Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Firma EFI pokazała nowości podczas konferencji Connect 2022

Firma EFI pokazała nowości podczas konferencji Connect 2022

Od lewej: Kevin Warren (dyrektor ds. marketingu, UPS) i Jeff Jacobson (CEO, EFI) podczas konferencji EFI Connect 2022

Podczas 22. odsłony swojej dorocznej konferencji Connect w Las Vegas (17–21 stycznia 2022 r.) firma Electronics For Imaging zaprezentowała nowe rozwiązania ze swojego portfolio, przeznaczone do druku cyfrowego (m.in. atramentową drukarkę produkcyjną EFI Pro 30h) oraz – premierowo – produkty z rodziny Fiery.

Przez pięć dni odbyło się ponad 130 sesji prezentujących najnowsze wskazówki i trendy we wszystkich segmentach branż obsługiwanych przez EFI, skupiono się zatem na rosnących możliwościach cyfrowej transformacji za pomocą przemysłowych rozwiązań producenta w zakresie tektury falistej i opakowań, tekstyliów oraz materiałów dekoracyjno-budowlanych.

Wśród nowości znalazł się przede wszystkim cyfrowy interfejs użytkownika (DFE) EFI Fiery FS500 Pro – przedstawiony przez producenta jako jego najbardziej zaawansowany serwer druku (na rynku będzie dostępny w 1. kwartale br.). Jak podkreślono, przetwarza on pliki nawet o 50% szybciej, także proces obsługi użytkownika jest trzykrotnie szybszy, a czas rozruchu dwa do trzech razy krótszy. Szybsze niż wcześniej jest również samo uruchamianie aplikacji (o 40%). Rozwiązanie to zawiera ponadto obszerny zbiór dodatkowych nowych funkcji, które są odpowiedzią na najważniejsze wyzwania, przed którymi stoją firmy poligraficzne, takie jak krótsze nakłady, krótsze czasy realizacji, mniej doświadczony personel, podwyższone standardy bezpieczeństwa i konieczność obniżenia kosztów.

Kolejna nowość – EFI Fiery Impress DFE – to skalowalny, elastyczny serwer i rozwiązanie do zarządzania kolorami, przeznaczone dla branży druku etykiet i opakowań, a także do linii produkcyjnych wymagających zmiennego druku; może obsługiwać drukarki atramentowe klasy podstawowej, średniej lub dużej na wielu platformach sprzętowych.

Podczas konferencji zadebiutowało także oprogramowanie EFI Fiery Prep-it, przeznaczone do przygotowywania, rozmieszczania (automatycznie umieszcza obrazy lub strony dokumentu obok siebie zamiast kolejno po sobie) i zautomatyzowanego cięcia zadań. To wydajne i łatwe w użyciu rozwiązanie, skierowane zwłaszcza do firm zajmujących się produkcją grafik ekspozycyjnych, pomaga uzyskać znaczną oszczędność czasu i materiałów.

Superszerokoformatowa (3,2 m) hybrydowa maszyna EFI Pro 30h UV LED, obsługująca zarówno podłoża z roli, jak i arkuszowe, to bardzo wydajne, produkcyjne rozwiązanie – pozwala zadrukować 1000 ark./godz. lub – w przypadku podłoży rolowych – do 230 m2/godz. Maszyna została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu użytkownikom wszechstronności zastosowań oraz potencjału zysku. Może zadrukowuje w sposób ciągły zarówno duże tablice, jak i wiele małych tablic, może obsługiwać jedną szeroką rolę lub jednocześnie dwie węższe, a zmiana z nośnika sztywnego na elastyczny jest łatwa.

Program konferencji Connect 2022 poza sesjami poszerzającymi wiedzę uczestników wydarzenia obejmował także dwudniowe, przyspieszone szkolenie Expert/Professional, którego celem było uzyskanie certyfikatu w zakresie specyfikacji drukowania IDEAlliance G7, jak również prezentacje dla kadry kierowniczej i sesje grupowe dotyczące drukowania, pakowania, zarządzania biznesem, marketingu itp.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firmy Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos organizują w dn. 9 i 10 czerwca br. w nowym centrum demonstracyjnym w Opolu dni otwarte. Podczas spotkania specjaliści zaprezentują flagowe modele ploterów do druku LED/UV, eko/żywicznych, solwentowych, laserów, ploterów tnących, trymerów oraz laminatorów – czyli urządzeń umożliwiających wykonywanie wysokojakościowych, trwałych nadruków na dowolnym materiale.
Jakie urządzenia przygotowano dla Państwa?

W dn. 19 maja br. Drukarnia Read Me z Łodzi zorganizowała drugą już konferencję (o pierwszej, ubiegłorocznej, pisaliśmy TUTAJ) w formie online, podczas której zaprezentowano stan realizacji inwestycji podjętych w ramach projektu „Zastosowanie innowacyjnej technologii szybkiego wielobarwnego druku wysokonakładowego – przyjaznej środowisku – w celu poprawy konkurencyjności firmy”.

Siegwerk wprowadził na rynek nową serię farb offsetowych UV do zastosowań niespożywczych, przeznaczoną do zadruku na wszystkich rodzajach podłoży papierowych i kartonowych. Sicura Litho Pack Eco odznacza się wysoką zawartością (ponad 40%) bioodnawialnych komponentów pochodzenia roślinnego, stanowiąc tym samym przyjazną dla środowiska alternatywę dla standardowych farb UV.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.