Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Plotery Mutoh podbiły targi Fespa

Plotery Mutoh podbiły targi Fespa

Ogromnym zainteresowaniem podczas targów Fespa Digital 2016 w Amsterdamie cieszyły się japońskie plotery marki Mutoh. Innowacje i premiery – tym zachwycali się odwiedzający.

„Mutoh to znany z innowacji producent, który od lat wyznacza trendy w druku wielkoformatowym. Nie inaczej było na tegorocznej Fespie, gdzie zaprezentował swoje najnowsze drukarki serii ValueJet pracujące w różnych technologiach druku. Nie zabrakło także premier – był nią Mutoh ValueJet 1604X” – mówi Michał Pytel z działu ploterów Atrium Centrum Ploterowe – polskiego dystrybutora urządzeń firmy Mutoh.
Na Fespie swój debiut zaliczyła nowa drukarki w rodzinie ValueJet „X”. Model 1604X to ekonomiczny wariant topowych drukarek 1624X i 1638X o szerokości 1,62 metra. Nowy ploter wyposażony jest w technologie firmy Mutoh, takie jak Intelligent Interweaving (druk rozmytym rastrem bez paskowania) i Variable Dot (druk zmienną wielkością kropli).
„Mutoh ValueJet 1604X drukuje niezmiennie w takiej samej, wysokiej jakości, do jakiej przyzwyczajeni są użytkownicy ploterów tej serii. Na pokładzie nie zabrakło systemy nawijającego o udźwigu roli do 30 kg” – mówi Michał Pytel z Atrium.
Drukarka, została zaprojektowana i produkowana jest w Japonii. Wyposażona jest w nowoczesną głowicę piezoelektryczną generującą krople atramenty z zakresu od 3.5 do 21 pl (Variable Dot).
„Ploter może drukować sprzedawalne wydruki w prędkości 11,5 m2/h. Maksymalna produktywność urządzenia w jakości banerowej to 16 m2/h”.
Mutoh ValueJet 1604X przeznaczony jest do druku różnego rodzaju grafik aplikowanych wewnątrz i na zewnątrz (banerów, plakatów, grafik samochodowych, grafiki wystawienniczych i sklepowych), jak również naklejek, etykiet, obrazów, dekoracji.
VJ-1604X to ploter korzystający z najnowszych atramentów firmy Mutoh – certyfikowanych przez EUROFINS tuszów Mutoh UMS. Są to w pełni ekologiczne farby pozwalające stosować wydruki we wnętrzach, spełniające surowe wymagania ekologiczne i mające pisemny certyfikat Indoor Air Comfort.
Na stoisku firmy Mutoh można było zobaczyć także: najszybsze modele ValueJet 1624X, ValueJet 1638X, sublimacyjnego ValueJeta 1638 TX, „koszulkowca” VJ-405 GT oraz biurkowy ploter LED-UV ValueJet 426 UF do druku na gadżetach, panelach, elektronice, tabliczkach itd.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.