Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / O ekotransformacji opakowań na konferencji Modern Packaging

O ekotransformacji opakowań na konferencji Modern Packaging

Z inicjatywy Polskiej Izby Opakowań, w trakcie targów Warsaw Pack (3–5 marca 2020 r.) zorganizowana zostanie konferencja pt. „Modern Packaging – ekotransformacja opakowań – wizja 2030”. Organizatorem spotkania jest Centrum Innowacji i Rzeczoznawstwa Oddziału Warszawskiego SIMP przy współudziale Polskiej Izby Opakowań, targów Warsaw Pack oraz Polskiej Izby Odzysku i Recyklingu Opakowań. Celem konferencji, której patronem medialnym jest „Świat DRUKU”, jest omówienie procesu zmian zachodzących w branży opakowań i nakreślenie jej wizji w najbliższych 10 latach.

W trakcie spotkania omówione zostaną najbardziej aktualne zagadnienia związane z nowym „ładem opakowaniowym”, którego genezą są regulacje dotyczące ograniczenia stosowania opakowań z tworzyw sztucznych, produkowanych z surowców kopalnych, oraz regulacje dotyczące gospodarki opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Będzie również mowa o wadach i zaletach tradycyjnych tworzyw sztucznych, używanych jako materiały opakowaniowe, oraz o perspektywie zastosowania w opakowaniach alternatywnych tworzyw sztucznych z surowców odnawialnych (biopolimerów).

Wśród tematów znajdą się: przewidywane zmiany w systemie gospodarki odpadami opakowaniowymi; teoria i praktyka w stosowaniu zmian prawnych i regulacji w kontekście dyrektywy o jednorazowych tworzywach sztucznych (SUP single-use plastic); prawidłowe znakowanie opakowań, w tym biokompozytów, związane z aspektami środowiska – czego należy unikać?; tworzywa sztuczne z surowców kopalnych w zastosowaniach do produkcji opakowań – wróg czy szansa?; tworzywa biodegradowalne – szansa rozwoju czy widmo zagrożenia?; różne grupy materiałów do wytwarzania opakowań zgodnych z wytycznymi GOZ.

Konferencja odbędzie się w dniu 3 marca na terenie targów Warsaw Pack (Ptak Warsaw EXPO, al. Katowicka 62, Nadarzyn k. Warszawy). Rozpoczęcie o godz. 11.30, rejestracja od godz. 11.00.

Udział w konferencji jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji. Formularz do rejestracji uczestnictwa znajduje się na stronie www.modern-packaging.pl. Dodatkowych informacji udziela Krzysztof Niczyporuk (niczyporuk.krzysztof@gmail.com; tel. 691 088 597).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Trioplast Nyborg inwestuje w wielkoformatową maszynę fleksograficzną Evo XG 8 LR, przeznaczoną do zadruku folii polietylenowych o maksymalnej długości zadruku 1.400 mm oraz maksymalnej szerokości 1.650 mm. Ta przeznaczona do produkcji dużych nakładów opakowań przemysłowych maszyna ma rozpocząć pracę w drugim kwartale 2021 r.

Firma Mimaki Europe, producent drukarek atramentowych i systemów tnących, poinformowała o mianowaniu Takahiro Hirakiego na stanowisko dyrektora zarządzającego. W tej roli zastąpił Yuji Ikedę.

Firma Trotec, jak co roku, zapowiada swoją obecność na 12. edycji targów FestiwalDruku.pl, która odbędzie się już w dniach 9–10 września br. w Expo XXI Warszawa. Na stoisku firmy będzie można przetestować wybrane systemy laserowe i porozmawiać o materiałach grawerskich, oraz – przede wszystkim – zapoznać się z ofertą firmy, w tym z nowościami.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.