Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Zrównoważone farby offsetowe UV

Zrównoważone farby offsetowe UV

Siegwerk wprowadził na rynek nową serię farb offsetowych UV do zastosowań niespożywczych, przeznaczoną do zadruku na wszystkich rodzajach podłoży papierowych i kartonowych. Sicura Litho Pack Eco odznacza się wysoką zawartością (ponad 40%) bioodnawialnych komponentów pochodzenia roślinnego, stanowiąc tym samym przyjazną dla środowiska alternatywę dla standardowych farb UV.

Jak podaje producent, nowa seria jest wolna od TMPTA (Triakrylan trimetylolopropanu), benzofenonu oraz toksycznych substancji CMR (kategorii 1 i 2), nie wydziela zatem nieprzyjemnych zapachów. Farby Sicura Litho Pack Eco mogą być stosowane w produkcji opakowań na artykuły niespożywcze, w których szczególną uwagę zwraca się na wpływ opakowania na środowisko i możliwość jego przetworzenia. Siegwerk zapewnia, że seria ta odznacza się wysoką wydajnością i intensywnością koloru, oferuje także bardzo stabilny balans farba/woda nawet podczas realizacji długich serii, a także dobrą elastyczność.

W skład serii wchodzą cztery farby procesowe kolorystyczne wg ISO, kolory Pantone, farby bazowe, farby specjalne oraz fleksograficzne OPV. Obecnie trwają testy dotyczące odbarwiania; mają one na celu określenie potencjału farb w zakresie poprawy recyklingu opakowań papierowych i kartonowych z nadrukiem UV.

„Sicura Litho Pack Eco dzięki 40-proc. zawartości składników bioodnawialnych to farby nie tylko porównywalne z niektórymi konwencjonalnymi materiałami na bazie oleju, ale także nowa, przyjazna dla środowiska alternatywę dla druku offsetowego UV. Formuła naszych nowych farb została specjalnie zaprojektowana z myślą o możliwości recyklingu, a zatem w żaden sposób nie przeszkadza w przetwarzaniu podłoży papierowych i tekturowych zadrukowanych przy ich użyciu” – powiedział Mustafa Guler, wiceprezes BU Sheetfed EMEA, Siegwerk, i dodał: „Zgodnie z trzema zasadami GOZ – redukcją, ponownym użyciem i recyklingiem – szukamy drogi, by zwiększać ilość bioodnawialnych składników wszędzie tam, gdzie to możliwe, choć oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkie surowce można zastąpić. Jednak staramy się konsekwentnie realizować to założenie”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Jak co roku w grudniu Instytut Pantone ujawnił wytypowany przez zespół ekspertów wiodący kolor nadchodzącego roku. W 2023 r. dominować będzie Viva Magenta (18-1750) – wibrujący odcień przygaszonej czerwieni, który łączy zarówno ciepłe, jak i zimne tony. To kolor „odważny, potężny i wzmacniający”, emanujący radością, zachęcający do eksperymentowania i wyrażania siebie bez ograniczeń; jego żywiołowość ma zapowiadać radosny czas, szczególnie w odniesieniu do ostatnich, dość trudnych lat.

W dn. 15–17 listopada 2022 r. w przestrzeniach wystawienniczych Ptak Warsaw Expo odbyła się ósma edycja Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile. To jedyna tego typu wystawa w Polsce, stanowiąca platformę do pozyskiwania i wymiany kontaktów biznesowych, zwiększania potencjału organizacyjnego firm i budowania rozpoznawalności marki na rynku tekstylnym.

Europejskie Stowarzyszenie Branży Etykiet Samoprzylepnych FINAT podało dane dotyczące stanu europejskich rynków etykiet samoprzylepnych w 3. kwartale 2022 r. Z informacji tej wynika, że w tym okresie popyt na materiały etykietowe w Europie znacznie wzrósł po słabej pierwszej połowie roku – co było spowodowane niedoborami papieru wynikającymi z przedłużającego się strajku w Finlandii. W całym okresie pierwszych trzech kwartałów europejski przemysł etykietowy odnotował skromny wzrost o 1,7% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.