Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Sun Chemical na targach Andigráfica 2015

Sun Chemical na targach Andigráfica 2015

W dniach 2–5 czerwca w centrum konferencyjnym Corferias w Bogocie (stolicy Kolumbii) odbędą się targi Andigráfica 2015. Jednym z wystawców będzie firma Sun Chemical, która zaprezentuje swoje rozwiązania dedykowane dla branży opakowań. Jej menedżer produktu, odpowiedzialny za rynek druku arkuszowego – Bernhard Fritz, weźmie udział w towarzyszącej wystawie konferencji, zaplanowanej na 4 czerwca.

Jak wynika z zapowiedzi organizatorów, konferencja będzie w dużej mierze poświęcona rozwiązaniom o niskim stopniu migracji, zapobiegającym przenikaniu farb i podłoży drukowych w pakowaną żywność, leki czy wyroby tytoniowe. Wśród zagadnień poruszanych podczas spotkania znajdą się również kwestie zgodności tego typu rozwiązań z najbardziej restrykcyjnymi, globalnymi standardami: Plastics Implementing Measure, REACH, Dyrektywą Unii Europejskiej ds. materiałów plastikowych oraz Swiss Ordinance.
Bernhard Fritz podczas swojej prezentacji skupi się na metodach, dzięki którym drukarnie i właściciele marek mogą sprostać lokalnym i globalnym regulacjom prawnym dotyczącym podłoży drukowych, mających kontakt z żywnością. Z uwagi na miejsce i charakter targów wystąpienie będzie w dużej mierze odnosić się do standardów i przepisów obowiązujących w Kolumbii i innych krajach Ameryki Łacińskiej.
„Sun Chemical jest jednym z liderów w zakresie wprowadzania najlepszych praktyk w odniesieniu do opakowań drukowanych na żywność. Firma posiada w swojej ofercie materiały przeznaczone dla firm je produkujących: farby, powłoki i kleje, stworzone z myślą o możliwie najniższym stopniu migracji – mówi Fernando Tavara, prezes Sun Chemical Latin America. – Naszym priorytetem jest ścisła współpraca z klientami i wspieranie ich w osiąganiu wytyczonych celów, m.in. pod względem realizowanej polityki zrównoważonego rozwoju czy też dodatkowych działań zabezpieczających opakowania przez przenikaniem farb do żywności. Podczas targów Andigráfica pokażemy, jak w sposób praktyczny pomagają one w osiągnięciu właściwych rezultatów, m.in. pod względem zgodności z obowiązującym prawem”.
Targi będą dla firmy Sun Chemical okazją do zaprezentowania jej szerokiego portfolio rozwiązań dedykowanych dla branży opakowań. Wśród promowanych przez nią produktów znajdą się m.in. serie farb SunPak LMQ i SunPak FSP, dedykowane na rynek opakowań żywnościowych i farmaceutycznych, w przypadku których istnieje ryzyko, że komponenty materiałów wykorzystanych do ich produkcji mogą przenikać do samego produktu lub otoczenia. Obie serie farb cechuje niski poziom zapachowości i migracji, dzięki czemu – jak zapewnia producent – stanowią one uniwersalne rozwiązanie dla właścicieli marek i firm przetwórczych poszukujących optymalnych materiałów eksploatacyjnych wykorzystywanych do wytwarzania opakowań na żywność, lekarstwa i wyroby tytoniowe.
Według producenta rozwiązanie oferowane przez Sun Chemical łączy w sobie zaawansowane receptury chemiczne, procedury przygotowania maszyny drukującej do jego zastosowania, przewodnik w zakresie druku offsetowego oraz pełne wsparcie analityczno-techniczne pozwalające firmom przetwórczym na sprostanie nawet najtrudniejszym wymaganiom rynkowym. Drukarnie i właściciele marek mogą również skorzystać z dostępnego nieodpłatnie pod adresem http://www.sunchemical.com/low-migration-inks-and-coatings specjalnego przewodnika po najlepszych praktykach w zakresie produktów o niskim stopniu migracji.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.