Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Za nami Warsztaty z Profesjonalistami

Za nami Warsztaty z Profesjonalistami

W dn. 20 kwietnia br. w Laboratorium Druku Atrium i Ikonos w Opolu odbyły się Warsztaty z Profesjonalistami. Jak podkreśla organizator, wydarzenie okazało się dużym sukcesem – wzięło w nim udział ponad 70 osób z całej Polski, zarówno szukających sposobów na rozwinięcie swojej działalności, jak i stawiających pierwsze kroki w biznesie. Dla gości przygotowano profesjonalne pokazy maszyn wielkoformatowych przeznaczonych dla dużych i małych drukarń, agencji reklamowych, branży marketingowej, poligraficznej, tekstylno-odzieżowej i wnętrzarskiej.

Wysoka frekwencja oraz zaangażowanie prowadzących Warsztaty specjalistów z firmy Atrium oraz Ikonos, a także zaproszonych ekspertów z branży reklamowej, przełożyły się na serię inspirujących prezentacji, spotkań i rozmów. Uczestnicy wydarzenia mogli zapoznać się z procesem druku wielkoformatowego oraz m.in. z najnowszymi ploterami eko-żywicznymi Mutoh z certyfikowanymi atramentami, wielkoformatowym druku UV, druku na gadżetach, znakowaniem koszulek, nowymi technikami DTF oraz drukiem termo-transferowym z białym tonerem na folii Forever przy użyciu drukarki OKI PRO8432WT. Można było także zobaczyć proces wydruku naklejek i tapet na certyfikowanych ploterach Mutoh, a następnie ich wycinanie na ploterach tnących Summa F.

Co dokładnie można było zobaczyć na Warsztatach?

 • Trzy wielkoformatowe maszyny LED UV: premierowy Artemis Hybrid LED-UV 220, stołowy ploter LED-UV Mutoh PJ2508UF, hybrydowy ploter EFI Pro 16H.

Artemis Hybrid LED-UV 220

Technologia LED-UV pozwala drukować na materiałach nietypowych, wrażliwych na wysoką temperaturę. Na Warsztatach z Profesjonalistami zaprezentowano proces druku na: szkle, plexi, PCV oraz materiałach rolowych – backlit i banner.

 • Druk małoformatowy LED-UV na gadżetach od A do Z – Mutoh XpertJet 661UF oraz XpertJet 461UF

Druk na gadżetach, tabliczkach znamionowych, a także druk dyplomów to specjalizacja wielu firm, które podzieliły się swoim doświadczeniem z zakresu produkcji trofeów sportowych.

 • Dwa wielkoformatowe plotery z certyfikatem do wnętrz – druk tapet i naklejek na ploterach eko-żywicznych Mutoh XpertJet 1341SR Pro (1.3m) oraz Mutoh XpertJet 1641SR Pro (1.6m)

Warsztaty poprowadzili specjaliści, którzy podzielili się doświadczeniami w wytwarzaniu dekoracji ściennych takich jak: fototapety na wymiar, naklejki naścienne, plakaty, miarki wzrostu, obrazy na płótnie i drewnie z własnej lub wybranej fotografii/grafiki.

 • Plakaty wyborcze na billboardach i banerach - warsztaty przeprowadzono na najlepiej sprzedawanym w Polsce ploterze solwentowym Artemis KM 3204.

Wydruk plakatów i banerów zrealizowano z użyciem plotera solwentowego Artemis, który z racji swojej wydajności, niezawodności i niskich kosztów eksploatacji, znakomicie nadaje się do druku plakatów, bannerów i billboardów wyborczych.

 • Transferowy druk sublimacyjny na tekstyliach - przeprowadzono na najlepiej sprzedawanym w Polsce ploterze sublimacyjnym Mutoh RJ 900.

Firmy używające ploterów Mutoh RJ 900 projektują i sprzedają nadruki na koszulkach i akcesoriach, odzieży sportowej, poduszkach, kubkach, smyczach reklamowych, wszywkach do odzieży, tasiemkach oraz innych artykułach pasmanteryjnych. Bardzo dużą ilość różnych przykładowych realizacji zaprezentowano na warsztatach.

 • Tajniki cięcia laserem, grawerowania i produkcji upominków i gadżetów - warsztaty poprowadzono na laserze Artemis 1309.

Na warsztatach zostały przedstawiony proces cięcia laserem, grawerowania i produkcji upominków z drewna oraz wykonywaniu wysokiej jakości grawerów w sklejce, drewnie, filcu i laminatach. Zaprezentowane zostały eleganckie i ekologiczne gadżety reklamowe jak breloki, podstawki pod telefony, czy portfele magnetyczne.

 • Prezentacje druku na folii Forever – drukarka OKI Pro8432WT

Uczestnicy warsztatów mogli zobaczyć jak niesamowicie można zdobić koszulki i inne przedmioty dzięki systemowi Atrium-Forever.

 • Prezentacje druku na koszulkach z wykorzystaniem plotera DTF

Na Warsztatach zaprezentowano wiele wydruków na różnokolorowych koszulkach w technologii DTF.

Nadruki wykonane tą metodą są odporne na pranie i tarcie, co wraz z łatwością obsługi urządzeń DTF i ekonomicznością wydruków sprawia, że technologia DTF zdaje egzamin u każdego producenta nadruków na tekstyliach – zarówno początkujących, którzy celują w drobniejsze, jednostkowe i spersonalizowane zamówienia, jak i dłużej działających w branży specjalistów i agencji (drukarń) przemysłowych.

 • Prezentacja najnowszych mediów do druku wielkoformatowego od Ikonos.

Wśród zaprezentowanych nowości należy wymienić: flagę satynową dzianinę poliestrową, która nadaje się do wykonania wysokiej jakości flag o błyszczącej powłoce. Quick Stic – łatwą w aplikacji folię z klejem kropelkowym. Folie kolorowe matowe i błyszczące do wycinania na ploterze tnącym. Canvas 100 % bawełniany do zadruku ekosolwentem. Tapety Wall-Art Premium. Folie do zadań specjalnych Brick Stick i aluminium z mocnym klejem przeznaczone na ściany strukturalne, cegły i inne trudne do zakrycia podłoża. Folie decorative, czyli najnowsze wzory popularnych folii do dekoracji szkła.

Zarówno goście, jak i specjaliści z firmy Atrium oraz zaproszeni eksperci podkreślali znaczenie osobistych kontaktów branżowych i dzielenia się praktyczną wiedzą. Kontakty te na pewno zaowocują w przyszłości licznymi instalacjami ploterów oraz zakupem mediów do druku wielkoformatowego pod marką Ikonos, zarówno u nowych, jak i dotychczasowych klientów.

 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.