Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Spektrofotometr i1Pro 2 firmy X-Rite z nagrodą iF

Spektrofotometr i1Pro 2 firmy X-Rite z nagrodą iF

Firma X-Rite Inc. poinformowała, że stworzony przez nią spektrofotometr i1Pro 2 otrzymał prestiżową, międzynarodową nagrodę 2013 iF Product Design. Zaprojektowany na nowo w ubiegłym roku spektrofotometr stanowi część profesjonalnego pakietu rozwiązań do zarządzania barwą i1.

Przez 60 lat nagrody iF, przyznawane za design produktów, stały się rozpoznawalnym i cenionym wyróżnieniem międzynarodowym, zaś symbol iF oznacza dziś rozwiązania charakteryzujące się niezwykłymi osiągnięciami pod względem projektu. Spektrofotometr X-Rite i1Pro 2 został wybrany z ponad trzech tysięcy produktów zgłoszonych w najnowszej edycji konkursu przez firmy z całego świata. Po uzyskaniu w ubiegłym roku innej międzynarodowej nagrody – Red Dot Design – jest to już drugie prestiżowe wyróżnienie branżowe dla urządzenia i1Pro 2.
Przy ocenie zgłoszonych produktów jury konkursowe wzięło pod uwagę następujące kryteria: jakość projektu, wykończenie, dobór materiałów, poziom innowacji, wpływ na środowisko naturalne, funkcjonalność, ergonomię, aspekty wizualne, bezpieczeństwo, wartość marki oraz uniwersalność projektu.
Nagrodzony spektrofotometr stanowi część oferowanych przez X-Rite pakietów i1 Basic Pro 2 oraz i1 Publish Pro 2, bazujących na zaawansowanej, nowej technologii i oprogramowaniu. Spektrofotometr drugiej generacji i1Pro 2 to, zdaniem producenta, najbardziej dokładne i przyszłościowe narzędzie do profilowania dostępne dziś na rynku, uwzględniające trzy warunki pomiarów w ramach jednego urządzenia. Chodzi o najczęściej stosowane oświetlenie M0 (standardowy iluminant A), stosowane od niedawna oświetlenie M1 (iluminant D50) oraz M2 (znany też pod nazwą UV-cut).
„Jesteśmy zaszczyceni faktem otrzymania nagrody iF za nasz nowo zaprojektowany spektrofotometr i1Pro 2 – mówi Frank Maeder, menedżer produktu X-Rite odpowiedzialny za rozwiązania z serii i1. – Nagrodzone za wysoką jakość designu, urządzenie i1Pro 2 dostarcza profesjonalistom z dziedziny koloru z całego świata narzędzi pozwalających na uzyskanie niezwykle ważnych standardów kolorystycznych. Autorami designu są współpracujący z nami, niezwykle utalentowani projektanci – Guido Franzke i Detlef Fischer z firmy formmodul”.
Certyfikat potwierdzający otrzymanie nagrody iF zostanie wręczony przedstawicielom XiRite i formmodul podczas uroczystego wieczoru, organizowanego 22 lutego br. w muzeum „BMW Welt” w Monachium i odbywającego się w ramach „Munich Creative Business Week”. Spektrofotometr i1Pro 2 będzie również częścią specjalnej ekspozycji podczas targów CeBit w Hanowerze (5–9 marca br.), a nieco później zostanie wystawiony w muzeum designu IF, znajdującego się w nowej portowej dzielnicy Hamburga. Urządzenie będzie można jednocześnie zobaczyć na internetowej ekspozycji iF (dostępnej pod adresem http://ehxibition.ifdesign.de/index_en) oraz w wydanej przez organizację iF specjalnej księdze, prezentującej nagrodzone rozwiązania.
Bazujący na sukcesie spektrofotometru X-Rite i1Pro (który stał się w ciągu ostatniej dekady standardem branżowym) nowy i wzbogacony model i1Pro 2 został zaprojektowany na nowo w taki sposób, by zapewnić użytkownikom jeszcze wyższy poziom dokładności pomiarów, wszechstronności, ergonomii i funkcjonalności. W połączeniu z niedawno wprowadzonym na rynek oprogramowaniem do profilowania i1Profiler v 1.4, będącym owocem bogatych doświadczeń firmy X-Rite, nowy pakiet i1Pro 2 składa się z czterech różnych produktów. Wychodzą one naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom firm z segmentów fotografii cyfrowej, prepressu, druku cyfrowego i wydawniczego. Jak zapewnia producent, każdy z nich stanowi wyjątkową wartość w niezwykle atrakcyjnej cenie.
Nowy spektrofotometr oferuje m.in. nowe rozwiązanie iluminantu, pozwalające na uzyskanie trzech standardowych warunków oświetlenia (ISO 13655 M0: Tungsten; ISO 13655 M1: D50 oraz ISO 13655 M2: UV-cut) oraz optyczną kompensację jasności (OBC), bez konieczności wymiany filtra czy zastosowania dodatkowego urządzenia.
Rozbudowana funkcja kompensacji wpływu wybielaczy optycznych pozwala na bardziej dokładne profilowanie (przy użyciu trybów Tungsten oraz UV/LED) w oparciu o współcześnie stosowane podłoża drukowe. Dzięki niej użytkownicy mogą w bardziej wiarygodny sposób przewidzieć wygląd barw wydrukowanych na podłożu zawierającym wybielacze optyczne, biorąc pod uwagę różne warunki oświetlenia – wszystko przy użyciu jednego, ręcznego urządzenia.
Wbudowany czujnik detekcji pozycji umożliwia precyzyjny proces skanowania nawet w przypadku specjalnych podłoży i drukarek, oferujących niską rozdzielczość. Pozwala bowiem na pomiar pasków kolorystycznych o rozmiarze minimalnym 7 mm w trybie ręcznym, zapewniając jednocześnie podwójny pomiar w warunkach OBC, M1 i M2. Nowa dioda LED informuje użytkownika o przebiegu procesu pomiaru i dostarcza informacji o statusie urządzenia, znacznie poprawiając komfort pracy. Nowy, ergonomiczny projekt spektrofotometru zwiększa funkcjonalność, elastyczność, czystość, bezpieczeństwo i poprawia warunki przechowywania i1Pro 2.
Firma X-Rite zadbała także o wyższą stabilność temperatury i wyższy poziom jasności, poprawiające pomiary w świetle emitowanym. W efekcie urządzenie pozwala na niezwykle dokładną kalibrację i profilowanie monitorów i projektorów. Wbudowana, nowa technologia kalibracji opartej na długościach fali pozwala na przeprowadzenie samodiagnozy optycznego odchylenia w odniesieniu do czujnika podczas kalibracji bieli (dodatkowo dostępne są funkcje automatycznej korekty i powiadomień).
Jak zapewnia producent, konserwacja i ochrona nowego spektrofotometru jest łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Podobnie rzecz się ma z bezpieczeństwem samej inwestycji. Samoczyszcząca szybka chroniąca układ pomiarowy i pokrywa systemu kalibracji zapewniają dodatkową ochronę przez kurzem i brudem.
Nowe rozwiązania do zarządzania barwą i1Pro 2 są dostępne poprzez internetowy sklep firmy X-Rite (dla rynku północnoamerykańskiego) oraz za pośrednictwem globalnej sieci resellerów i autoryzowanych dystrybutorów firmy X-Rite.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.