Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Sukces projektu opakowań Metsä Board

Sukces projektu opakowań Metsä Board

Firma Metsä Board poinformowała, że projekty opakowań nowej serii herbat T2 Mini Fruit Tea zdobyły prestiżową nagrodę honorową podczas 28 gali Hong Kong Print Awards w kategorii opakowań papierowych. Przy ponad 1000 zgłoszeń i 200 uczestniczących przedsiębiorstwach zespół projektantów Metsä Board w Szanghaju musiał zastosować innowacje konstrukcyjne i wizualne, aby wyróżnić się z tłumu.

Projekty wyraźnie odzwierciedlają nowe smaki herbat T2 Mini Fruit Tea. Każdy smak jest dostarczany w pudełeczku o kształcie określonego owocu. Dostępne smaki to między innymi pieczone banany, sorbet arbuzowy, tureckie jabłko i brzoskwinia. Kartoniki o niespotykanym kształcie wyposażono również w nietypowy i przyciągający uwagę mechanizm otwierania.
Nadruki wykonano na odwrotnej stronie tektury Metsä Board Carta Solida 250 g/m², wyprodukowanej z pierwotnych mas włóknistych. Celowo wybrano stronę niepowlekaną, aby przywołać naturalne wrażenie kontaktu z owocami i uzyskać miękkość powierzchni. Zastosowany materiał umożliwia uzyskanie żywych kolorów elementów graficznych oraz sztywnej i wytrzymałej konstrukcji opakowania, które poradzi sobie w transporcie i na półce sklepowej.

Gala Hong Kong Print Awards jest jedną z najważniejszych ceremonii wręczania nagród w Hongkongu, podczas której przyznawane są wyróżnienia dla najlepszych firm w branży drukarskiej, wydawniczej i projektowej. Nowe „owocowe” projekty opakowań otrzymały nagrodę honorową podczas gali, która odbyła się 5 grudnia w hotelu Kowloon Shangri-La.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Jak co roku w grudniu Instytut Pantone ujawnił wytypowany przez zespół ekspertów wiodący kolor nadchodzącego roku. W 2023 r. dominować będzie Viva Magenta (18-1750) – wibrujący odcień przygaszonej czerwieni, który łączy zarówno ciepłe, jak i zimne tony. To kolor „odważny, potężny i wzmacniający”, emanujący radością, zachęcający do eksperymentowania i wyrażania siebie bez ograniczeń; jego żywiołowość ma zapowiadać radosny czas, szczególnie w odniesieniu do ostatnich, dość trudnych lat.

W dn. 15–17 listopada 2022 r. w przestrzeniach wystawienniczych Ptak Warsaw Expo odbyła się ósma edycja Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile. To jedyna tego typu wystawa w Polsce, stanowiąca platformę do pozyskiwania i wymiany kontaktów biznesowych, zwiększania potencjału organizacyjnego firm i budowania rozpoznawalności marki na rynku tekstylnym.

Europejskie Stowarzyszenie Branży Etykiet Samoprzylepnych FINAT podało dane dotyczące stanu europejskich rynków etykiet samoprzylepnych w 3. kwartale 2022 r. Z informacji tej wynika, że w tym okresie popyt na materiały etykietowe w Europie znacznie wzrósł po słabej pierwszej połowie roku – co było spowodowane niedoborami papieru wynikającymi z przedłużającego się strajku w Finlandii. W całym okresie pierwszych trzech kwartałów europejski przemysł etykietowy odnotował skromny wzrost o 1,7% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.