Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Labelmaster wchodzi na azjatycki rynek

Labelmaster wchodzi na azjatycki rynek

Na początku grudnia ubiegłego roku, chińskie oddziały Heidelberg i Gallus wspólnie zorganizowały tamtejszą premierę nowego Labelmastera w Print Media Center w Szanghaju. Wydarzenie zgromadziło ponad 150 uczestników, głównie drukarzy etykiet z Chin i okolic. Wybór miejsca premiery nie był przypadkiem, bowiem właśnie w Azji notuje się największą dynamikę wzrostu dla rynku etykiet, ze spodziewanym na 2019 wzrostem o kolejne 5,5%. Od wejścia Gallus na rynek chiński przed dziesięciu laty, nabywców znalazło tam dotychczas ponad 100 maszyn tego producenta.

Prasa Gallus Labelmaster, przeznaczona do druku etykiet i opakowań, została zbudowana na bazie doświadczeń Heidelberga w zakresie offsetowych rozwiązań, m.in. wypróbowanej technologii Speedmaster. Charakteryzuje się ona platformową konstrukcją, umożliwiającą klientom dostosowanie maszyny do indywidualnych wymagań. Moduły flekso, sitodruku, foliowania na zimno, wykrawania i inne mogą być dowolnie dobierane i konfigurowane. Dzięki modułowej konstrukcji, Labelmaster może drukować na różnorodnych podłożach, m.in. etykietach samoprzylepnych, kartonie, polietylenie, polipropylenie, folii aluminiowej czy tubach laminowanych. Z maksymalną prędkością drukowania sięgającą 200 m/min, jest to najszybsza maszyna w ofercie Gallusa. Ścieżka wstęgi między jednostkami drukującymi maszyny Labelmaster ma długość 1,4 m, a jej cylindry drukujące są wykonane z aluminium.

Teddy Jiang, dyrektor generalny, Gallus Shanghai: „Ze względu na rosnące koszty pracy i surowców, drukarnie wykazują obecnie szczególne zainteresowanie wydajnością. Jednocześnie, pod wpływem nacisków ze strony konsumentów i właścicieli marek, druk opakowań i etykiet zmierza obecnie w kierunku krótkich serii, realizacji wielu zleceń jednocześnie i dywersyfikacji produktów”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Polski Drukarz sp. z o.o., wraz ze współorganizatorami i partnerami, zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką Color Managementu na XIII konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, organizowaną w ramach Akademii Wiedzy. W tym roku spotkamy się 27 listopada w Centrum Konferencyjno-Apartamentowym „Mrówka” przy ul. Przekornej 33 w Warszawie.

Za oknem złota polska jesień, a my już intensywnie pracujemy nad listopadowym wydaniem naszego magazynu. Gros miejsca poświęcimy w nim przygotowaniu materiałów do druku. Zajmiemy się zarządzaniem barwą, standaryzacją, proofingiem, kontrolą jakości. Stąd już blisko do wytworzenia formy drukowej – kolejnym tematem przewodnim będą zatem urządzenia i materiały do wytwarzania form drukowych oraz usługi przygotowania form drukowych. Napiszemy także o najnowszych rozwiązaniach software’owych w zakresie prepressu, automatyzacji produkcji i zarządzania przepływem pracy.
Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważne jest posiadanie funduszy zarówno na inwestycje, jak i na bieżącą działalność firmy. Dlatego poruszymy tematykę faktoringu i leasingu w branży poligraficznej. Nie zabraknie też miejsca dla opakowań klasy premium, projektowania opakowań i rozwiązań do korespondencji masowej.
Serdecznie zapraszamy Państwa do publikacji materiałów reklamowych i PR-owych w listopadowym wydaniu „Świata DRUKU”.

W Ambasadzie Finlandii w Warszawie w dn. 9 października 2019 r. odbyło się spotkanie prasowe, podczas którego po raz pierwszy w Polsce został zaprezentowany raport VTT Technical Research Center of Finland pt. „Going beyond a circular economy”, skupiający się na wizji przyszłej, zrównoważonej gospodarki. Spotkanie zorganizowano w ramach Polskiego Tygodnia Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (Polish Circular Week), którego celem jest pokazanie, że gospodarka o obiegu zamkniętym to nie abstrakcyjny koncept, ale realny element współczesnego życia gospodarczego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu