Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Nowe plotery Artemis zadebiutowały w Poznaniu

Nowe plotery Artemis zadebiutowały w Poznaniu

Podczas pierwszej edycji targów Reklama 360 swoją polską premierę miały dwa nowe plotery: laserowy Artemis BDR 1309X oraz tnący Artemis 1300. Z kolei plotery drukujące reprezentował ekosolwentowy 1601 HL. Dystrybutorem urządzeń jest Atrium Centrum Ploterowe.

Jak podaje dystrybutor, marka Artemis jest coraz bardziej rozpoznawalna w Polsce i Europie. Portfolio Artemis obejmuje wyselekcjonowane urządzenia o najwyższym współczynniku jakości do ceny oraz najszybszym zwrotem z inwestycji (ROI). Na polskim rynku najbardziej popularne są: ekosolwentowy 1601H/HL i twardosolwentowy KM 3200.
W tym roku portfolio urządzeń Artemis rozszerzyło się m.in. o plotery tnące, plotery laserowe, plotery termiczne, plotery UV, systemy suszące, systemy nawijające, zgrzewarki do banerów i wyposażenie dodatkowe.
Nowość, Artemis BDR 1309X, to wszechstronny ploter laserowy wszechstronny ploter wyposażony w laser CO2 chłodzony wodą. Wyposażony jest w dwa stoły. Pierwszy, automatycznie regulowany, o strukturze plastra miodu, przeznaczony jest do cięcia twardych i lekkich materiałów typu: papier, skóra, itd. Drugi stół, uzbrojony w metalowe poprzeczki umożliwia cięcie i grawerowanie większych materiałów, takich jak pleksi, drewno, szkło, kamień, itd.
Drugi nowy ploter to ekonomiczny Artemis 1300, o solidnej, aluminiowo-stalowej konstrukcji gwarantującej stabilną pracę i dokładne cięcie. Ploter wyposażony jest w wysokiej jakości rolki dociskowe zapewniające precyzyjne prowadzenie nawet najdłuższych i najgrubszych folii. Artemis 720 wyposażony jest w elektroniczny panel sterowania z wyświetlaczem. Ploter wykorzystuje algorytmy kompensacji i wygładzania krawędzi. Duży nacisk noża umożliwi cięcie najgrubszych folii.
Popularny ploter ekosolwentowy Artemis 1601HL, jak podaje dystrybutor, cechuje się parametrami w niczym nie odbiegającymi od możliwości maszyn europejskich i japońskich. Jego wysoka jakość została potwierdzona na targach poligraficznych i fotograficznych w całej Europie. Za wysoką jakością drukarki 1601HL stoi nowa, piezoelektryczna głowica DX7. Posiada ona 1440 dysz w konfiguracji: 8 rzędów po 180 dysz, co umożliwia zadruk w rzeczywistej rozdzielczości 1440 dpi. Pod względem wydajności, Artemis 1601HL może konkurować z droższymi rozwiązaniami. Maksymalna produktywność drukarki to prawie 20 m2/h. W trybie „precyzyjnym” druk odbywa się z prędkością 12,6 m2/h, a w jakości „fotograficznej” – do 8,5 m2/h. Podane prędkości są rzeczywiste i nie odbiegają od prędkości drukarek uznanych producentów.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.