Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Inca Vision – system zdalnego monitorowania maszyn Inca

Inca Vision – system zdalnego monitorowania maszyn Inca

Firma Inca Digital poinformowała o wprowadzeniu usługi Inca Vision przeznaczonej dla klientów korzystających z płaskich atramentowych maszyn drukujących UV Inca Digital. Inca Vision umożliwia specjalistom firmy Inca regularne zdalne monitorowanie i diagnozowanie urządzeń, a w wielu przypadkach również wykrywanie problemów zanim klient dokona zgłoszenia serwisowego.

„Najgorszą rzeczą, jaka może przydarzyć się firmie, jest przestój maszyny. Inca Vision pozwala wykrywać zagrożenia awarią, dzięki czemu klienci mogą odpowiednio wcześnie serwisować maszyny i w wielu przypadkach uniknąć kosztownych przestojów” – mówi John Mills, dyrektor generalny Inca Digital.
Codziennie z maszyn zainstalowanych na całym świecie zbierane są dane, na podstawie których specjaliści firmy Inca mogą zdalnie prowadzić czynności diagnostyczne mające na celu sprawdzenie działania urządzeń oraz ustalenie, czy jest konieczna interwencja techniczna. Na pulpitach używanych przez dział pomocy technicznej Inca Digital widoczne są ogólne dane dotyczące maszyn na całym świecie. Dzięki specjalnemu ekranowi z kolorami czerwonym, pomarańczowym i zielonym pracownicy tego działu mogą nadawać priorytety urządzeniom, które najpilniej wymagają interwencji. Ponadto mogą służyć pomocą dystrybutorom i udostępniać im niezbędne dane dotyczące wszelkich poważnych problemów z maszynami, występujących w poszczególnych regionach.
Z każdego urządzenia można pobierać szczegółowe dane umożliwiające wykrycie przyczyn ewentualnej awarii. Na przykład komunikat o awarii przysłony promiennika UV lub alarm dotyczący wysokiej temperatury w zestawieniu z informacją o zadrukowanej powierzchni lub zużyciu atramentu (czyli ogólnie o stopniu zużycia maszyny) może ułatwić wykrycie zbliżającej się awarii określonego elementu. Skany mapowań iNozzle umożliwiają specjalistom Inca monitorowanie stanu głowic drukujących w celu zachowania wysokiej jakości druku oraz proponowanie właściwych procedur konserwacji. Ponadto zebrane dane dotyczące korzystania ze stref podciśnienia pomagają w określaniu najczęściej stosowanych formatów arkuszy.
Większość danych na temat działania maszyny drukującej jest pobieranych raz na dobę, jednak niektóre z nich – np. dotyczące alarmów i zmian stanu urządzenia – można pobierać co minutę. Ponadto pracownicy działu pomocy technicznej mogą we współpracy z klientem uzyskać wgląd w dane rejestrowane na bieżąco, aby przeprowadzić bardziej szczegółową analizę. Nowsze maszyny Inca Onset zaprojektowano tak, aby udostępniały bardziej wyczerpujące dane, ale nawet starsze modele, np. Inca Spyder, zapewniają wystarczająco dużo danych.
Z perspektywy klientów oznacza to, że ich maszyny Inca mogą być codziennie monitorowane pod kątem wszelkich oznak potencjalnych problemów. Dział pomocy technicznej klienta może na tej podstawie zalecać czynności ułatwiające zachowanie dobrego stanu technicznego maszyn, a zarazem zapobieganie przestojom. Jeśli zachodzi potrzeba wykonania naprawy u klienta, dane zebrane przez system Inca Vision mogą pomóc w szybkim postawieniu diagnozy i przeprowadzeniu naprawy, a także określeniu zapotrzebowania na części.
„Średnio 60 procent spraw zgłaszanych do naszego działu obsługi klienta jest załatwianych zdalnie. Wprowadzając system Inca Vision, chcemy wydłużyć łączny czas dostępności maszyn, a także zwiększyć odsetek zdalnie rozwiązywanych problemów” – mówi Mark Noble, starszy menedżer ds. obsługi klienta w firmie Inca.
Klienci Inca mają dostęp do podobnych, ale znacznie bardziej szczegółowych danych za pośrednictwem usługi ReporterPro, wprowadzonej na rynek w styczniu br. W odróżnieniu od Inca Vision, ReporterPro umożliwia klientom poufny wgląd w pliki, nazwy klientów i szczegóły wykonywanych przez siebie zadań. ReporterPro zapewnia dokładny obraz ogólnej efektywności drukarni, umożliwiając kierownikom precyzyjne dostrajanie harmonogramów produkcji i tworzenie różnorodnych raportów wewnętrznych. Usługa ta powstała, aby zapewnić podmiotom kierowniczym w firmach klientów więcej informacji na temat wykorzystania maszyn, wydajności i kosztów zadań.
W dziale obsługi klienta firmy Inca dane z poszczególnych maszyn posłużą do zdalnej diagnostyki i wczesnego przewidywania problemów. Jednak ze zbiorczych danych skorzystają również inne działy firmy. Na przykład dział badań i rozwoju może tworzyć raporty dotyczące charakterów awarii lub sprawdzać sekwencje zdarzeń prowadzących do awarii określonego elementu. Wyniki takich analiz mogą okazać się pomocne w pracach nad kolejnymi maszynami, a także w określaniu częstotliwości serwisowania lub okresów awaryjności najważniejszych elementów. W dziale marketingu dane pochodzące z wielu maszyn posłużą do wyznaczania trendów i planowania nowych funkcji produktów.
Usługa Inca Vision jest obecnie dostępna w Wielkiej Brytanii i innych regionach obsługiwanych bezpośrednio przez dział pomocy technicznej firmy Inca. W I kwartale 2014 r. zostanie wprowadzona na terenie USA. Usługa będzie wchodzić w skład ogólniejszych umów serwisowych jako element kompleksowego pakietu usług pomocy technicznej. Nie będzie oferowana klientom, którzy nie podpisali umowy o pomoc techniczną.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.