Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Think Retail 2015

Think Retail 2015

Tegoroczne badania Global Retail and E-Commerce Sales Forecast na temat zachowań konsumentów pokazują, że branża handlowa rozwija się dynamiczniej niż kiedykolwiek. Jeszcze w tym roku globalna wartość tego rynku przekroczy 23,9 biliona USD, co oznacza wzrost o 6,4% względem 2014 (Global Retail and E-Commerce Sales Forecast, 2013-2018, MarketingCharts.com, 2015).

Co więcej, transakcje realizowane w tradycyjnych sklepach stacjonarnych (2015 r.) wciąż stanowią aż 93,3% wszystkich transakcji zakupowych.
Z analiz rynkowych wynika także, że ponad połowa klientów sieci detalicznych wchodzi do sklepu skuszona promocjami na plakatach witryn sklepowych, a aż 95 proc. detalistów wykorzystuje właśnie ten kanał komunikacji, jako główne narzędzie informujące o ofercie i najnowszych promocjach (Opportunity for Large format printers (UK), Euromonitor International, 2014).
Właśnie dlatego kluczowe znaczenie na tym rynku ma nadal kształtowanie pozytywnych doświadczeń klienta przy użyciu kreatywnych kampanii marketingowych czy elementów wystroju wnętrza. To stwarza ogromną szansę dla druku.
Firma Canon, jako wieloletni partner i dostawca rozwiązań dla firm działających na rynku detalicznym, dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie technologii i trendów branżowych. Z myślą o właścicielach sieci sklepów detalicznych oraz dostawcach usług druku (PSP) przygotowany został magazyn Think Retail – obszerny przewodnik po najnowszych trendach w branży retail, skierowany do osób zainteresowanych nowoczesnymi rozwiązaniami druku dla rynku detalicznego. Znajdują się tam m.in. opisy innowacji i przykłady zastosowań cyfrowych technik produkcji, opis trendów w zakresie podejścia klientów do oferty handlowej w sklepach stacjonarnych, a także propozycje zmian, które pozwolą detalistom i dostawcom usług druku (PSP) rozwinąć swoją ofertę oraz zwiększyć konkurencyjność biznesu.
Jak mówią przedstawiciele formy Canon, Think Retail to pełne inspiracji kompendium wiedzy, które może przydać się zwłaszcza w okresie przedświątecznego szału zakupowego. Promocje, konkursy dla klientów, specjalne oznaczenia na półkach – wszystkie te działania wymagają zaplanowania i produkcji wysokiej jakości materiałów graficznych.
Ponieważ produkcja odpowiednich materiałów generuje dodatkowe koszty, a ewentualne korekty potrafią wydłużyć czas oczekiwania na ostateczną kreację, warto wiedzieć, jaką technikę druku wybrać, które działania mogą przynieść najwięcej korzyści oraz na co zwracać szczególną uwagę podczas współpracy z dostawcami druku.
„Wykorzystanie nowoczesnych, a jednocześnie sprawdzonych technologii i rozwiązań druku może znacząco wpłynąć na pozytywne wrażenia klienta podczas interakcji na każdym etapie procesu zakupowego – dodaje Rafał Osiekowicz, dyrektor marketingu w dziale rozwiązań wielkoformatowych, Canon Polska.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Trwają przygotowania do przyszłorocznej, drugiej edycji targów PCI Days 2020, które odbędą się 4 i 5 czerwca 2020 r. w Global EXPO w Warszawie przy ul. Modlińskiej 6D. Jest to jedyna w Polsce impreza targowa skierowana do producentów, dostawców i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej. W gronie wystawców nie zabraknie firm, które mają w swojej ofercie maszyny do produkcji, surowce, opakowania, urządzenia laboratoryjne, urządzenia etykietujące i znakujące, usługi produkcji marki własnej, usługi logistyczne oraz IT.

Prognozując trendy na 2020 r., Xerox ogłosił, że w przyszłym roku królować będzie kolor bezbarwny. Uzasadniając ten wybór, Beatriz Custode, Colour Customisation & Engineering Services w firmie Xerox, powiedział: „Może on wzmocnić kolor, rozjaśnić go, czasami może sprawić, że kolor będzie bardziej nasycony”. Technologia druku Xerox – taka jak iGen 5 Press, Iridesse Production Press i nowy PrimeLink C9065/C9070 – pozwala twórcom używać przezroczystego toneru w swoich projektach równie łatwo, jak w przypadku innych kolorów.

Rozpoczęła się rejestracja zwiedzających na 16. edycję Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku RemaDays Warsaw 2020 (12–14 lutego 2020 r.). Organizator wydarzenia zachęca do skorzystania ze strony internetowej, gdzie już uruchomiony został formularz rejestracji zaproszeń. Jak to działa?

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu