Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Pierwsze warsztaty z oprogramowania ONYX

Pierwsze warsztaty z oprogramowania ONYX

2 czerwca br. w Opolu miało miejsce pierwsze teoretyczno-praktyczne szkolenie z oprogramowania RIP – ONYX 12. Szkolenie to, zorganizowanie przez polskiego dystrybutora oprogramowania Onyx, przyciągnęło kilkunastu uczestników z różnych zakątków Polski, którzy chcieli podnieść swoje umiejętności obsługi Onyxa. Można było dowiedzieć się o współpracy drukarki wielkoformatowej z ploterem tnącym, poznać nowe praktyczne umiejętności samego RIP-a i poznać zaawansowane produkty z rodziny Onyx, jak np. Thrive.

„Sportowy samochód bez mistrza kierownicy jest jak ploter bez zaawansowanego oprogramowania RIP. Wraz z ploterami Mutoh ValueJet od lat dostarczamy oprogramowanie ONYX – mówi Michał Pytel z działu ploterów Atrium Centrum Ploterowe. „Dlatego otwieramy nowy cykl szkoleń, na których przekażemy nasza wieloletnią wiedzę i doświadczenie z wykorzystaniem najnowszej, 12 wersji Onyxa.
Dwunastą wersję Onyxa od poprzedniej zdecydowanie odróznia większa prędkość ripowania pliku na tym samym sprzęcie. W zależności od wielkości i rodzaju pliku, proces przetwarzania pliku jest od dwóch do pieciu razy szybszy. Onyx blisko współpracuje z firmą Adobe, przez co zwiększono możliwości nowej wersji silnika RIP poprzez implementację 64-bitowego Adobe RIP Print Engine 3.6 oraz JAWS RIP 3.1.
Na prędkość i wydajność niemały wpływ ma środowisko, w którym zainstalowane jest oprogramowanie. Nowy ONYX 12 w pełni wykorzystuje 64-bitowe możliwości systemów Windows 10, Windows 8 i Windows 7, m.in. szybkie przetwarzanie dużych i skomplikowanych plików, bardzo szybkie ich przenoszenie i otwieranie. ONYX 12 w sposób maksymalny wykorzystuje platformę sprzętową i programową.
Nowy interfejs Onyxa jest jeszcze bardziej intuicyjny. Producent oprogramowania wsłuchał się w opinie użytkowników i solidnie odrobił „zadnie domowe”. Operator ma teraz możliwość dostosowania każdej kolumny, gdzie wprowadzono miniaturowy podgląd prac. Efektem tego jest szybka praca z nowym podglądem plików, szaro-białe wiersze i wyróżnione kolumny. Za pomocą jednego kliknięcia mamy dostęp do: materiału, trybu druku, rozmiaru czy układania. Stały podgląd aktywnej drukarki i jej zadań również ułatwia pracę operatora czy grafika. Nowy Onyx to także nowe okno „zadania”, w którym przedstawiono w czytelny sposób szczegóły pliku, odwzorowania kolorów i zastosowanych wykończeń.
Onyx 12 oferowany jest w 3 wersjach: RipCenter, PosterShop, ProductionHosue różniące się zestawem dostępnych narzędzi, funkcji, obsługiwanym sprzętem.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.