Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / Kolejne urządzenia z technologią Memjet

Kolejne urządzenia z technologią Memjet

Firma Memjet podczas drupy zaprezentowała swoją technologię na stoiskach i w rozwiązaniach swoich partnerów, prowadziła również demonstracje na żywo urządzeń do druku przemysłowego, komercyjnego i biurowego wyposażonych w głowice Memjet. 4 maja na jej stoisku odbywały się również koktajle prasowe, na których przedstawicielom prasy branżowej prezentowano efekty wysokiej jakości, szybkiego i dostępnego dla każdego użytkownika druku kolorowego.

Len Lauer, prezes i CEO Memjet, powiedział: „Tworząc technologię Memjet mieliśmy przede wszystkim na celu nowe możliwości rozwoju i przekraczania obecnych granic jakości i szybkości druku dla naszych partnerów i, tym samym, otwieranie przed samymi odbiorcami druku nieznanych jeszcze przestrzeni. Po raz pierwszy bierzemy udział w targach drupa i jesteśmy zaszczyceni, że możemy podziwiać efekty wdrożenia naszej technologii w urządzeniach wiodących na rynku poligraficznym przedstawicieli branży, takich jak między innymi Océ, Toshiba TEC, Delphax, Xanté, Colordyne, Astro Machine Corporation czy Lomond. Cieszymy się, że nasza technologia jest wykorzystywana w różnych rozwiązaniach i dla szerokiej gamy aplikacji”.
Rozwiązania Memjet przeznaczone dla wielkoformatowych maszyn inkjetowych wykorzystują technologię Waterfall Printhead, dzięki której w ciągu jednej sekundy głowice natryskują ponad 3 miliardy kropel atramentu. Według zapewnień producenta, tak wysoka wydajność będzie dostępna w przystępnej cenie. W urządzeniach obsługujacych podłoża o szerokości 106 cm możliwe jest uzyskanie prędkości 300 mm/s przy rozdzielczości 1600×800 dpi lub 150 mm/s przy rozdzielczości 1600×1600 dpi.
Na technologie Memjet, które umożliwiają wydajny, wysokojakościowy druk z dużymi prędkościami, składają się specjalne systemy kontrolujące (chipy), atrament i głowice. Technologie te są chronione ponad 4000 patentami na całym świecie i łączą się w MEMS (MicroElectroMechanical Systems), których rozwój i opatentowanie zajęło ponad 10 lat.

Nowości Memjet na targach drupa:
- firmy Océ i Canon Group oficjalnie poinformowały o nawiązaniu strategicznego partnerstwa z Memjet, co zaowocowało wprowadzeniem istotnych zmian w cyfrowym druku wielkoformatowym. Projekt Velocity umożliwia druk piętnastokrotnie szybszy niż ten wykonywany przez klasyczne systemy inkjetowe – 500 wydruków formatu A0 w rozdzielczości 1600×800 na godzinę – pracę urządzeń można było zobaczyć na stoisku Canon Europe Ltd.
- Toshiba TEC Corporation poinformowała wspólnym z Memjet projekcie wielofunkcyjnych produktów biurowych (MFP), w których zastosowane zostały rewolucyjne głowice, kontroler chip, oprogramowanie i atramenty – MFP łączą w sobie skaner, fotokopiarkę i kolorową drukarkę, na której z prędkością 60 str./sek. powstają wysokiej jakości, kolorowe wydruki. Dodatkowo Toshiba TEC ogłosiła, że obecnie pracuje nad wdrożeniem technologii Memjet w druku etykiet i druku logistycznym na przemysłowych i komercyjnych rynkach.
- Delphax Technologies Inc. zaprezentował swoje nowe rozwiązanie – elan 500 digital colour print system, który, wyposażony w technologię Memjet, może drukować w pełnym kolorze i rozdzielczości 1600 dpi z prędkością 500 wydruków na minutę.
- Excelagraphix 4200 Inkjet Print System firmy Xanté prezentowany był zarówno na stoisku Xanté, jak i Memjet. Waterfall Printhead zapewnia druk ośmiokrotnie szybszy niż w przypadku tradycyjnego inkjetu. Dzięki temu możliwa jest produkcja na żądanie wydruków o dużych rozmiarach – projektów architektonicznych, dokumentów inżynierskich, map, reklam indoorowych, materiałów typu POP, opakowań, tektury falistej, pudełek, gazet itd. Xanté zapowiada prezentację pierwszych gotowych urządzeń w czerwcu br.
- Colordyne Technologies pokazał system do druku produkcyjnego etykiet zarówno przed, jak i po wstępnym nacięciu – Colordyne CDT-1600 PC Sprint, z głowicami Memjet. Można go połączyć w linii z systemem do obróbki po druku Colordyne 1600 PC Pro – powstanie w ten sposób efektywne, kompletne rozwiązanie do produkcji etykiet.
- Astro Machine Corp. we współpracy z Memjet zaprojektowała serię drukarek AstroJet M, które są dobrym rozwiązaniem do wysokiej jakości druku na żądanie, umożliwiającym efektywne, szybkie zmiany wykonywanych prac. Na stoisku targowym znalazły się: AstroJet M1 (3600 stron tekstu bądź 9000 kopert na godzinę) oraz premierowa kolorowa drukarka AstroJet M2.
- po zaanonsowaniu w kwietniu ub.r. urządzenia Lomond EvoJet Office firmy Lomond i Memjet wspólnie wprowadzą na rynek dwa nowe urządzenia biurowe: EvoJet Office 2 i EvoJet Office Pro. EvoJet Office 2 cechuje zupełnie nowy design, natomiast EvoJet Office Pro jest długo wyczekiwaną wielofunkcyjną drukarką 3w1 wyposażoną w nowoczesny podajnik i skaner pracujący w rozdzielczości 1200 dpi. Obydwa rozwiązania były prezentowane na stoisku Memjet.
- Fuji Xerox zaimplementował technologię Memjet do 42-calowego wielkoformatowego rozwiązania zaprojektowanego z myślą o przygotowywaniu wysokiej jakości aplikacji technicznych i produkcyjnych. Maszyna z głowicami Memjet drukuje z prędkością 300 mm/sek. w rozdzielczości 1600×800 (1600×1600 dpi – 150 mm). 5 maja br. firma Memjet ogłosiła porozumienie z firmą Fuji Xerox. Na jego podstawie Fuji Xerox ma zintegrować swoje wielkoformatowe maszyny z technologiami i komponentami Memjet. Połączenie szybkości i jakości (do 1600×1600 dpi) ma przyczynić się do znacznego rozwoju technologicznego w tym segmencie urządzeń drukujących. Drukarki oparte na technologii obu tych firm w pierwszej kolejności trafią na rynek Azji Pacyficznej.

Technologię Memjet zastosowano także w urządzeniach firm Lenovo (RJ600N), LG Electronics (Machjet LPP6010N), Rapid Machinery Company (Rapid X1 I X2) i OWN-X. Przypomnijmy, że podczas tegorocznych targów RemaDays w Warszawie firmy Color Laboratory i reprezentowana przez nią na polskim rynku na zasadach wyłączności OWN-X demonstrowały SpeedStar 3000 z technologią Memjet, drukujące na wstędze o szerokości 22 cm z prędkością 350 m2/h. Podczas prezentacji objaśniano, że dzięki temu rozwiązaniu, które można zainstalować w linii z aplikatorem etykiet, firmy z branży opakowaniowej czy etykietowej mogą drukować zlecenia ze stokrotnie wyższą niż dotychczas prędkością, a uzyskiwane wydruki, nie wymagające suszenia, można w pełni personalizować. Urządzenie pokazywano także na targach Packaging Innovations. Natomiast na targach Labelexpo Europe 2011 w Brukseli OWN-X Ltd. pokazała szybką, wielkoformatową drukarkę WideStar 2000 z technologią Memjet.
Memjet nagrodzono już w wielu prestiżowych, międzynarodowych konkursach – technologia zdobyła m.in. następujące wyróżnienia: Popular Science Best of What's New za rok 2011, Printing Industries of America InterTech Technology Award, 2011 Connect Most Innovative New Product Award, Angel Award za innowacje w druku wielkoformatowym i złoty medal Edison Awards 2012.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG poinformowała o decyzji wycofania się z przyszłorocznych targów drupa. Głównym powodem jest pandemia Covid-19 i jej skutki – ograniczenia w przemieszczaniu się i gromadzeniu, restrykcje higieniczne oraz niemożność przewidzenia, jak sytuacja epidemiczna będzie wyglądała w przyszłym roku. Jednocześnie koncern informuje, że zamierza skupić się na organizacji Tygodni Innowacji w centrum pokazowym w Wiesloch-Walldorf, co ma związek z coraz krótszym czasem wprowadzania nowości na rynek. Pierwszy cykl prezentacji, które będą dostępne także online, odbędzie się w październiku br.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).
Zapraszamy do współpracy!

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.