Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Kurz kreuje przyszłość zdobień na Label Weeks

Kurz kreuje przyszłość zdobień na Label Weeks

Firma Leonhard Kurz, specjalizująca się w dziedzinie hot-stampingu, organizuje rozciągnięte w czasie wydarzenie o nazwie Label Weeks 2022. Jest ono skierowane do producentów etykiet, którzy aż do 28 października mają okazję zapoznać się z trendami i technologiami uszlachetniania zarówno odwiedzając siedzibę firmy Kurz w niemieckim Fürth, jak i za pośrednictwem specjalnej platformy cyfrowej.

Wydarzenie, które wystartowało 20 czerwca br., ma formę zbliżoną do współczesnych targów i odbywa się pod hasłem „Engineering the future of embellishment” (Kreowanie przyszłości zdobień). Na powierzchni ponad 400 m2 specjaliści firmy Kurz prezentują innowacyjne rozwiązania w zakresie wykańczania powierzchni w sektorze etykiet i opakowań. Wizytówką wydarzenia są pracujące maszyny do hot-stampingu, transferu na zimno i druku cyfrowego.

Wśród nich można zobaczyć moduł Distorun do aplikacji pojedynczych znaków optycznie zmiennych oraz standardowej folii w transferze na „zimno”. Pojedyncze obrazy mogą być teraz pozycjonowane na wstędze podłoża. Przestrzeń pomiędzy dwoma obrazami może być powtórnie wykorzystana. Distorun został opracowany i zaprojektowany w technologii sterowania servo. Specjalnie zaprojektowany program umożliwia indywidualne pozycjonowanie znaku i efektywne użytkowanie folii. Moduł jest montowany na maszynie rolowej bez ingerencji w jej układy elektryczne i pneumatyczne. Prędkość pracy modułu rejestrowana i sterowana jest przez oddzielny enkoder obrotowy.

Digital Embellishment DM-Uniliner 3D

Kolejne rozwiązania to Kurz DM-Uniliner 2D i DM-Uniliner 3D firmy Kurz Steinemann DPE. To najnowsze cyfrowe systemy uszlachetniania. Dzięki różnym komponentom maszyny są proste i intuicyjne w użyciu. Pomagają optymalizować koszty produkcji, stabilność procesów, oferują przyciągające wzrok efekty metaliczne na papierze i tekturze.

Goście Label Weeks mogą poznać też możliwości technologii druku cyfrowego firmy Kurz MPRINT – MJET eco i Monojet 324 oraz urządzenia do druku offsetowego z modułem transferu na zimno oraz do termodruku – Gietz FSA 1060 Foil Commander.

Podczas wydarzenia nie zabraknie aktualnego tematu ekologii. Odwiedzający będą mieli okazję zapoznać się ze zrównoważonymi rozwiązaniami do dekoracji etykiet. ECOFIN – transfer do tłoczenia na gorąco, którego nośnik wynosi jedyne 10 μm zamiast standardowych 12 μm, umożliwiający zrównoważoną i ekonomiczną pracę. KPS slim – przy 6 μm jest cieńszy niż jakikolwiek inny transfer; zawiera aż o 50% mniej PET.

Na targach zostaną zaprezentowane także nowe rozwiązania zabezpieczające, które Kurz rozwija we współpracy z firmą Scribos (spółką zależną). Będą to etykiety zabezpieczające z wielopoziomowymi algorytmami szyfrowania, które skutecznie chronią produkt przed fałszowaniem, ale również otwierają nowe możliwości interakcji z klientem.

Nie zabraknie również rozwiązań do druku termotransferowego i do znakowania, przeznaczonych dla przemysłu medycznego, farmaceutycznego i spożywczego. Umożliwiają one bezpieczną i niezawodną identyfikację produktu: od klasycznych czarnych taśm do specjalnych kolorów i rozwiązań zabezpieczających dla większości dostępnych na rynku drukarek etykiet.

„Dzięki organizacji spotkań na żywo dajemy klientom, dostawcom i partnerom, przedstawicielom prasy a także wszystkim zainteresowanym, możliwość odkrywania nowych rozwiązań, innowacyjnych maszyn oraz pionierskich procesów a wszystko w kontekście wymagań zrównoważonego rozwoju. Label Weeks to również wyjątkowa szansa na dyskusję z ekspertami w branży. Po dwóch i pół roku bez osobistego kontaktu ważne jest dla nas, abyśmy mogli ponownie doświadczyć możliwości bezpośredniej rozmowy na tematy związane ze zrównoważonym rozwojem w branży projektowania opakowań i etykiet” – mówi Stéphane Royère, kierujący działem Packaging and Print Business Area w Kurz.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy się zarejestrować poprzez formularz dostępny TUTAJ i umówić wizytę w Fürth, wybierając wolny termin w kalendarzu targowym. Dla osób, które nie mogą osobiście odwiedzić siedziby producenta, Kurz przygotował platformę cyfrową, za pośrednictwem której można obejrzeć wystawione maszyny i produkty.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na skokowe podwyżki cen papieru narzekają nie tylko wydawcy prasowi – odczuwają je także firmy z branży reklamy zewnętrznej oraz reklamodawcy. Jak w rozmowie z portalem wirualnemedia.pl podkreśla Marcin Stan z zarządu Cityboard Media, drożeje też prąd i paliwo, więc koszty kampanii idą w górę, a przy obecnym poziomie inflacji nie ma ekonomicznej możliwości, aby ceny usług outdoorowych pozostały w miejscu.

Drukarnia Etilab z Żor, specjalizująca się w cyfrowej produkcji wysokoprzetworzonych etykiet samoprzylepnych, zwiększyła możliwości produkcyjne dzięki inwestycjom. W 2021 r. podwojono prędkość pracującej w zakładzie od czterech lat 5-kolorowej suchotonerowej maszyny Xeikon 3030 z kolorem białym, podwyższając ją do modelu 3300, a także zakupiono nową linię wykańczającą DC350 tej samej marki.

Europejski Związek Producentów Kartonów i Pudełek Składanych Pro Carton poinformował, że otwarto publiczne głosowanie w dwóch europejskich konkursach na zrównoważony projekt opakowania z tektury – European Carton Excellence Award i przeznaczonym dla młodych twórców Pro Carton Young Designer Award. Głos można oddać do 26 sierpnia br. Finał konkursu zaplanowano 15 września podczas uroczystej gali w Krakowie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.