Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Durst na Atrium RoadShow

Durst na Atrium RoadShow

12 września w restauracji BoatHouse Warszawie miało miejsce pierwsze spotkanie otwierające jesienny cykl Atrium Roadshow 2013. Tematem seminarium były plotery Durst, a opowiedzieli o nich przedstawiciele producenta. Organizatorem spotkania było Atrium Centrum Ploterowe, wyłączny dystrybutor ploterów Durst w Polsce.

Seminarium było znakomitą okazją do zapoznania się z najnowszymi technologiami firmy Durst i urządzeniami takimi jak Rho P10 160, Rhotex 322, Rho 1012/1030, VarioDrop, Omega. Podczas wydarzenia odbyła się także prelekcja firmy Caldera, zznanego producenta oprogramowania RIP.
Seria ploterów P10 z 10-pikolitrową kroplą powiększyła się o kilka modeli. Do portfolio tych ultradokładnych maszyn UV dołączył model P10 160 o szerokości zadruku 160 cm. Nowy flatbed oferuje druk z wysoką, rzeczywistą rozdzielczością 1000 dpi i z prędkością do 68 m2/h. Drukarka jest w stanie nieprzerwanie pracować, przy minimalnym przestoju, w trybie 24/7, co świadczy o jej produkcyjnym charakterze.
Dzięki bardzo małej, 10-pikolitrowej kropli atramentu, ploter sprawdzi się zarówno przy druku pojedynczych, precyzyjnych grafik, jak i wysokonakładowych, wielkoformatowych reklam. P10 160 pokaże swoje możliwości w nadrukach na gadżetach, w produkcji materiałów POS na kartonach i płytach, w druku grafiki wystawienniczej, produkcji elementów wyposażenia wnętrz, przy zadruku typowej grafiki reklamowej (wewnętrznej i zewnętrznej), reprodukcji, oznakowania informacyjnego, czy w zakładach produkcyjnych (meble, szkło, itd.). Duża wszechstronność zastosowań gwarantuje wysoki stopień obłożenia czasu pracy maszyny, a co za tym idzie szybki zwrot z inwestycji.
Serię Durst Rho P10 uzupełniają plotery typu flatbed P10 200, P10 250 oraz rolowy P10 320. Warto wspomnieć, że właśnie Rho P10 250 dwukrotnie zdobył tytuł plotera roku wg SGIA i EDPA. Rho P10 250 wyposażony jest w najnowszej generacji głowice Durst Quadro Array o wspomnianej 10-pikolitrowej kropli. Oznacza to, że ploter ma możliwość druku z rozdzielczością 1000 dpi bez utraty prędkości. Maksymalna prędkość, jaką osiąga, to 200 m2/h. Dzięki systemowi druku ciągłego i systemom transportowym mediów 99% czasu wykorzystywanego jest na druk. Nie ma potrzeby maskowania, jak w przypadku ploterów stołowych.
Z kolei Durst Rhotex 322 to cyfrowy ploter tekstylny z najwyżej półki. Przeznaczony jest do szybkiego (nawet 140 m2/h) zadruku tekstyliów w wysokiej jakości, z wykorzystaniem najnowszej, trzypoziomowej technologii druku w skali szarości (greyscale) i zmiennej kropli w zakresie od 7 do 21 pikolitrów. Pozwala to drukować w rozdzielczości do 1200 dpi. Przemysłowy charakter maszyny Rhotex 322 pozwala na produkcję bardzo długich i dużych nakładów, jak i pojedynczych zleceń. Jest to ploter do druku ciągłego w trybie 24/7, bez potrzeby ciągłego nadzoru nad procesem druku.
Natomiast popularny ploter z „pierwszej ligi”, Durst Omega, produkowany jest w dwóch wariantach: UV i LED. Durst Omega 2 zaprojektowano na rynek „entry level”. To nowa koncepcja firmy Durst, która chce zaproponować urządzenie niedrogie, szybko dostępne, a zarazem wyposażone w najnowsze i najlepsze technologie wykorzystywane przez największe maszyny UV Durst Rho. Nowa Omega 2 została wyposażona w chłodzone powietrzem 398 nm lampy LED. Nowy trend w produkcji przemysłowych ploterów pozwala zaoszczędzić 65% energii w porównaniu z tradycyjnymi lampami UV. Oprócz tej zalety jest jeszcze jedna: lampy LED nie generują dużej ilości ciepła, co pozwala na światłoutwardzalny zadruk nawet wrażliwych na podgrzanie materiałów, jak cienkie tworzywa i folie PVC.
Jak mówi producent, oszczędności 6500 kWh rocznie i brak wydzielanego ozonu, nie odbijają się na jakości druku i produkcyjnych możliwościach. Ploter oferuje tak samo jak Omega 1 bardzo wysoką rozdzielczość, bardzo małą kroplę i wysoką rzeczywistą prędkość zadruku.
Na seminarium wspomniano też o liniach produkcyjnych Rho 1012 i 1030, których wydajność sięga 1000 m2/h.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.