Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Konferencja EFI Engage obfituje w nowości produktowe

Konferencja EFI Engage obfituje w nowości produktowe

EFI VUTEk Q5r

Fot. EFI

Trwająca jeszcze do 5 lutego br. pierwsza wirtualna konferencja firmy EFI o globalnym zasięgu, skierowana do użytkowników jej rozwiązań – EFI Engage – przyniosła wiele innowacji, które w zamyśle producenta mają wspomóc firmy w rentownym i efektywnym przejściu z druku analogowego na cyfrowy.

Interaktywne wydarzenie obejmuje prezentacje produktów na żywo (wirtualne stoiska wystawców w hali targowej), webinaria i dyskusje panelowe (ponad 200 spotkań i sesji ogólnych odbywających się w czasie rzeczywistym), a także możliwość nawiązania nowych kontaktów oraz rozmowy z klientami, ekspertami technologicznymi EFI, sponsorami i wystawcami. Dodatkowo konferencja oferuje obszerne szkolenia z zakresu przemysłowego druku na tekstyliach (demonstracje pełnego portfolio cyfrowych rozwiązań produkcyjnych EFI Reggiani dla przemysłu odzieżowego i tekstylnego) oraz przetwarzania tektury falistej i innych podłoży opakowaniowych. Uczestnicy mogą także poznać w trakcie sesji wprowadzających możliwości na rynku materiałów budowlanych (m.in. rozwiązania EFI Cretaprint do dekoracji płytek ceramicznych i EFI Cubik do cyfrowego barwienia i dekoracji drewna).

Wirtualne wydarzenie, nawiązujące i zastępujące konferencję EFI Connect, mającą ponaddwudziestoletnią tradycję, obfituje również w premierowe prezentacje nowych rozwiązań producenta. Wśród najważniejszych znalazły się:

- nowe wersje dziewięciu pakietów EFI Productivity Suite, które zapewniają kompleksowe zarządzanie przepływem pracy w obszarze biznesowym i produkcyjnym w zakresie druku komercyjnego, opakowań, mailingu, grafiki reklamowej i druku publikacyjnego w oparciu o platformy EFI MIS/ERP (w tym Monarch, Pace, Radius, CTI i oprogramowanie Technique);

- nowa, superszybka drukarkę hybrydowa EFI VUTEk XT. Została ona zaprojektowana w celu znacznego obniżenia całkowitego kosztu posiadania dzięki doskonałej wydajności przekraczającej 375 ark./godz., możliwościom zintegrowanego systemu obiegu dokumentów EFI oraz nowo opracowanemu systemowi dostarczania atramentu CP5G (zapewnia on pełny obieg atramentu, doskonałe rozmieszczenie punktów i krople o objętości 5 pikolitrów oraz obrazowanie w skali szarości, co w efekcie zapewnia bardzo precyzyjne odwzorowanie obrazów przy użyciu czterokolorowego zestawu atramentów);

- druga superszybka drukarka jednoprzebiegowa dla rynku oznakowani graficznych – urządzenie to zostało zoptymalizowane pod kątem wysokonakładowej produkcji oznakowań z prędkością do 1 tys. ark./godz.;

- superszerokoformatowe rolowe drukarki – EFI VUTEk Q3r i Q5r UV LED o szerokości 350 i 520 cm, które oferują rozszerzone możliwości dla szerokiej gamy wymagających, wysokonakładowych aplikacji, z funkcjami premium, takimi jak wielowarstwowe białe wykańczanie w linii, automatyczne podświetlanie oraz opcje blockout, które pomagają użytkownikom osiągnąć bardzo niski całkowity koszt eksploatacji;

- najnowsza wersja interfejsu zarządzania EFI Fiery Command WorkStation – 6.6 – stanowiąca najbardziej rozbudowany interfejs producenta. Oferuje ona szybsze możliwości edycji krzywych i kolorów spotowych, a także dostęp do dodatkowych funkcji, takich jak pakiet aplikacji opartych na chmurze EFI IQ (pomagających firmom poligraficznym w wykorzystaniu danych produkcyjnych i dalej w minimalizowaniu tzw. wąskich gardeł oraz optymalizacji wykorzystania sprzętu i uzyskania wyższej jakości druku);

- najnowsza wersja Fiery JobFlow – rozwiązanie do automatyzacji produkcji w zakresie przygotowania do druku, które pozwala użytkownikom na znaczne powiększanie obrazów i zachowanie przy tym doskonałej jakości wyjściowej, a także na reorganizację stron PDF (w celu ułatwienia zarządzania długimi zadaniami oraz gromadzenia zleceń w oparciu o czas, aby zapewnić dotrzymanie terminów produkcji).

„EFI Engage to bogactwo treści i informacji, które pozwolą naszym klientom zapoznać się z nowymi możliwościami i pomysłami, wprowadzającymi ich w bardziej efektywny i zyskowny etap działalności biznesowej. Uczestnicy konferencji dowiedzą się o najnowocześniejszych innowacjach w zakresie przepływu pracy, a także jak ważna dla rentownej przyszłości jest ewolucja druku cyfrowego, którą umożliwiają nasze najnowsze, najbardziej zaawansowane rozwiązania atramentowe” – powiedział Jeff Jacobson, prezes i dyrektor generalny EFI.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.