeby wpisywania kodu. Adobe Muse umożliwia teraz tworzenie unikalnych projektów stron w wersji desktop, mobilnej i na tablety. Projektanci mogą zindywidualizować interakcje użytkownika ze stroną w zależności od urządzenia, na którym jest ona wyświetlana.
Nowością jest również aplikacja Creative Cloud Connection, umożliwiająca automatyczną synchronizację plików pomiędzy komputerem użytkownika a usługą Creative Cloud. Wystarczy zapisać plik w odpowiednim folderze lub przeciągnąć go i upuścić, by aplikacja zsynchronizowała pliki. Dodatkowo zaprezentowano Szkolenia Creative Cloud (dostępne dla wszystkich członków płatnego Creative Cloud), obszerną bibliotekę tutoriali i kursów autorstwa wiodących partnerów szkoleniowych, takich jak Kelby Training, video2brain czy Attain. Szkolenia zostały zaprojektowane tak, by pomóc użytkownikom Creative Cloud w pełnym wykorzystaniu dostępnych im narzędzi i usług. Wybrani partnerzy wspólnie z Adobe zapewnili materiały wideo dla użytkowników Creative Cloud w języku angielskim, japońskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim i włoskim. Dodatkowe wersje językowe pojawią się w późniejszym terminie. Adobe Illustrator również zyskał wsparcie dla wyświetlaczy HiDPI (Retina). Ta funkcja została także udostępniona posiadaczom stałych licencji na program Illustrator.

Podczas konferencji online Create Now firma Adobe zaprezentowała najważniejsze możliwości Creative Cloud, w tym Digital Publishing Suite (DPS), Single Edition. Ta aplikacja znacząco upraszcza proces tworzenia aplikacji mobilnych, umożliwiając projektantom tworzenie i dostarczanie cyfrowych publikacji na iPady poprzez Apple App Store, bez potrzeby wpisywania kodu. Dzięki DPS Single Edition, użytkownicy mogą tworzyć jednorazowe publikacje, takie jak broszury, przewodniki produktowe, portfolio oraz zgłosić nielimitowaną ilość aplikacji do Apple App Store, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Daje to freelancerom, agencjom kreatywnym oraz małym i średnim firmom dostęp do tych samych narzędzi, z których korzystają wiodący wydawcy na całym świecie.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.