Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Dni Otwarte Perfecta 2019

Dni Otwarte Perfecta 2019

W dniach 5–7 listopada br. odbędą się Dni Otwarte firmy Perfecta, której wyłącznym dystrybutorem na rynku polskim jest Avargraf. Wydarzenie będzie miało miejsce w fabryce producenta krajarek oraz systemów cięcia w Bautzen (Niemcy). W programie m.in.: prezentacja wielkoformatowych, automatycznych systemów cięcia oraz możliwości automatyzacji cyklu produkcji. Uczestnicy będą mogli także zapoznać się systemem Perfecta Straight 2 Cut.

Firma Perfecta zaprezentuje w tym zakresie w pełni automatyczny cykl produkcyjny. „Dzień Otwarty w firmie Perfecta to doskonała okazja, by zapoznać się z jej szeroką ofertą, w tym z najnowszymi rozwiązaniami. Stąd jedną z głównych atrakcji tego wydarzenia będzie prezentacja automatycznej linii cięcia, przeznaczonej do pracy z materiałami w dużym formacie. Podczas prezentacji będzie można zobaczyć podczas pracy najwyższą precyzję, efektywność i wydajność, jakie zapewniają rozwiązania, które dostępne są również w naszym portfolio” – mówi Sławomir Kugaudo, prezes firmy Avargraf.

Firma zapowiada także prezentację automatycznej stacji utrząsającej BASA, która samodzielnie pobiera papier z palety, odlicza, wyrównuje i przygotowuje stosy do cięcia. Kolejnym demonstrowanym rozwiązaniem będzie urządzenie do transportu stosów – BFS, dzięki któremu są one automatycznie przesuwane za pomocą systemu liniowego do stacji wyciskającej powietrze, a następnie wprost na tylny stół krajarki. Perfecta zaprezentuje także stację wyciskającą powietrze – BPS, która – jak podaje producent – zapewnia wydajne usuwanie powietrza spomiędzy arkuszy, by uzyskać jak najlepszą jakość cięcia.

Goście „Perfecta Technology Days” będą mogli zobaczyć także krajarkę Perfecta Premium Line 168 z napędem linearnym, z przedłużonym prowadzeniem siodła, dłuższym stołem tylnym wraz z ładowaniem papieru od tyłu oraz z systemem automatycznego usuwania ścinek. Wraz z nią prezentowany będzie system Perfecta Straight 2 Cut, który po zeskanowaniu kodu kreskowego z arkusza samodzielnie pobiera z dysku sieciowego pliki z przygotowalni i na ich podstawie automatycznie generuje zoptymalizowane programy cięcia. System – jak podaje Perfecta – zapewnia oszczędność czasu dzięki wykorzystaniu danych z CtP i eliminacji ręcznego tworzenia programów cięcia. Generuje także oszczędności kosztowe, dzięki wyeliminowaniu potencjalnych błędów w programach cięcia, jest łatwy w obsłudze i zapewnia – jak podaje producent – efektywną obróbkę prac, a także bezpieczną produkcję niezależnie od umiejętności operatora.

Kolejnym urządzeniem prezentowanym podczas wydarzenia będzie chwytak obrotowy BDG – w pełni automatyczne rozwiązanie do obracania stosów papieru na głównym stole krajarki, które pozwala na pełną automatyzację cięcia. Perfecta zaprezentuje także automatyczny odkładacz stosów BA do precyzyjnego odkładania stosów na palety, który zapewnia możliwość odkładania pojedynczych lub wielu stosów na raz.

„Mamy nadzieję, że prezentowane podczas Dni Otwartych rozwiązania zainteresują wszystkich gości. Oferują one wysoki stopień automatyzacji, który przyczynia się do większej efektywności procesów produkcyjnych, co gwarantuje z kolei sprawniejszą i bezpieczniejszą pracę, a także umożliwia wykonanie większej liczby zleceń” – podsumowuje Sławomir Kugaudo.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zarejestrować się poprzez stronę firmy Avargraf.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).

Niemiecki gigant Koenig & Bauer skorzystał z dobrodziejstw internetu i możliwości transmisji na żywo. W dniach 16–26 czerwca br., czyli w pierwotnym terminie targów drupa, firma zaprosiła do swojego nowego centrum demonstracyjnego w Radebeul na prezentacje nowości ze swojego portfolio. Byliśmy więc świadkami światowej premiery nowej generacji maszyn Rapida, prezentacji najnowszych rozwiązań do zwojowego druku cyfrowego i zadruku tektury falistej, druku opakowaniowego, transakcyjnego, zabezpieczonego, druku na metalu i szkle, systemów workflow oraz cyfrowych usług serwisowych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.