Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Think Retail 2015

Think Retail 2015

Tegoroczne badania Global Retail and E-Commerce Sales Forecast na temat zachowań konsumentów pokazują, że branża handlowa rozwija się dynamiczniej niż kiedykolwiek. Jeszcze w tym roku globalna wartość tego rynku przekroczy 23,9 biliona USD, co oznacza wzrost o 6,4% względem 2014 (Global Retail and E-Commerce Sales Forecast, 2013-2018, MarketingCharts.com, 2015).

Co więcej, transakcje realizowane w tradycyjnych sklepach stacjonarnych (2015 r.) wciąż stanowią aż 93,3% wszystkich transakcji zakupowych.
Z analiz rynkowych wynika także, że ponad połowa klientów sieci detalicznych wchodzi do sklepu skuszona promocjami na plakatach witryn sklepowych, a aż 95 proc. detalistów wykorzystuje właśnie ten kanał komunikacji, jako główne narzędzie informujące o ofercie i najnowszych promocjach (Opportunity for Large format printers (UK), Euromonitor International, 2014).
Właśnie dlatego kluczowe znaczenie na tym rynku ma nadal kształtowanie pozytywnych doświadczeń klienta przy użyciu kreatywnych kampanii marketingowych czy elementów wystroju wnętrza. To stwarza ogromną szansę dla druku.
Firma Canon, jako wieloletni partner i dostawca rozwiązań dla firm działających na rynku detalicznym, dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie technologii i trendów branżowych. Z myślą o właścicielach sieci sklepów detalicznych oraz dostawcach usług druku (PSP) przygotowany został magazyn Think Retail – obszerny przewodnik po najnowszych trendach w branży retail, skierowany do osób zainteresowanych nowoczesnymi rozwiązaniami druku dla rynku detalicznego. Znajdują się tam m.in. opisy innowacji i przykłady zastosowań cyfrowych technik produkcji, opis trendów w zakresie podejścia klientów do oferty handlowej w sklepach stacjonarnych, a także propozycje zmian, które pozwolą detalistom i dostawcom usług druku (PSP) rozwinąć swoją ofertę oraz zwiększyć konkurencyjność biznesu.
Jak mówią przedstawiciele formy Canon, Think Retail to pełne inspiracji kompendium wiedzy, które może przydać się zwłaszcza w okresie przedświątecznego szału zakupowego. Promocje, konkursy dla klientów, specjalne oznaczenia na półkach – wszystkie te działania wymagają zaplanowania i produkcji wysokiej jakości materiałów graficznych.
Ponieważ produkcja odpowiednich materiałów generuje dodatkowe koszty, a ewentualne korekty potrafią wydłużyć czas oczekiwania na ostateczną kreację, warto wiedzieć, jaką technikę druku wybrać, które działania mogą przynieść najwięcej korzyści oraz na co zwracać szczególną uwagę podczas współpracy z dostawcami druku.
„Wykorzystanie nowoczesnych, a jednocześnie sprawdzonych technologii i rozwiązań druku może znacząco wpłynąć na pozytywne wrażenia klienta podczas interakcji na każdym etapie procesu zakupowego – dodaje Rafał Osiekowicz, dyrektor marketingu w dziale rozwiązań wielkoformatowych, Canon Polska.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Flint Group Flexographic poinformowała o poszerzeniu portfolio o nową fleksograficzną płytę drukową z płaskim punktem, o bardzo niskiej twardości – nyloflex FTL Digital. Jest ona przeznaczona do druku farbami wodnymi na podłożach mających wyższą zawartość włókien pochodzących z recyklingu, na papierze i tekturze falistej.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych wraz Kancelarią Tax-Lex w styczniu tego roku w swoim piśmie zarekomendowała Ministerstwu Finansów zmiany dotyczące między innymi zniesienia obowiązku prowadzenia ewidencji upominków reklamowych. Ministerstwo odniosło się do przedstawionych rozwiązań, niestety negatywnie. Swoją decyzję argumentuje m.in. zbyt dużymi kosztami dla budżetu państwa, ryzykiem powstania „dziur w prawie” wykorzystywanych przez przedsiębiorców oraz obecną sytuacją związaną z pandemią Covid-19.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.