Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Sukces projektu opakowań Metsä Board

Sukces projektu opakowań Metsä Board

Firma Metsä Board poinformowała, że projekty opakowań nowej serii herbat T2 Mini Fruit Tea zdobyły prestiżową nagrodę honorową podczas 28 gali Hong Kong Print Awards w kategorii opakowań papierowych. Przy ponad 1000 zgłoszeń i 200 uczestniczących przedsiębiorstwach zespół projektantów Metsä Board w Szanghaju musiał zastosować innowacje konstrukcyjne i wizualne, aby wyróżnić się z tłumu.

Projekty wyraźnie odzwierciedlają nowe smaki herbat T2 Mini Fruit Tea. Każdy smak jest dostarczany w pudełeczku o kształcie określonego owocu. Dostępne smaki to między innymi pieczone banany, sorbet arbuzowy, tureckie jabłko i brzoskwinia. Kartoniki o niespotykanym kształcie wyposażono również w nietypowy i przyciągający uwagę mechanizm otwierania.
Nadruki wykonano na odwrotnej stronie tektury Metsä Board Carta Solida 250 g/m², wyprodukowanej z pierwotnych mas włóknistych. Celowo wybrano stronę niepowlekaną, aby przywołać naturalne wrażenie kontaktu z owocami i uzyskać miękkość powierzchni. Zastosowany materiał umożliwia uzyskanie żywych kolorów elementów graficznych oraz sztywnej i wytrzymałej konstrukcji opakowania, które poradzi sobie w transporcie i na półce sklepowej.

Gala Hong Kong Print Awards jest jedną z najważniejszych ceremonii wręczania nagród w Hongkongu, podczas której przyznawane są wyróżnienia dla najlepszych firm w branży drukarskiej, wydawniczej i projektowej. Nowe „owocowe” projekty opakowań otrzymały nagrodę honorową podczas gali, która odbyła się 5 grudnia w hotelu Kowloon Shangri-La.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na skokowe podwyżki cen papieru narzekają nie tylko wydawcy prasowi – odczuwają je także firmy z branży reklamy zewnętrznej oraz reklamodawcy. Jak w rozmowie z portalem wirualnemedia.pl podkreśla Marcin Stan z zarządu Cityboard Media, drożeje też prąd i paliwo, więc koszty kampanii idą w górę, a przy obecnym poziomie inflacji nie ma ekonomicznej możliwości, aby ceny usług outdoorowych pozostały w miejscu.

Drukarnia Etilab z Żor, specjalizująca się w cyfrowej produkcji wysokoprzetworzonych etykiet samoprzylepnych, zwiększyła możliwości produkcyjne dzięki inwestycjom. W 2021 r. podwojono prędkość pracującej w zakładzie od czterech lat 5-kolorowej suchotonerowej maszyny Xeikon 3030 z kolorem białym, podwyższając ją do modelu 3300, a także zakupiono nową linię wykańczającą DC350 tej samej marki.

Europejski Związek Producentów Kartonów i Pudełek Składanych Pro Carton poinformował, że otwarto publiczne głosowanie w dwóch europejskich konkursach na zrównoważony projekt opakowania z tektury – European Carton Excellence Award i przeznaczonym dla młodych twórców Pro Carton Young Designer Award. Głos można oddać do 26 sierpnia br. Finał konkursu zaplanowano 15 września podczas uroczystej gali w Krakowie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.