Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Atrium zaprasza na Seminarium Wielkoformatowe

Atrium zaprasza na Seminarium Wielkoformatowe

Dwudniowe Seminarium Wielkoformatowe Atrium odbędzie się 1 i 2 października 2015 w Hotelu Sułkowski Conference & Resort koło Poznania i Leszna. Przez dwa dni prelegenci i technicy zaprezentują innowacyjne technologie z zakresu druku wielkoformatowego. Organizator zaplanował blok prezentacyjny (wykłady) i blok demonstracyjny z prezentacjami urządzeń na żywo. Uczestnicy będą mogli wziąć także udział w panelu warsztatowym.

Dzień pierwszy – 1.10.2015
Cykl prezentacji rozpocznie gość specjalny, doktor Mariusz Wszołek. Jest to specjalista projektowania komunikacji, ze szczególnym uwzględnieniem design thinking oraz corporate identity. Jego dwuczęściowy wykład pod tytułem „Reklama wiodąca, czyli rzecz o reklamach, które się pamięta” rozpocznie i zakończy blok prezentacyjny.
O nowościach głównego partnera technologicznego Seminarium opowie przedstawiciel japońskiej fabryki Mutoh pan Kenji Yasuhara. Po tej prezentacji specjaliści i technicy z firmy Atrium Centrum Ploterowe przedstawią i podsumują nowe technologie i urządzenia w portfolio Mutoh. Nie zabraknie też informacji o produkcyjnym druku UV reprezentowanym przez urządzenia marki Screen. Uczestnicy seminarium dowiedzą się o ciekawych technologiach, takich jak druk lentykularny i wielowarstwowy, które są możliwe do zrealizowania na maszynach TruePress Jet.
Imponujące możliwości nowej wersji oprogramowania ripującego Onyx 12 zaprezentuje i omówi przedstawiciel producenta. Nową wersję Onyx można będzie także zobaczyć w akcji, drugiego dnia seminarium podczas bloku warsztatowego.
Temat „Latex kontra UMS” to kolejny wykład. Rzetelne sprawdzenie wszystkich za i przeciw pozwoli wyłonić zwycięzcę w tej konfrontacji atramentów „eko”. Który jest, a który nie jest w pełni ekologiczny, jakimi certyfikatami są podpisane, jakie są rzeczywiste, długoterminowe koszty użytkowania – na te wszystkie pytania goście otrzymają odpowiedzi.
Drukarnia wielkoformatowa to nie tylko sam druk, ale i obróbka poprodukcyjna. Jednym z urządzeń, na które trafiają wydruki po wydrukowaniu, są laminatory. Unikalny laminator pneumatyczny marki Shield zaprezentuje przedstawiciel producenta. Omówi on wieloletni proces projektowania tego urządzenia.
Po krótkiej przerwie przyjdzie pora na sublimację, druk bezpośredni i pośredni. Specjaliści z firmy Margot i Atrium zaprezentują te technologie druku wielkoformatowego. Uczestnicy seminarium zyskają szeroką wiedzę – od produkcji smyczy, przez odzież, dekoracje, po wielkoformatowe flagi. Ale sublimacja to nie tylko tkaniny i tekstylia. Daje ona o wiele więcej możliwości. Niektóre z nich zostaną zaprezentowane słuchaczom. W podsumowaniu wykładu znajdą się informacje o ploterach, prasach, kalandrach, farbach oraz oprogramowaniu stosowanym w tej technice.
Po urządzeniach przyjdzie czas na nośniki. W tym zakresie najwięcej do powiedzenia będą mieli przedstawiciele fabryki Ikonos, polskiego producenta materiałów do druku wielkoformatowego. Będzie więc o nowościach z linii produkcyjnej, innowacyjnych polskich materiałach oraz standardowych, codziennie stosowanych materiałach.
Dotacje unijne i nowe programy unijne omówi drugi gość specjalny. Pan Tomasz Leśków z firmy Zaga przedstawi najnowsze informacje na ten temat. Wszyscy zainteresowani rozwojem swoich poligraficznych biznesów powinni potraktować ten wykład jako obowiązkowy.
Profilowanie drukarki wielkoformatowej to temat kończący cykl prezentacyjny, a rozpoczynający część warsztatową. To zagadnienie pojawi się także drugiego dnia seminarium.
Po potężnej dawce wiedzy przyjdzie czas na relaks, integrację i kuluarowe rozmowy nie tylko dotyczące wielkiego formatu. A te można będzie odbyć podczas kolacji grillowej na tarasie nad jeziorem Dominickim i imprezy w strefie „fun” Hotelu Sułkowski, w którym całe wydarzenie się odbędzie.

