Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Xeikon Café zaprasza

Xeikon Café zaprasza

W dniach od 10 do 12 marca firma Xeikon organizuje kolejne spotkanie w ramach Xeikon Café w swoim Manufacturing and R&D Center w Lier koło Antwerpii, Belgia. To największe tego typu wydarzenie roku w obszarze druku cyfrowego, unikalna okazja, by wyrobić sobie własne zdanie na temat możliwości cyfrowej produkcji. Przeznaczone jest dla drukarzy i przetwórców: opakowań/tektury, etykiet samoprzylepnych, etykiet IML i etykiet HeatTransfer.

Oprócz pokazów druku na sześciu maszynach równocześnie będą demonstrowane urządzenia do obróbki po druku, goście będą też mieli okazję zapoznać się z materiałami eksploatacyjnymi i oprogramowaniem otwierającym nowe możliwości. Wszystko to dzięki zaangażowaniu parterów Xeikon z grupy Aura – to dzięki nim omówiona zostanie całość zagadnień związanych z produkcją.
Zaprezentowane zostaną rozmaite aplikacje, łączące jednocześnie różne technologie – przygotowania i produkcji z wykorzystaniem zmiennych danych, dynamicznych numeracji, systemów MIS. Będą to m.in. etykiety na wino, etykiety na produkty spożywcze i kosmetyki, etykiety peel & reveal, itd., opakowania kartonowe o ekskluzywnym wyglądzie, jak też z naniesionymi zabezpieczeniami służącymi ochronie marki. W zakresie obróbki po druku będą pokazane linie firmy GM, ABG, unikalna technologia cyfrowego foliowania firmy Kurz, kilka rodzajów laserowego i konwencjonalnego wykrawania.
Można będzie zobaczyć zestaw do zadruku tektury, z lakierowaniem wybiórczym w linii i automatycznym odrzucaniem wadliwych arkuszy oraz wykładaniem w duże stosy. Offline pracować będzie urządzenie do wykrawania Bograma, a zainteresowani obejrzą rezultaty laserowego wykrawania firmy Highcon.
Jedną z ciekawych prac będzie również jednoczesny dwustronny zadruk broszur na podłożu 40 g, z pełną obustronną inspekcją przy użyciu kamer.
Oprócz pokazów praktycznych odbędą się prezentacje, warsztaty i debaty podzielone pod kątem technologii bądź typu biznesu:
- Infortrends – o tendencjach w branży
- C&P Packaging – praktyczny przykład sprzedaży opakowań z tektury przez internet
- CS labels – o transformacji z drukarni flekso w drukarnię w pełni cyfrową
- Idtec – przegląd rozwiązań do druku zabezpieczeń
- KANdesign – automatyzacja druku etykiet chemicznych z dużą ilością opisów
- Finat – aktualna sytuacja i rozwój rynku etykiet
- i wiele innych, przedstawiających nieszablonowe pomysły czy np. prawne wymogi dla opakowań.
Ten sam program będzie powtórzony każdego dnia, więc uczestnicy mogą wybrać termin, który najbardziej im odpowiada. Wstęp bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja online na stronie:
http://www.xeikoncafe.com/registration-form---xeikon-cafeacute-packaging-innovations-2015.html

Organizator zachęca do jak najszybszej rejestracji, liczba miejsc jest ograniczona.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Grupa Schumacher Packaging, producent opakowań z tektury falistej i litej, planuje wdrożenie największego programu inwestycyjnego od momentu powstania przedsiębiorstwa w 1948 r. Do 2025 r. firma zainwestuje ok. 700 mln euro, z czego 300 mln euro w samych Niemczech.

19 listopada br. firma Koenig & Bauer zorganizowała w swojej siedzibie w Radebeul kolejny w tym roku Dzień Otwarty dla drukarń z Polski, tym razem reprezentujących segment akcydensowy (o spotkaniu dla drukarń opakowaniowych pisaliśmy TUTAJ). Główną atrakcją wydarzenia, na które złożyły się część konferencyjna i pokazy w Centrum Technologicznym, była pełnoformatowa maszyna arkuszowa – Rapida 106X i realizowana z jej udziałem produkcja autonomiczna.

Drukarnia Colours Factory jako pierwsza firma w Polsce i druga na świecie wdrożyła w 3. kwartale br. nowy system CtP firmy Agfa Offset, obejmujący wielkoformatową naświetlarkę Avalon N24-90XT oraz podajnik umożliwiający bezpośrednią obsługę palet – Skid Loader (to z kolei trzecie tego typu rozwiązanie w skali globalnej). Umowa pomiędzy obiema firmami uwzględnia też kontrakt płytowy, na bazie którego Agfa Offset stała się dostawcą materiałów wykorzystywanych przez drukarnię we wszystkich pracujących tu naświetlarkach CtP.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.