Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Kilkanaście firm wzięło udział dniach otwartych firmy Atrium

Kilkanaście firm wzięło udział dniach otwartych firmy Atrium

Za nami kolejna odsłona dni otwartych firm Atrium Centrum Ploterowe oraz Ikonos, które odbyły się w dn. 24 i 25 lutego w nowym centrum demonstracyjnym w Opolu. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję poznać możliwości licznych rozwiązań z portfolio dystrybutora, w tym nowości. Co szczególnie przykuło uwagę gości?

Uczestnicy wydarzenia mogli obejrzeć na żywo proces druku pośredniego na tekstyliach z wykorzystaniem premierowego plotera DTF Mutoh 628. Urządzenie, które składa się z plotera, shakera oraz wygrzewarki do proszku, drukuje na folii, która następnie jest wgrzewana w materiały różnego rodzaju. Podczas dni otwartych można było także przyjrzeć się pracy wielu innych ploterów: eko/żywiczych (w tym premierowy XpertJet 1341 SR Pro), LED/UV (w tym do gadżetów Mutoh XpertJet 661UF), solwentowych (Artemis KM 32XX), tekstylnych (w tym premierowy XpertJet 1642WR), ploterów tnących Summa, a także trymerów, kalandrów, laminatorów i laserów. Poza urządzeniami prezentowanymi po raz pierwszy, gości wydarzenia bardzo zainteresowały rolowe plotery UV, zwłaszcza Mutoh VJ-1638UR (maszyna ta drukuje w kolorach CMYK + biały + lakier z ekspozycją na różnych, w tym przezroczystych materiałach). Szczególną uwagę klientów zwróciła ponadto bardzo wysoka jakość druku oferowana przez nowe plotery Mutoh z serii XPJ.

Jeśli chodzi o media marki Ikonos, szczególną uwagę goście zwracali na obszerne portfolio tapet do zadruku, płyt PCV, dzianin i tkanin. Nie brakowało uczestników, którzy wspominali, że są zadowolonymi użytkownikami ploterów eko/żywicznych Mutoh ValueJet 1324X oraz ploterów tnących Summa D140 i D120. Jak podaje organizator, goście podkreślali znaczenie osobistych kontaktów branżowych i dzielenia się praktyczną wiedzą z profesjonalistami, wielu z nich wyrażało także uznanie dla wysokiego poziomu organizacji spotkania.

Atrium Centrum Ploterowe oraz Ikonos już teraz zapraszają na kolejne branżowe wydarzenia, o których będą na bieżąco informować za pośrednictwem „Świata DRUKU”. Najbliższa okazja do poznania oferty obu firm to Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku RemaDays (Nadarzyn, 23-25 marca).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na skokowe podwyżki cen papieru narzekają nie tylko wydawcy prasowi – odczuwają je także firmy z branży reklamy zewnętrznej oraz reklamodawcy. Jak w rozmowie z portalem wirualnemedia.pl podkreśla Marcin Stan z zarządu Cityboard Media, drożeje też prąd i paliwo, więc koszty kampanii idą w górę, a przy obecnym poziomie inflacji nie ma ekonomicznej możliwości, aby ceny usług outdoorowych pozostały w miejscu.

Drukarnia Etilab z Żor, specjalizująca się w cyfrowej produkcji wysokoprzetworzonych etykiet samoprzylepnych, zwiększyła możliwości produkcyjne dzięki inwestycjom. W 2021 r. podwojono prędkość pracującej w zakładzie od czterech lat 5-kolorowej suchotonerowej maszyny Xeikon 3030 z kolorem białym, podwyższając ją do modelu 3300, a także zakupiono nową linię wykańczającą DC350 tej samej marki.

Europejski Związek Producentów Kartonów i Pudełek Składanych Pro Carton poinformował, że otwarto publiczne głosowanie w dwóch europejskich konkursach na zrównoważony projekt opakowania z tektury – European Carton Excellence Award i przeznaczonym dla młodych twórców Pro Carton Young Designer Award. Głos można oddać do 26 sierpnia br. Finał konkursu zaplanowano 15 września podczas uroczystej gali w Krakowie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.