Dzień drugi – 2.10.2015
Po śniadaniu przyjdzie czas na prawdziwe drukowanie. Do dyspozycji uczestników seminarium będzie kilkunastu specjalistów druku wielkoformatowego z firmy Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos oraz blisko 20 urządzeń!
Druk LED i LED-UV reprezentowany będzie przez urządzenia Mutoh ValueJet 426 UF (ploter LED-UV), Artemis FR 250 UV (ploter rolowo-stołowy) i Mutoh ValueJet 1624X (ploter rolowy).
Druk ekosolwentowy będzie domeną następujących urządzeń: Mutoh ValueJet 628, Mutoh ValueJet 1638X, Artemis 1621 i Artemis 1801 VD. Prezentowany będzie również ploter mildsolwentowy Mutoh Spitfire 90. Produkcyjny druk solwentowy w dużej prędkości będzie pokazywany na urządzeniu Artemis KM 3224.
Druk sublimacyjny i tekstylny będzie pokazywany na urządzeniach: Mutoh RJ 900 XG i Mutoh ValueJet 1638 WX. Proces ten będą kończyły prasy Artemis oraz kalander Klieverik GTC 81/1850. Druk bezpośredni na koszulkach również będzie obecny na seminarium, a wykonywany będzie na urządzeniu Artemis DTG i termoprasie DTG. Nie zabraknie także cięcia i grawerowania z wykorzystaniem plotera laserowego marki Artemis BDR 1309X.
Finishing wydruków odbywać się będzie na laminatorach Shield, Leister i zgrzewarkach termicznych RSC serii RBW. Na dwumaszynowy, niezależny system drukująco-tnący (np. do produkcji naklejek) będą się składać drukarka ekosolwentowa Mutoh VJ-628 i ploter tnący Summa D60.
Czym byłoby urządzenie bez oprogramowania? Najnowszą wersję Onyx 12 z takimi funkcjami, jak wsparcie procesu oczkowania czy produkcji obrazów w ramach można będzie również zobaczyć tego samego dnia.

Aby wziąć udział w Seminarium Wielkoformatowym firmy Atrium Centrum Ploterowe, należy się zarejestrować przez formularz zgłoszeniowy na stronie firmy.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Nowa edycja raportu drupa Global Trends, uznawanego za barometr biznesowy dla branży poligraficznej i opakowaniowej, jest już dostępna. Publikacja powstała na podstawie ankiety, którą na zlecenie targów drupa przeprowadziły wiosną 2022 r. dwie firmy (brytyjska Printfuture i szwajcarska Wissler & Partner). Wzięło w niej udział ponad 500 menedżerów reprezentujących drukarnie oraz producentów i dostawców maszyn i urządzeń z całego świata. Raport dostarcza cennych informacji na temat trendów technologicznych, rozwoju rynku, planów inwestycyjnych. Jego pełna wersja jest dostępna odpłatnie TUTAJ, natomiast w numerze 9/2022 „Świata DRUKU” znajdą Państwo przegląd najważniejszych wniosków zawartych w badaniu.

Firma Guandong Italia, dostawca specjalistycznych mediów dla branży poligrafii, poszerzył portfolio o produkt o nazwie Trio. To trójwarstwowy materiał, zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, który – jak podkreśla producent – odznacza się z wszechstronnością zastosowań uniwersalnością zastosowań.

Organizator Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – firma Targi w Krakowie – po prawie 15 latach zdecydował o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Krakowa. Najbliższą, już 15. edycję wystawy, która przez lata dała się poznać jako niezawodne targi B2B skierowane do zakładów produkcyjnych, sieci handlowych, ale i mniejszych przedsiębiorców poszukujących nowych opakowań dla swoich produktów, zaplanowano w dn. 20–21 września 2023 r. w EXPO Kraków.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.