Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Mimaki na targach ITMA

Mimaki na targach ITMA

Firma Mimaki ogłosiła dziś wprowadzenie nowej drukarki atramentowej do bezpośredniego druku na tekstyliach. Urządzenie zostanie przedstawione na targach ITMA 2015, które odbędą się między 12 a 19 listopada we włoskim Mediolanie. ITMA to światowa wystawa maszyn do przetwarzania tekstyliów i odzieży, w której uczestniczą branżowi liderzy, dyskutując o nowych trendach i innowacyjnych rozwiązaniach. W hali 18, na stanowisku C104, Mimaki zaprezentuje po raz pierwszy urządzenie Mimaki TX300P-1800, innowacyjną drukarkę do bezpośredniego druku na tekstyliach, o szerokości 1,8 m do druku z roli na rolę. Jej poprzedniczka, drukarka Tx2-1600, była używana do druku na tekstyliach na całym świecie od 14 lat.

„Drukarka TX300P-1800 została zaprojektowana w celu zaspokojenia zapotrzebowania rynku na mniejsze wielkości partii, krótsze czasy dostawy i możliwość szybszej produkcji próbek”, mówi Mike Horsten, Dyrektor Generalny ds. Marketingu firmy Mimaki EMEA. „Uwzględniliśmy również przejścia w produkcji tekstyliów od systemu analogowego do cyfrowego oraz od produkcji scentralizowanej do rozproszonej. Przewidujemy, że w nieodległej przyszłości klienci będą mogli pobrać lub stworzyć swoje własne wzory i nie będą ograniczeni przez dostępne komercyjnie projekty. Drukarka TX300P-1800, dla której dostępna jest szeroka gama typów atramentu i która zapewnia bardzo wysoką jakość, jest idealna dla nowego, rozproszonego modelu druku na tekstyliach”.
Zaprojektowana specjalnie do bezpośredniego drukowania na tekstyliach 8-kolorowa drukarka atramentowa TX300P-1800 jest wyposażona w nową głowicę drukującą, która wyrzuca z wysoką prędkością krople atramentu, aby zapewnić precyzyjne umieszczenie kropel atramentu przy dużym odstępie głowicy. Dzięki temu drukarka jest odpowiednim rozwiązaniem do drukowania wysokiej jakości obrazów na wszelkiego rodzaju tkaninach, w tym materiałach o większej grubości i bogatej fakturze powierzchni. Jak podaje producent, inne cechy to m.in.:
• Rozdzielczość wydruku do 1080 dpi przy rozmiarze kropel w zakresie od 6 do 24 pl. Małe kropelki zapewniają wysoką rozdzielczość i piękne rezultaty, natomiast duże są przydatne podczas drukowania w trybie szybkim.
• Szybkości drukowania ponad dwukrotnie wyższe niż w przypadku konwencjonalnej drukarki, wynoszące maksymalnie 68 m2/h.
• Stabilny transport tekstyliów, podczas którego utrzymywane jest optymalne napięcie, zapewniany przez unikatowe i niezawodne techniki firmy Mimaki, opracowane w ciągu lat badań i rozwoju drukarek atramentowych do druku na tekstyliach.
• Wybór atramentów z barwnikiem sublimacyjnym, barwnikiem zawiesinowym, pigmentem, barwnikiem reaktywnym oraz barwnikiem kwasowym, spełniających szeroki zakres potrzeb określanych przez zastosowania. Atramenty z barwnikiem sublimacyjnym będą dostępne od momentu wprowadzenia na rynek, inne dołączą do nich niedługo. W celu zapewnienia ciągłego drukowania dłuższych partii dostępne są opakowania atramentu o pojemności 2 litrów.
• Ciągłe drukowanie, z automatycznym wykrywaniem i czyszczeniem niedrożnych dysz. Układ odzyskiwania dysz zapewnia zastępcze używanie sprawnych dysz w przypadku, gdy niedrożne nie odzyskają sprawności po czyszczeniu.
• Wybór wydajnych cyfrowych aplikacji czołowych, obejmujący Mimaki RasterLink6 oraz TxLink3 Lite. Ta druga oferuje prostą zamianę barw RGB i CMYK w danych rastrowych i wektorowych w celu bardziej precyzyjnego odwzorowywania kolorów korporacyjnych i innego rodzaju specjalnych, a także możliwość wytwarzania różnych schematów kolorów.
• Wytwarzanie dużych, jednolitych wzorów z pojedynczego obrazu, w tym wzorów powtarzalnych i lustrzanych.
• Proste tworzenie wielokolorowych profilów ICC za pomocą unikatowego kreatora profilów Mimaki.
„Czekamy, aby wysłuchać, co będą mieli do powiedzenia na temat drukarki TX300P-1800 uczestnicy ITMA”, dodaje Horsten. „Uważamy, że jej jakość, szybkość i przystępna cena pobudzą powstanie u odwiedzających wielu nowych koncepcji. Chcemy współpracować z nimi w celu zmiany sposobów realizacji drukowania na tekstyliach w przyszłości”.
Wejście drukarki Mimaki TX300P-1800 do sprzedaży planowane jest na grudzień 2015.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).

Niemiecki gigant Koenig & Bauer skorzystał z dobrodziejstw internetu i możliwości transmisji na żywo. W dniach 16–26 czerwca br., czyli w pierwotnym terminie targów drupa, firma zaprosiła do swojego nowego centrum demonstracyjnego w Radebeul na prezentacje nowości ze swojego portfolio. Byliśmy więc świadkami światowej premiery nowej generacji maszyn Rapida, prezentacji najnowszych rozwiązań do zwojowego druku cyfrowego i zadruku tektury falistej, druku opakowaniowego, transakcyjnego, zabezpieczonego, druku na metalu i szkle, systemów workflow oraz cyfrowych usług serwisowych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.