Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Docufield zaprasza na Hunkeler Innovationdays

Docufield zaprasza na Hunkeler Innovationdays

W dniach 20-23 lutego 2017 r. w szwajcarskiej Lucernie odbędzie się 12. edycja targów Hunkeler Innovationdays, dedykowanych technologii zwojowego druku cyfrowego oraz procesom przygotowania i dalszej obróbki podłoży w nim wykorzystywanych. Impreza organizowana jest przez firmę Hunkeler – producenta systemów do wstępnego i końcowego przetwarzania papieru – oraz ponad 80 jej partnerów technologicznych, wśród których znajdują się czołowi dostawcy maszyn drukujących, rozwiązań prepress i postpress, materiałów eksploatacyjnych, podłoży i oprogramowania.

W dwóch halach wystawowych zostanie zaprezentowanych ponad 40 linii produkcyjnych, dedykowanych m.in. wysokowydajnej produkcji dziełowej, akcydensowej, gazetowej i direct mail. W spotkaniu wezmą udział także przedstawiciele polskich przedsiębiorstw poligraficznych oraz firm specjalizujących się w obsłudze masowej korespondencji. Z myślą o nich w Lucernie będą obecni przedstawiciele firmy Docufield – wyłącznego dystrybutora marki Hunkeler w naszym kraju.

12. edycja Hunkeler Innovationdays będzie przebiegała pod hasłem „Reaching the summit together”, a w centrum uwagi zwiedzających znajdzie się wiele rozwiązań, które były anonsowane (część z nich w wersji beta) na targach drupa 2016. Jak zapowiada organizator, na wystawie nie zabraknie światowych premier. Wśród nich – po raz pierwszy – pokazana zostanie kompletna linia do produkcji dziełowej, umożliwiająca zadrukowywanie i przetwarzanie wstęgi papieru o szerokości 565 mm (22,5 cala). Zdaniem Michała Okurowskiego, odpowiadającego za marketing w firmie Docufield, będzie to jedna z najważniejszych prezentacji tego przyszłorocznego wydarzenia: „Elementy tej linii, znanej pod nazwą POPP8, pokazaliśmy już na targach drupa 2016. Tym razem jednak będzie można zobaczyć w pracy kompletne rozwiązanie, zoptymalizowane z myślą o różnych formatach książek. Często zdarza się, że standardowa wstęga o szerokości 520 mm jest niewystarczająca; Hunkeler wychodzi temu naprzeciw wprowadzając na rynek pierwszą i jedyną obecnie na świecie linię produkcyjną o tych niestandardowych parametrach”.
Drugim rozwiązaniem, które może zainteresować polskie drukarnie dziełowe, będzie wzbogacona o kolejne opcje automatyzacji linia Modular Book Solution, pozwalająca na produkcję sklejonych bloków książki. „Wśród jej szczególnych zalet warto wymienić możliwość zmiany długości odcięcia „w locie”, jak też zmianę formatu i grubości książki w trakcie procesu produkcji – podkreśla Michał Okurowski. – Linia obsługuje z prędkością maksymalną 200 m/min zadrukowaną wstęgę papieru o szerokości do 760 mm, pozwalając na tworzenie wstępnie sklejonych bloków książek ze składek o objętości 4, 6 bądź 8 stron”.

Na bazie doświadczeń z wcześniejszych edycji Hunkeler Innovationdays, organizatorzy spodziewają się ponad 5 tysięcy gości z całego świata, zainteresowanych najnowszymi rozwiązaniami z zakresu cyfrowego zadrukowywania i przetwarzania papieru w technologii zwojowej. „Mamy nadzieję, że frekwencja (także jeżeli chodzi o zwiedzających z Polski) będzie co najmniej na takim samym poziomie jak w 2015 roku. Liczymy też na to, że odwiedzających przyciągną dojrzałe wersje produktów anonsowanych podczas targów drupa 2016. Dotyczy to choćby linii POPP8 firmy Hunkeler. Zapraszamy zatem do udziału przedstawicieli przedsiębiorstw z Polski, specjalizujących się w produkcji dziełowej, akcydensowej, jak też w masowym outsourcingu wydruków”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.