Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / API Folie Polska podsumowuje rok 2021

API Folie Polska podsumowuje rok 2021

Nowi klienci, nowe rynki, zwiększona sprzedaż, kolejne inwestycje sprzętowe, aktywny udział w wydarzeniach branżowych – to najkrótsze podsumowanie minionego roku w firmie API Folie Polska. Przyniósł on szereg zmian także w grupie Aldus, będącej właścicielem API Foilmakers od marca 2020 r. Jej portfolio zostało rozszerzone o Paragon Inks – szkockiego producenta farb graficznych i lakierów UV (w wyniku tego przejęcia obroty grupy wzrosły do 140 mln dol. austral., z czego połowa jest realizowana dzięki sprzedaży na rynku europejskim).

„Miniony rok był pierwszym pełnym rokiem naszego funkcjonowania w ramach nowych struktur – mówi Katarzyna Kozińska, dyrektor zarządzająca API Folie Polska. – Gros naszych działań w tym okresie, podobnie zresztą jak w roku 2020, kierowaliśmy na ustabilizowanie sytuacji wobec wciąż dużej niepewności gospodarczej w wielu regionach świata, rosnących cen surowców i frachtu oraz obostrzeń, wciąż obecnych na różnych rynkach. Pomimo tego udało nam się – już po raz kolejny – utrzymać trend wzrostowy. To z jednej strony efekt wzrostu organicznego API Folie Polska, z drugiej – przejęcia nowych rynków, m.in. całej obsługi związanej z foliami przemysłowymi. Obecnie nasze portfolio jest bardzo stabilne, a zarazem zróżnicowane i skierowane do różnych grup odbiorców. Są wśród nich zarówno drukarnie i przetwórcy opakowań, jak też firmy z innych przemysłów. Ta dywersyfikacja jest bardzo korzystna w sytuacji, gdy na jednym z rynków mamy do czynienia z okresowymi zawirowaniami. Cieszymy się, że za sprawą m.in. zrealizowanych inwestycji w nowe maszyny i powiększenie powierzchni magazynowej obecność polskiego oddziału API Foilmakers w strukturach Aldus Group jest coraz bardziej zauważalna”.

Jak podkreśla Katarzyna Kozińska, mimo niepewności całego otoczenia biznesowego na rynku europejskim, firmie udało się nie tylko utrzymać dotychczasową bazę klientów z Polski i innych krajów, ale też pozyskać nowych. Dużym atutem marki jest fakt, że zakłady wytwórcze API Foilmakers są zlokalizowane w Europie.
Portfolio firmy obejmuje obecnie folie: metalizowane do hot stampingu; do cold stampingu (wykonywanego inline w maszynach wąskowstęgowych); pigmentowe do hot stampingu; do aplikowania na zimno w maszynach arkuszowych oraz do kodowania i datowania. Oferta folii i ich przeznaczenie są zatem bardzo szerokie – od grafiki i zdobienia książek czy kart świątecznych, poprzez różnego rodzaju opakowania i etykiety (w tym luksusowe, kosmetyczne, spirytusowe czy farmaceutyczne), po rozwiązania holograficzne.

Dla marki ważne są także aspekty proekologiczne oferowanych produktów oraz prowadzonych działań środowiskowych – jak mówi dyrektor zarządzająca API Folie Polska, na każdym etapie cyklu życia produktu oraz w łańcuchu dostaw firma stara się równoważyć ekonomikę produkcji i dbałość o środowisko naturalne. Miniony rok był dla firmy okazją do obecności podczas wydarzeń branżowych – Katarzyna Kozińska wystąpiła m.in. na czerwcowym Kongresie Etykiety Samoprzylepne 2021 organizowanym przez wydawnictwo Polski Drukarz; firma ma również nadzieję, że zarówno konferencje, jak i targi branżowe (np. Labelexpo Europe) powrócą do swojej zwyczajowej formuły.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Ze względu na drożejące surowce, koszty materiałów eksploatacyjnych i energii, ceny opakowań kartonowych mogą niebawem wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent. Producenci obawiają się też ewentualnego wstrzymania dostaw prądu czy gazu dla firm produkujących surowce.

Firma Magenta Vision – europejski producent atramentów przeznaczonych dla branży druku wielkoformatowego i dystrybutor maszyn drukujących – organizuje 13 października br. w swojej siedzibie w Piasecznie dzień otwarty. Podczas spotkania, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, zaprezentowane zostaną urządzenia z portfolio firmy, nie zabraknie wystąpień specjalistów, a jako główną atrakcję zaplanowano wizytę w pobliskiej drukarni Topcan, połączoną z pokazem pracy maszyny Teckwin Barracuda 5000 LED.

Mutoh wprowadza na rynek nowe atramenty MS 51 w konfiguracji CMYK. Jak podaje ich polski dystrybutor – firma Atrium Centrum Ploterowe – są to szybkoschnące, opłacalne w eksploatacji tusze umożliwiające druk w szerokiej gamie kolorystycznej do zastosowań wewnętrznych oraz zewnętrznych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.