Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Good Design Award dla Epsona

Good Design Award dla Epsona

System do recyklingu i produkcji papieru w procesie suchym zaprojektowany i wyprodukowany przez firmę Epson otrzymał nagrodę Good Design Gold przyznawaną od 60 lat przez japońskie ministerstwo handlu międzynarodowego i przemysłu.

Nagrodę otrzymał projekt, który zdaniem komitetu sędziowskiego Good Design Gold Award wyróżnił się na tle pozostałych rozwiązań z listy Good Design Best 100. Trafiły na nią projekty wybrane spośród niemal 4,5 tys. zgłoszeń nadesłanych w tej edycji konkursu. Wyłaniając zwycięzcę, jury uwzględnia kompleksowy zestaw kryteriów, w tym potencjał projektu jako rozwiązania pozytywnie wpływającego na życie społeczne, jego przyszłe zastosowanie i stopień ukończenia.

Kazuichiro Ichikawa, dyrektor naczelny i zastępca dyrektora zarządzającego działem badawczo-rozwojowym w Epsonie, który był zaangażowany w proces rozwoju PaperLab A-8000: „To dla nas ogromny zaszczyt otrzymać tak prestiżową nagrodę. Myślę, że wyraża ona uznanie dla samej koncepcji PaperLab A-8000, która zmienia przyszłość papieru. Ma on uniwersalną wartość jako środek komunikacji, która bierze się stąd, że jego użycie jest intuicyjne, zapewnia wysoką czytelność, a dodatkowo jest łatwy do przenoszenia. Jednocześnie nośniki papierowe obarczone są generowaniem obciążenia dla środowiska oraz zagrożeniami związanymi z zarządzaniem poufnością, co powoduje obawy związane z jego użyciem. Dzięki zastosowaniu technologii przetwarzania suchego włókna Epson proponuje A-8000 jako pierwszy biurowy system do recyklingu papieru, który umożliwia lokalną utylizację i produkcję papieru w ilości odpowiadającej bieżącym potrzebom. Jest to wkład Epson w promocję społeczeństwa pozbawionego odpadów”.

  • Obecnie 5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 5/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Drodzy Czytelnicy! Wygląda na to, że nareszcie przyszła wiosna. W związku z tym nasza redakcja wrzuca szósty bieg. Już niedługo trafi do Was numer kwietniowy „Świata DRUKU”, a tymczasem chcielibyśmy zaprosić wszystkich chętnych do współtworzenia wydania majowego!

W dniach 17 i 18 kwietnia czekamy na Państwa na targach Packaging Innovations w warszawskim Centrum EXPO XXI. Stoisko C2, na które serdecznie zapraszamy, obfituje w pozytywną energię i... numery "Świata DRUKU" :)

„W ostatniej dekadzie zaszła bardzo duża zmiana w podejściu detalistów do marki własnej. Stała się ona jednym z centralnych elementów strategii rynkowej sieci handlowych oraz głównym wyznacznikiem ich pozycji na rynku” – pisze Joanna Kwiczor, ekspertka z branży retail i FMCG. Z jej ciekawego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie kroki podejmują duże sieci handlowe, by za pomocą marek własnych zdominować rynek FMCG.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu