Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Hunkeler Innovationdays 2017: zaawansowane rozwiązania

Hunkeler Innovationdays 2017: zaawansowane rozwiązania

Ponad 6 tysięcy zwiedzających z całego świata, 28 rolowych linii produkcyjnych, liczne światowe premiery – to najkrótsze podsumowanie 12. edycji targów Hunkeler Innovationdays, które odbywały się w Lucernie w drugiej połowie lutego br. Dotyczyły one technologii zwojowego druku cyfrowego oraz procesom przygotowania i dalszej obróbki podłoży w nim wykorzystywanych. W targach wzięła udział kilkudziesięcioosobowa grupa zwiedzających z Polski, z których gros stanowili przedstawiciele drukarń dziełowych.

Mówi Michał Okurowski – dyrektor ds. rozwoju w firmie Docufield, będącej dystrybutorem rozwiązań Hunkeler w naszym kraju, obecny w Lucernie przez cały okres trwania targów: „Bardzo nas cieszy obecność wielu przedstawicieli polskich drukarń dziełowych na Hunkeler Innovationdays. Warto podkreślić, że z edycji na edycję stanowią oni coraz liczniejszą grupę zwiedzających, co świadczy o ich rosnącym zainteresowaniu technologią cyfrowej produkcji książek oraz planowanych w tym kierunku inwestycjach. Dotyczy to również przedsiębiorstw bazujących dotychczas wyłącznie na technice offsetowej. W tym roku targi odwiedzili wszyscy polscy użytkownicy naszych rozwiązań, działający na tym rynku. Nie zabrakło drukarń, które rozważają zakup maszyny cyfrowej, a co za tym idzie – także odpowiedniego sprzętu towarzyszącego. Drukarnie dziełowe to grupa, do której skierowane były kluczowe, nowe rozwiązania, prezentowane przez Hunkeler na tej imprezie”.

Największym zainteresowaniem cieszyła się w pełni zautomatyzowana linia do produkcji książek – Modular Book Solution. Rozwiązanie to było prezentowane w kilku konfiguracjach, integrujących w ciągach produkcyjnych maszyny drukujące i introligatorskie różnych producentów. Wspólnym mianownikiem były urządzenia Hunkeler. „Nasi goście byli pod bardzo dużym wrażeniem możliwości tego rozwiązania, pozwalającego na kompleksową produkcję dziełową: od zadrukowania wstęgi, poprzez procesy obróbki, na oprawie gotowego egzemplarza skończywszy. Linia Modular Book Solution umożliwia produkcję książek w różnych formatach i objętościach, przy czym ta zmienność dotyczy każdego kolejnego egzemplarza w niej przetwarzanego. Mówimy tu zatem o pełnej personalizacji, w dodatku realizowanej w całkowicie automatyczny sposób” – podkreśla Michał Okurowski.
Linia, pracująca z prędkością maksymalną 200 m/min, obsługuje zadrukowaną wstęgę papieru o szerokości do 760 mm, pozwalając na tworzenie wstępnie sklejonych bloków książek ze składek o objętości 4, 6 bądź 8 stron. W wersji pokazanej na Hunkeler Innovationdays 2017 wzbogacono ją o szereg nowych opcji. „Na całym świecie pracuje już ponad 50 linii Modular Book Solution w różnych konfiguracjach. To potwierdza, że mamy do czynienia z dojrzałym, profesjonalnym rozwiązaniem, przeznaczonym dla drukarń, które potrafią docenić i wykorzystać tkwiący w nim potencjał. Wysoka wydajność i elastyczność, pełna automatyzacja, różne procesy realizowane w trybie inline – to jej największe zalety. Modular Book Solution stała się flagowym rozwiązaniem firmy Hunkeler, skierowanym do drukarń dziełowych i bardzo się cieszymy, że w ciągu najbliższych miesięcy wśród jej użytkowników znajdą się kolejne przedsiębiorstwa poligraficzne obsługiwane przez Docufield” – dodaje Michał Okurowski.

Podczas Hunkeler Innovationdays promowane były także inne zastosowania Modular Book Solution – choćby do produkcji personalizowanych produktów akcydensowych, takich jak gazetki kuponowe i reklamowe czy testy egzaminacyjne. „W niektórych krajach, np. w Turcji, egzaminy powszechnie odbywają się z użyciem tego rodzaju kart, jakie prezentowano w Lucernie. Dzięki opcji personalizacji, mając do dyspozycji pulę pytań, program odpowiednio nimi „żongluje”, tworząc unikalne dla każdego ze zdających zestawy. Przystępująca do egzaminu osoba otrzymuje spersonalizowany pakiet ze swoim imieniem, nazwiskiem, a nawet zdjęciem oraz przydzielonymi jej zestawami pytań. Kody kreskowe znajdujące się na każdej ze stron eliminują ryzyko pomyłki przy sprawdzaniu egzaminów. Arkusz odpowiedzi, znajdujący się na przedostatniej stronie, jest następne sczytywany przez skaner, więc ocena generowana jest w sposób automatyczny.

Kluczową nowością, zaprezentowaną na lutowych targach, była linia generacji POPP8, umożliwiająca zadrukowywanie i przetwarzanie wstęgi papieru o szerokości 22,5 cala. Hunkeler stworzył z myślą o niej zupełnie nowe rozwiązanie do cięcia papieru ze zwoju na arkusze oraz do wykładania ich w bloki gotowej do oprawienia książki. „Dzięki zwiększeniu szerokości obsługiwanej wstęgi z 20,5 do 22,5 cala rozwiązanie to jest kompatybilne z nowymi maszynami cyfrowymi, pokazanymi po raz pierwszy na Hunkeler Innovationdays 2017. Kolejne urządzenia, pozwalające na wydrukowanie na wstędze na przykład trzech arkuszy B5 obok siebie, pojawią się na rynku niebawem. Szersza wstęga znacząco zwiększa efektywność POPP8, dzięki czemu linia ta staje się jeszcze bardziej atrakcyjna dla wielu drukarń dziełowych” – mówi Michał Okurowski.

„Bardzo dziękujemy wszystkim zwiedzającym z Polski, którzy przybyli na 12. edycję Hunkeler Innovationdays. Mamy nadzieję, że każdy z naszych gości znalazł na targach coś interesującego dla siebie i że wizyta w Lucernie zaowocuje wkrótce kolejnymi wdrożeniami rozwiązań marki Hunkeler w naszym kraju” – podsumowuje Michał Okurowski.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.