Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Bal Polskiej Izby Druku – Złote Gryfy przyznane

Bal Polskiej Izby Druku – Złote Gryfy przyznane

W sobotę 2 czerwca w hotelu Novotel Warszawa Airport odbył się doroczny Bal Polskiej Izby Druku, podczas którego miała miejsce Gala XIII edycji konkursu o nagrodę Złotego Gryfa. W tym roku w balu wzięło udział 220 gości reprezentujących wszystkie specjalizacje i miejsca pracy związane z branżą poligraficzną.

Wieczór zaczął się o godz. 20.00, a zakończył ok. godziny 4.00 nad ranem. Tegoroczną imprezę uprzyjemniły grupa wokalno-taneczna złożona z artystów warszawskich scen i teatrów oraz zespół muzyczno-wokalny BAT. Gości przywitał prezes Polskiej Izby Druku Edward Dreszer i on też rozpoczął uroczystość, której nikt się nie spodziewał w programie tego wieczoru. Z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu XX-lecia istnienia Polskiej Izby Druku decyzją Rady Izby powstał medal „Zasłużony dla polskiej poligrafii”. Zamysłem twórców medalu jest uhonorowanie tym odznaczeniem tych przedstawicieli naszej branży, którzy przyczynili się do jej rozwoju, wzrostu jakości produkcji, jej popularyzacji i promocji, tak w kraju, jak i za granicą. Pierwszych wyróżnionych wytypowali przedstawiciele Rady i Biura Izby, natomiast przy wszystkich następnych nominacjach do kapituły typującej zostaną zaproszeni wszyscy już uhonorowani tym odznaczeniem. Izba wyraża nadzieję, że w ten sposób tworzy „najbardziej obiektywny system wyłaniania ludzi związanych z branżą poligraficzną, którzy zasługują na pamięć i podziękowanie za swoje dokonania”. A oto pierwsi odznaczeni medalem „Zasłużony dla polskiej poligrafii”: Apolinary Brodecki, Leonard Cichocki (pośmiertnie), Tadeusz Chęsy, Tomasz Dąbrowa, Adam Grzelak, Jerzy Hoppe, Janusz Ignaszczak, dr inż. Ewa Mudrak, Roman Pajewski (pośmiertnie), prof. Kazimierz Przybysz, Antoni Szczepański, Maciej Szustak (pośmiertnie), Tadeusz Winkowski,
Jan Wiśniewski, Iwona Zdrojewska.
O godz. 21.45 rozpoczęła się Gala XIII edycji konkursu Złotego Gryfa 2012 na najlepszą jakość wykonania produktu poligraficznego. Komisja Konkursowa w składzie: przewodniczący – Jerzy Petriaszwili (IMiP PW), Ryszard Czekała (PID), Piotr Dobrołęcki (Polska Izba Książki), Maciej Hoffman (Izba Wydawców Prasy), Stefan Jakucewicz (rzeczoznawca PID), Andrzej Rowicki (ekspert fleksograf), Andrzej Tomaszewski (COBRPP) i Bartłomiej Królak (Polska Izba Opakowań) na swoim kwietniowym posiedzeniu, po zapoznaniu się z pracami nadesłanymi na konkurs, przyznała nagrody Złotego Gryfa w dziesięciu kategoriach produktowych następującym firmom:
Kategoria: produkt wielobarwny w oprawie prostej
„Logikomiks” – Drukarnia Pozkal sp. z o.o., sp. komandytowa
Kategoria: produkt wielobarwny w oprawie złożonej
„125 lat Wodociągów Warszawskich” – Edica Group sp. z o.o.
Kategoria: produkt jedno- lub dwubarwny w oprawie prostej
„O sztuce oraz sposobach usidlenia kierownika działu w celu upomnienia się o podwyżkę” – Drukarnia Skleniarz Włodzimierz Skleniarz
Kategoria: produkt jedno- lub dwubarwny w oprawie złożonej
„Danuta Wałęsa: marzenia i tajemnice” – Drukarnia Pozkal
Kategoria: produkt informacyjno-reklamowy
„Różnorodność w jedności” – Poczta Polska SA Centrala
Kategoria: czasopismo wielobarwne
„Grafika Plus Produkt 2+ 3D” – Drukarnia Skleniarz Włodzimierz Skleniarz
Kategoria: opakowanie z nadrukiem
„Bomboniera Magnat – Chocolate Treasure” – Drukarnia Multipress sp. z o.o.
Kategoria: arkusz A3 z nadrukiem cyfrowym
„Byens Konstruksjon” – Drukarnia Interak sp. z o.o.
Kategoria: kalendarz
„Kalendarz 14-planszowy Kryolan 2012” – Zakład Poligraficzny Paw-Druk sp. z o.o.
„Kalendarz Pasja 2012” – Usługi Poligraficzno-Reklamowe Pasja Jacek Stencel
Kategoria: etykieta
„Seria etykiet samoprzylepnych: Self Promotional – kamień, skóra węża, skóra, pawie pióro” – Cezar SA
Nagrodę specjalną dla Drukarni Multipress za wzorową jakość przygotowania do druku książki „Blask. Ołtarz Mariacki Wita Stwosza” wręczył przewodniczący jury dr hab. Jerzy Petriaszwili. Galę zakończyło wręczenie Diamentowego Gryfów trzykrotnym laureatom nagrody Złotego Gryfa. W tym roku byli nimi: Drukarnia Pozkal, Poczta Polska Centrala, Cezar, firma Pasja.
Spotkanie było możliwe dzięki tegorocznym sponsorom Balu, którymi byli: KBA CEE sp. z o.o. – główny sponsor, oraz Fujifilm Europe GmbH Oddział w Polsce, Heidelberg Polska sp. z o.o., Impexmetal SA, Kodak Polska sp. z o.o., Michael Huber Polska sp. z o.o., Müller Martini sp. z o.o., Quad/Winkowski sp. z o.o., Sun Chemical sp. z o.o., Xerox Polska sp. z o.o.
„Świat DRUKU” był w gronie patronów medialnych imprezy.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.