Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Mistrzowskie oklejanie z Ikonosem

Mistrzowskie oklejanie z Ikonosem

5 czerwca, tuż przed nadejściem sezonu letniego, w opolskiej siedzibie Atrium Centrum Ploterowe miało miejsce kolejne szkolenie z car wrappingu. Przez kilka lat trwania tego cyklu w szkoleniach wzięło udział kilkuset uczestników.

Wzorem poprzednich szkoleń „Aplikacje samochodowe od A do Z”, na czerwcowe oklejanie złożył się część teoretyczną i praktyczna, prezentacyjno-warsztatowa. Specjalistyczne prelekcje poprowadzili specjaliści z działu mediów firmy Atrium. Uczestnicy zapoznali się z procesem produkcji i cechami folii kalandrowanych oraz wylewanych; została omówiona budowa poszczególnych materiałów, sposób ich produkcji, rodzaje aplikacji, właściwości chemiczne i fizyczne oraz różnice między nimi. Drugi wykład dotyczył procesu oklejania pojazdów w ujęciu teoretycznym: dziewięciu etapów towarzyszących tej czynności. Wyszczególniono następujące kroki: wybór folii, przygotowanie projektu, przystosowanie projektu na dany pojazd, zatwierdzenie projektu, wykonanie wydruków, laminowanie, przygotowanie pojazdu do aplikacji, nakładanie i zdejmowanie folii. Dwa ostatnie etapy zostały zaprezentowane w części pokazowej i warsztatowej.
Na warsztatach prowadzonych przez wicemistrzów Polski w car wrappingu – firmę Media Target – pokazano system oklejania pojazdów Ikonos Cast System, w którego skład wchodzą folia wylewana Ikonos ProfiCast i laminat Ikonos ProfiLam. System ten zapewnia nieograniczone możliwości, jeżeli chodzi o to, co będzie widoczne na pojeździe. Taka forma reklamy na pojazdach firmowych jest zauważalna zarówno dla użytkowników dróg, jak i dla pieszych. Ikonos Cast System chroni również lakier przed warunkami atmosferycznymi, produktami chemicznymi, myjniami szczotkowymi, zadrapaniami, drobnymi kamykami i przed wybielającym działaniem promieni słonecznych. Daje on możliwość częstej zmiany reklamy, bez potrzeby kosztownego przemalowania karoserii. Folię można łatwo usunąć z pojazdu wraz z końcem kampanii, pojazdowi zostanie przywrócony pierwotny wygląd, bez pozostawienia śladów po kleju.
Samą folię ProfiCast różni od innych folii wylewanych wydłużony czas pozycjonowania w trakcie aplikacji. Można ja układać do 30 minut. Inną ważną jej cechą jest doskonałe aplikowanie na głębokich przetłoczeniach karoserii. Ikonos ProfiCast umożliwia także wysokojakościowy zadruk dowolnym atramentem solwentowym.
Najważniejszym punktem spotkania była część praktyczna. Zaprezentowano możliwości, jakie daje Ikonos Cast System. Wyjaśnione i pokazane zostały wszelkie niuanse, które towarzyszą niełatwej sztuce oklejania pojazdów. Po pokazie goście mogli pod okiem mistrzów oklejania własnoręcznie wykonać aplikacje.
Atrium Centrum Ploterowe jest wyłącznym dystrybutorem Ikonos Cast System w Polsce.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.