Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Labelmaster wchodzi na azjatycki rynek

Labelmaster wchodzi na azjatycki rynek

Na początku grudnia ubiegłego roku, chińskie oddziały Heidelberg i Gallus wspólnie zorganizowały tamtejszą premierę nowego Labelmastera w Print Media Center w Szanghaju. Wydarzenie zgromadziło ponad 150 uczestników, głównie drukarzy etykiet z Chin i okolic. Wybór miejsca premiery nie był przypadkiem, bowiem właśnie w Azji notuje się największą dynamikę wzrostu dla rynku etykiet, ze spodziewanym na 2019 wzrostem o kolejne 5,5%. Od wejścia Gallus na rynek chiński przed dziesięciu laty, nabywców znalazło tam dotychczas ponad 100 maszyn tego producenta.

Prasa Gallus Labelmaster, przeznaczona do druku etykiet i opakowań, została zbudowana na bazie doświadczeń Heidelberga w zakresie offsetowych rozwiązań, m.in. wypróbowanej technologii Speedmaster. Charakteryzuje się ona platformową konstrukcją, umożliwiającą klientom dostosowanie maszyny do indywidualnych wymagań. Moduły flekso, sitodruku, foliowania na zimno, wykrawania i inne mogą być dowolnie dobierane i konfigurowane. Dzięki modułowej konstrukcji, Labelmaster może drukować na różnorodnych podłożach, m.in. etykietach samoprzylepnych, kartonie, polietylenie, polipropylenie, folii aluminiowej czy tubach laminowanych. Z maksymalną prędkością drukowania sięgającą 200 m/min, jest to najszybsza maszyna w ofercie Gallusa. Ścieżka wstęgi między jednostkami drukującymi maszyny Labelmaster ma długość 1,4 m, a jej cylindry drukujące są wykonane z aluminium.

Teddy Jiang, dyrektor generalny, Gallus Shanghai: „Ze względu na rosnące koszty pracy i surowców, drukarnie wykazują obecnie szczególne zainteresowanie wydajnością. Jednocześnie, pod wpływem nacisków ze strony konsumentów i właścicieli marek, druk opakowań i etykiet zmierza obecnie w kierunku krótkich serii, realizacji wielu zleceń jednocześnie i dywersyfikacji produktów”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI poinformowała o zmianie dyrektora generalnego – stanowisko to ze skutkiem natychmiastowym objął Jeff Jacobson, związany z branżą od 30 lat. Zastąpi on Billa Muira, który ustępuje z powodów osobistych.

Drukarnia DMK Studio z Lublina zainstalowała w ostatnim czasie foliarkę Matrix angielskiej firmy Vivid Laminating. Urządzenie charakteryzuje się kompaktową budową, bardzo krótkim czasem zmiany folii laminującej i do złocenia oraz intuicyjną obsługą.

Obecne na rynku od kilku lat atramenty Mutoh UMS, wprowadzone wraz z serią ploterów serii ValueJet X, teraz mogą być używane także przez właścicieli ploterów marki Mimaki. Wśród ich najważniejszych zalet należy wymienić żywiczną formułę, ekologiczność potwierdzoną certyfikatem Indoor Air Comfort, szeroki gamut umożliwiający druk korporacyjnych barw, hermetyczność oraz bezpieczeństwo.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu