Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Labelmaster wchodzi na azjatycki rynek

Labelmaster wchodzi na azjatycki rynek

Na początku grudnia ubiegłego roku, chińskie oddziały Heidelberg i Gallus wspólnie zorganizowały tamtejszą premierę nowego Labelmastera w Print Media Center w Szanghaju. Wydarzenie zgromadziło ponad 150 uczestników, głównie drukarzy etykiet z Chin i okolic. Wybór miejsca premiery nie był przypadkiem, bowiem właśnie w Azji notuje się największą dynamikę wzrostu dla rynku etykiet, ze spodziewanym na 2019 wzrostem o kolejne 5,5%. Od wejścia Gallus na rynek chiński przed dziesięciu laty, nabywców znalazło tam dotychczas ponad 100 maszyn tego producenta.

Prasa Gallus Labelmaster, przeznaczona do druku etykiet i opakowań, została zbudowana na bazie doświadczeń Heidelberga w zakresie offsetowych rozwiązań, m.in. wypróbowanej technologii Speedmaster. Charakteryzuje się ona platformową konstrukcją, umożliwiającą klientom dostosowanie maszyny do indywidualnych wymagań. Moduły flekso, sitodruku, foliowania na zimno, wykrawania i inne mogą być dowolnie dobierane i konfigurowane. Dzięki modułowej konstrukcji, Labelmaster może drukować na różnorodnych podłożach, m.in. etykietach samoprzylepnych, kartonie, polietylenie, polipropylenie, folii aluminiowej czy tubach laminowanych. Z maksymalną prędkością drukowania sięgającą 200 m/min, jest to najszybsza maszyna w ofercie Gallusa. Ścieżka wstęgi między jednostkami drukującymi maszyny Labelmaster ma długość 1,4 m, a jej cylindry drukujące są wykonane z aluminium.

Teddy Jiang, dyrektor generalny, Gallus Shanghai: „Ze względu na rosnące koszty pracy i surowców, drukarnie wykazują obecnie szczególne zainteresowanie wydajnością. Jednocześnie, pod wpływem nacisków ze strony konsumentów i właścicieli marek, druk opakowań i etykiet zmierza obecnie w kierunku krótkich serii, realizacji wielu zleceń jednocześnie i dywersyfikacji produktów”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Instytut Pantone, funkcjonujący w obrębie firmy Pantone, tradycyjnie ogłosił kolor, który będzie dominował w przyszłym roku w wielu branżach – w tym w modzie, wyposażeniu wnętrz i wzornictwie przemysłowym. Tym razem wybrano kolor numer 19-4052, noszący nazwę Classic Blue. Ponieważ jest on harmonijny i stonowany, elegancki w swej prostocie, a zarazem relaksujący i uspokajający – wszystkie te jego cechy według specjalistów mają być odpowiedzią na naszą potrzebę spokoju i ukojenia.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych nieustannie podejmuje próby zmiany przepisów hamujących rozwój branży, o czym pisaliśmy już na łamach „Świata DRUKU”. Duże wsparcie w tej sprawie okazała także Krajowa Izba Gospodarcza, z którą PIAP od lat współpracuje. Andrzej Arendarski, prezes KIG, wystosował list do Ministra Finansów Jerzego Kwiecińskiego, w którym zarekomendował podniesienie limitów na nieodpłatne przekazywanie przez firmy upominków osobom trzecim do 200 zł, oraz ocenił skutki tej zmiany dla finansów publicznych. PIAP nadal prosi o podpisanie petycji w tej sprawie. Ponadto Izba próbuje zawalczyć o inne rozwiązanie kwestii limitów – zniesienie obowiązku ewidencji, który dla klientów jest dosyć uciążliwy. To próba podejścia do tematu od zupełnie innej strony. W tym celu Izba nawiązała współpracę z kancelarią, która przygotuje analizę sytuacji i zaproponuje scenariusz działań.

Firma Ricoh poinformowała, że podczas najbliższych targów drupa, które odbędą się w Düsseldorfie w dniach 16–26 czerwca 2020 r., zaprezentuje najszerszą i najbardziej wszechstronną ofertę swoich rozwiązań w historii udziału firmy w tym wydarzeniu. Ekspozycja zajmie powierzchnię 1,8 tys. m².

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu